Sayfa 338/967 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon
Arama sonucu : 7731 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by avcı Yazıyı Oku
    Regaip kandiliniz kutlu olsun arkadaşlar,

7.madde hariç , Bütün maddeler oybirliği ile kabul edilmiş. ( KABUL OYU A grubu ; 6.635.776 B grubu ; 45.608.993 )
    7.madde Yönetim Kurulu’nun 2017 yılı kar dağıtılmaması teklifine ( RET OYU B grubu ; 7249,49 )
    Diğer B grubu ; 22.407.711 (Bu durumda 23.189.472 - 22.407.711 = İşgüzarların ellerinde 781.761 lot daha hisse var demek oluyor)

Ortaklar Grup Pay Tutarı (TL) Pay Oranı (%)
    İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. A 6.635.776 8,89
    İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. B 15.132.136 20,27
    T. Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. B 12.442.079 16,67
    T. Teknoloji Geliştirme Vakfı B 8.294.719 11,11
    Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi B 4.976.832 6,67
    Milli Reasürans T.A.Ş. B 3.317.888 4,44
    İş Faktoring A.Ş. B 663.578 0,89
    Diğer B 23.189.472 31,06
    Toplam 74.652.480 100,00

Genel kurula katılıp işgüzarlara sorularımızı sordukları için Sayın Mengü Yazıcıoğlu, Sayın Murat Çağlıdil, Sayın @noreply ve Sayın @HORASANLI arkadaşlarımıza teşekkürler.

2. Aras kargo çıkışından bu yana bu kağıdı 3 senedir süründüren ve bu süre zarfında bu kağıdı küçük yatırımcıya taşıttırarak parasını pul eden İş bankası memuru olan yönetime teşekkürü bir borç biliriz. Sn dudu nun dediği gibi Biz satmadan gitmez.Bu kağıttan da bir cacık olmaz. Çünkü ciflikbank mağdurları gibi durumumuz var. Buzağı mı ineği emer? İnek mi buzağıyı emer? Bizde maalesef İnek buzağıyı emiyor. Dolayısıyla da Buzağımız gelişip büyüyemiyor .

3. BayGeorge öncelikle çok geçmiş olsun.Şifalar dilerim...

Noreply ve Horasanlıya da bilgilendirmeler için teşekkürler.

Zamanı gelen gidecek.Bunları daha önce çok tecrübe ettik.

ALARK-THYAO-TKFEN-ALKA şu anda aklıma gelmeyen niceleri.

Bir araç kiralama filosunun doğuş otodan pahalı olduğu günlerdeyiz.

Kandiliniz mübarek olsun...

Selamlar...
    Stop Wishing Start Doing

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Katilan arkadaslara verdikleri bilgiler icin tesekkur ederim.
    Benim portfoyumde artik pek bir yer tutmuyor.
    Cok aci bir tecrube oldu.
    Is gurubuna karsi tum bakis acim degisti.
    Bu sene Edison raporuna gore de daha iyi gececekmis.
    Elimde son kalan sembolik miktari da satip bu defteri ebediyete kadar kapatmak derdindeyim.
    Syg,
    Aslında haberler olumlu bile olsa buruk ayrıldığımi söylememde fayda var. Her zaman sevgi ve saygıyla karşılandim, iletişimimiz son derece olumlu fakat sorularımıza net almak zor.Sirket yönetimi yeterince şeffaf davrandığını dünyadan verdiği örneklerle anlatıyor. Bu konuda eksiğimiz yok fazlamız var deniyor.Kuliste yaptığımız değerlendirmede aslında söylenen söz şu, girişim sermayesi şirketlerinin aslında halka açık olmamaları gerekiyor. Bu şirketler genelde kendi yöntem ve iş modellerine göre çalışıyorlar, ne zaman başarılı olacaklardı belirsiz yatırımcılara düzenli gelir de vadedemiyorlar. Benim finans bilgilerim de anlatılanları takip etmekte demode kalıyor. Kritik olduğunu düşündüğüm bir bilgi sordum, o da suydu " 37 mio dolar toplam borca karşı şirketler toplamda ne kadar Favök uretiyorlar?" Bu bilgi aslında bizim de kabaca yatırımları değerlendirmemizi sağlayacak bir bilgiydi.Sn Özgen in verdiği cevapta Favok önemli olmakla birlikte bazı sırketlerde brüt kar ve toplam ciro üzerinden değerlendirme yapıldığını bu denetlemenin bazı sektör ve işlere has olduğunu anlattı. Kap a bildirilen bilancodski degerlemeler de degerlemeci şirketle uzum müzakere ve tartışmalardan sonra belirlenirmis. Anlayacağınız çok tartışma götürür konular. Bir başka beni rahatsız edici konu potansiyel alıcıların artık buralardan kişiler olmasıdır. Yönetim bu konularda dikkatli davranıyor.Anlami şudur: bitti denilen konular dahi son anda dönebilir. Evet işler iyi gidiyor ve şirket bu yıla umutla bakiyor.Sizi korkutmak istemem ama 2016 koşulları bugünkü kredi maliyetleriyle bir daha karşımıza çıkacak olsa birçok işimizde sıfırlamaya doğru gideriz. Bugün için böyle bir şey yok, hatta olumlu sürprizlere açık, fakat ülke tamamen kaygan bir zeminde gidiyor, buyrun bu sabah internete Rtük denetimi yasallaştı. Son olarak kayda geçsin dediğim konular açıklamada yuvarlak ifadelere dönmüş. olsun varsın, benim söylediklerimle dönmüyor dünya.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    7,053
    Keşke 3 yıl önce hepsini satsaydım . Aras kargo satışından gelen 53 MUSD yi dolarda muaazam yükseliş beklentisi varken . Ayşe teyze , Fatma bacı bile dolar alırken 1.84 TL den ISBANK a devrettiklerinde anlamam gerekirdi . Bu şirket o gün soyuldu . Bu günlere gelmeden önce portföyümün 25% ini satmıştım 1.35 den geri aldığıma çok pişman oldum . Karda olsam da sinirlerim bozuldu . Basiretsiz ve yeteneksiz olduklarını düşündüğüm de de hata ettiğimi anladım . Bu geldiğimiz durum bence tam anlamı ile yönetim tarafından istenilen durum . Yani bu günlerin planlandığına KY nın kandırıldığına inanıyorum . Genel kurul da orta oyunu .
    saygılar ...
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

6.  Alıntı Originally Posted by bilenbiri35 Yazıyı Oku
    ASELS ; 8,1 milyardolar
    THYAO ; 6,4 milyardolar
    BEYAZ ; 1,99 milyardolar (şimdilik )

https://youtu.be/21OT8GxM2c0
    ASELS ; 7,755 milyardolar
    THYAO ; 6,580 milyardolar
    BEYAZ ; 2,286 milyardolar

Bu SPK ne iş yapar?
    Güzel ülkemin her yeri her köşesi çiftlikbank...

7.  Alıntı Originally Posted by bilenbiri35 Yazıyı Oku
    ASELS ; 7,755 milyardolar
    THYAO ; 6,580 milyardolar
    BEYAZ ; 2,286 milyardolar

Bu SPK ne iş yapar?
    Güzel ülkemin her yeri her köşesi çiftlikbank...
    Piyasa öyle fiyatlıyorsa öyledir SPK ne yapsın(!)

8.  Alıntı Originally Posted by makifkara Yazıyı Oku
    Piyasa öyle fiyatlıyorsa öyledir SPK ne yapsın(!)
    Kaynağı belirsiz para işlemleri ülkede arttı sanki. Malesef birçok başkaları gibi biz de bir kurtarıcı bekliyoruz. Hayatlar karambole döndü.

Sayfa 338/967 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •