Sayfa 338/1006 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: Viop - XXII

1.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    ABD ADR

GARAN 1 doların altında devam ediyor.

Dolar : 6,9520

2. Arkadaş, koronavirüsler influenza kadar değişken değiller. Ayrıca aşı sadece zayıflatılmış mikrop değildir. Yeni yeni aşılar var. Mesela Moderna'nın aşısı çok yeni bir buluş. Mikrobu vermeden vücuda antikor ürettiren genetik kodlar içeriyor. Ben uzmanı değilim ama biraz okudum, araştırdım. Atıp tutmayalım derim. Varsa hekim anlatsın bize.

Alıntı Originally Posted by mrhzr Yazıyı Oku
    Koronavirüsler yapı olarak normal influenza grip virüslerine göre çok farklı. Bütün büyük ülkeler, belirli başlı üniversiteler, firmalar aşı peşinde iken bu özgüven nereden geliyor da aşı işe yaramaz deniyor? Uzmanı olmadığınız konuda atıp tutmayın.
    Kimin hangi konuda bilgi sahibi ve bilen ya da uzman olduğunu bilmeden yazılmış son cümledeki seviye sorunlu kelimelere karşı açıklama yapmak gereksiz ama yine de tek bir soru sorayım:
    Son 10 yılda ortaya çıkan yeni Corona virüslerin kaç tanesine aşı geliştirildi?

Alıntı Originally Posted by asklepion Yazıyı Oku
    Az çok bilen biri olarak en basit haliyle söyleyeyim, 100 alt çeşit var, siz 1 çeşidini izole ettiniz ve onun aşısını yaptınız. Peki geri kalan 99 ne olacak? Aşı dediğiniz şey o virüsün zayıflatılmış hali. Her yıl grip aşısı çıkıyor ve bazı insanlar yaptırıyor ama büyük çoğunluğu yine de grip oluyor. Ya da diyelim geçen sene grip oldunuz ama bu sene de oluyorsunuz ya da seneye de olacaksınız. Hasta olarak bütün virüsü vücudumuza aldınız ama yine bu sene hasta olacaksınız. Aşı da bu virüsün zayıf hali. Yani hastalığı geçirmişken bile hasta oluyorsunuz, aşı yani zayıflatılmış virüs sizi nasıl korusun. Çok ilginç değil mi?

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Daha önce de yazdım, bulunan aşılar sadece ticari amaçlı olacaktır, pozitif etkileri ise oran olarak ihmal edilebilecek kadar sınırlı kalır.

4.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Abi bunların hacimleri çok cacık gibi geliyor bana. Sen ne dersin? Yön gösterici olur mu?
    +-%3 fark normal, ondan sonrasında likidite sorunu yok ise piyasa yapıcı yön işaret ediyor bence.

Yerli oyuncu farklı yabancı farklı düşünebiliyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Sn. JAS karşınızdakine ne kadar anlatırsanız anlatın; kapasitesi kadarını anlayabilir. Ben artık çoğu şeye "tamam sen haklısın" diyip geçiyorum. Sanırım yaşlanıyoruz
     Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Kimin hangi konuda bilgi sahibi ve bilen ya da uzman olduğunu bilmeden yazılmış son cümledeki seviye sorunlu kelimelere karşı açıklama yapmak gereksiz ama yine de tek bir soru sorayım:

Daha önce de yazdım, bulunan aşılar sadece ticari amaçlı olacaktır, pozitif etkileri ise oran olarak ihmal edilebilecek kadar sınırlı kalır.
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. *Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku

Aşıyı küçümseyen biri sağlık alanında uzman olamaz. Buna eminim. Aşılar insanlığın en büyük buluşlarından biridir. Aşı sayesinde çiçek, kızamık, çocuk felci gibi bir çok hastalık neredeyse yok olmuştur.
    Diğer koronavirüslere de aşı bulunabilirdi ama gerek olmadı. Çok yayılamadılar veya etkileri düşüktü. En basit örnek SARS için aşı çalışmalarına başlanmış ancak yarım bırakılmıştır. Çünkü SARS virüsü mutasyonlarla bulaşma özelliğini kaybederek kendi kendine yok olmuştur. Aşıya da gerek kalmamıştır.

8.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Ben en başından beri aynısını söylüyorum.
    Covid veya Corona uluslararası bir yalandır.

Sayfa 338/1006 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •