Sayfa 340/715 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440 ... SonSon
Arama sonucu : 5715 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Sayın Ahmet Bolat Bey den açıklanan bu verileri analiz eden bir basın toplantısı yahut açıklama yapmasını bekliyorum..Tabii bu arada yeniden yapılandırma çalışmaları ilede ilgili ilginç ve önemli açıklamalar yapmasını bekliyoruz..Tüm ortaklara iyi bayramlar diliyorum..

2.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Sayın Ahmet Bolat Bey den açıklanan bu verileri analiz eden bir basın toplantısı yahut açıklama yapmasını bekliyorum..Tabii bu arada yeniden yapılandırma çalışmaları ilede ilgili ilginç ve önemli açıklamalar yapmasını bekliyoruz..Tüm ortaklara iyi bayramlar diliyorum..
    Arkadaşlar ben de bu formu uzun zamandır takip etmekteyim buradaki ortak kanaat bu yıl müthiş karların geleceği bir yıl olcağı şeklinde vurgulanmakta.Ayrıca sayın Ahmet Bolat beyin de zaman zaman yaptığı açıklamalar bu kanaatı fazlasıyla desteklemekte ancak ikinci çeyrek bilanço beklentilerine yönelik yapılan tahminler hem aracı kurumlar hemde burdaki formdaşlar tarafından biraz muhafazakar gibi çünkü sene sonu 40 milyar 50 milyar gibi kar rakamları dahi telaffuz edenler oldu.Hatta sayın Ahmet Bolat beyin eskiye yönelik lufthanzanın rakor kar rakamlarının bile yakalanabileceği yönünde beyanları oldu.şimdi altı aylıkta bu rakamlar gelicek olursa dokuz ve oniki aylıkta kar patlamaları yapması gerekmezmi o kar rakamlarını yakalaması için.Hal böyle iken ben ya altı aylıkta çok daha sağlam rakamlar gelmeli yada yıllık bilanço beklentilerinin daha muhafazakar olması gerektiğini düşünüyorum.yatırım tavsiyesi değildir.

3. Bu kadar kar ettikten sonra bedelsiz verme şansı varmıdır acaba, hani temettü vermesin yatırım yapsın eyvallah ama.bedelsiz hareketlilik getirir tahtaya.

4. İlk 6 ay sonunda 500 milyon € kar gelse bile sene sonunda 2.5 milyar € kar nasıl gelebilir ki?
    Demek ki 3. Çeyrekte en az 1.5 milyar € kar beklentisi var.
    Who, baby, Who Will Save The World?

5. Arkadaşlar kar rakamını fazla abartmayalım lüften ,, Bu sene çok güzel bir sene olacak ama mantık dışı kar rakamlarını lütfen yazıpda daha sonra hayal kırıklığına uğramayalım. Bu hayal korıklığını geçen yıl Ereğli de yaşadık..

6. Dostlar, havacılığın Nirvanası 2019 senesinde bile hisse fiyatı ortalama 2,5$. Şu an 3$ e yaklaştık ve her 3$ yaklaşınca ciddi satış geliyor.

Bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz ?

7.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kar rakamını fazla abartmayalım lüften ,, Bu sene çok güzel bir sene olacak ama mantık dışı kar rakamlarını lütfen yazıpda daha sonra hayal kırıklığına uğramayalım. Bu hayal korıklığını geçen yıl Ereğli de yaşadık..
    abartmayalım diyoruz ama 2. çeyrekde 73 milyar tl ciro hesaplıyorum.ilk çeyreğe göre giderlerde çok fazla artış olmasa gerek.amortisman ve personel giderleri ilk çeyreğin %20 fazlası kadar ancak olur.(personel zammı 3. çeyrekde olur.)jet yakıtı giderleri belirleyecektir.
    her halukarda 10 milyar tl kar bekliyorum.avantajlar dolar/avro paritesi,jet yakıtı hedge,yolcu ve doluluk artışı.

8.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kar rakamını fazla abartmayalım lüften ,, Bu sene çok güzel bir sene olacak ama mantık dışı kar rakamlarını lütfen yazıpda daha sonra hayal kırıklığına uğramayalım. Bu hayal korıklığını geçen yıl Ereğli de yaşadık..
    Sayın balina ben de tam bu noktaya parmak basmak için yukarıdaki yazımı yazdım zaten.yukarıda da belirttiğim gibi oldukça devasa karlar telaffuz ediliyor bu rakamlar da bana oldukça afaki geliyor ancak sizi suçlamak babında söylemiyorum sadece durum tesbiti için yazıyorum sayın Ahmet Bolat beyin lufthansa ile aynı karlılığı yakalayabilceklerini beyan ettiği gün yaklaşık bu karın 45 milyarlık bir kar rakamına tekabül ettiğini yazmıştınız(sayfa 307) ben de bu yüzden bu karların yakalanabilmesi için müthiş bir kar patlaması yaşanması gerektiğini,yada bu rakamların yakalanmasının imkansız olduğunu belirttim.

Sayfa 340/715 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •