Sayfa 340/967 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440840 ... SonSon
Arama sonucu : 7731 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

1. Hayırlısı ile genel kuruluda ortakların her türlü soruları ve durumun açıklaması yapıldığına göre artık şirket yatışa geçebilir. Yönetime iyi uykular

2. Bağlı ortaklığımız Toksöz Spor Malzemeleri Tic. A.Ş. ile ilgili olarak, Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açılmış olan 2017/372 Esas sayılı davada, 28/02/2017 tarihli olağanüstü genel kurulda alınan sermaye azaltımına ilişkin karar ile 07/04/2017 tarihli olağanüstü genel kurulda alınan sermaye artırımına ilişkin kararın iptaline, istinaf yolu açık olmak üzere karar verilmiştir. Gerekçeli karar henüz bağlı ortaklığımıza tebliğ edilmemiş olup bağlı ortaklığımızın izleyeceği aksiyonlara yönelik açıklama gerekçeli kararın tebliğ edilmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

NE DEMEK ŞİMDİ BU?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
     Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    artık yazma gereği bile duymuyorum çünkü tiksinti geldi bana hepinize saygı ve selamlarımı sunarım bu güne kadar bir hatam oldu birinizi kırdıysam bağışlayın hakkınız geçmişse helal edin .
    Ben de ayni durumdayim.

Bugun itibari ile dolar bazinda piyasa degerimiz 7 sene oncesinde...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by bilenbiri35 Yazıyı Oku
    Bağlı ortaklığımız Toksöz Spor Malzemeleri Tic. A.Ş. ile ilgili olarak, Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açılmış olan 2017/372 Esas sayılı davada, 28/02/2017 tarihli olağanüstü genel kurulda alınan sermaye azaltımına ilişkin karar ile 07/04/2017 tarihli olağanüstü genel kurulda alınan sermaye artırımına ilişkin kararın iptaline, istinaf yolu açık olmak üzere karar verilmiştir. Gerekçeli karar henüz bağlı ortaklığımıza tebliğ edilmemiş olup bağlı ortaklığımızın izleyeceği aksiyonlara yönelik açıklama gerekçeli kararın tebliğ edilmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

NE DEMEK ŞİMDİ BU?
    Yeni bir haber çıkana kadar hiçbir konuda yorum yapmamaya karar vermiştim, gelişme üzerine yazmaya karar verdim.

Geçtğimiz yıl haber şöyle duyurulmuştu:

"Şirketimizce, bağlı ortaklığımız Toksöz Spor Malzemeleri Ticaret A.Ş.'nin (''Toksöz'') 9.693.270 TL olan ödenmiş sermayesinin %283,7 oranında (nominal 27.500.000 TL) tutarında bedelli artırılması işlemine iştirak edilmesine karar verilmiştir. Bedelli sermaye artırımı Şirketimiz hariç diğer ortakların rüçhan hakkı kısıtlanmayarak yapılacaktır.Yukarıda açıklanan veriler, diğer şirket ortaklarının rüçhan haklarını kullanmamaları durumunda, Şirketimiz tarafından iştirak edilmesi öngörülen pay oranlarını içermekte olup diğer ortakların sermaye artırımına iştirak etmeleri durumunda ise bu oranlar değişebilecektir. Bu durumda gerekli açıklamalar kamuoyuna duyurulacaktır."

Buradaki anahtar kelime diğer ortakların rüçhan hakknın kısıtlanmamış olmasıdır. Yani, eğer paraarı olsaydı ve/veya şirketin geleceğine inansalardı diğer ortaklar da haklarını kullanabileceklerdi.

Pekiyi ne olmuş olabilir? Görüneni şu, geçtiğimiz yıl Sportive'in işletme kredisi ihtiyacı oluştu. Çok sayıda mağaza açtılar, kapattılar vs vs bir sürü sermaye gerektirir faaliyet oldu.

İşletme kredisini bankadan temin etmenin şartları ağırlaşınca şirket sermaye artırımına ( hesaplamalar için önce azaltım) gitti, %33 ilave pay için İSGSY 27,5 mio ödeyerek şirketin %88 in sahip oldu.

Bundan sonrası da benim yorumumdur; Sportive'in işleri son dönemde iyi gitmeye başladı, diğer ortaklar bu durumu görünce sermayenin tek taraflı ve re'sen alınan kararlarla artırıldığını öne sürerek işlemin iptali davası açtılar

Pekiyi şimdi ne olur? İstinaf mahkemesinden sonuç çıkmazsa şirkete yatırılan sermaye ortakların sağladığı borç olarak görülür, mahkemenin saptayacağı bir tarihten itibaren yasal faiz işler, Sportive günün birinde satıldığı zaman ( veya işleri iyi giderse daha satılmadan ) bu borç geri ödenir.

Ne olacağını bilemeyiz, hukuken hatalı adımlar atmadıklarını tahmin ediyorum fakat sonuç olarak mahkeme iptal kararı verdi.

Değerlendirmeme gelince, haber olumsuz olmakla birlikte ben kendi adıma sevindim. İSGSY'deki yönetici arkadaşlar Sportive yatırımıyla ilgili açıklamalarda bulundular , şirketin satılabilir olduğunu söylediler fakat
    yapılan işin özünde ben bir katma değer görmediğim için kolay ikna olmuyordum. Sportive'in en büyük katma değerinin başına getirilen profesyonel ekip olduğunu düşünüyordum.

İşin bir başka tarafı dava açıldığına ilişkin KAP'a daha önce bir bildirim yapılmamış olmasıdır.
    Ayrıca sadece bir gün önceki genel kurul toplantısında ve lobisinde hiçbir şekilde bu konuya ilişkin imada bulunulmamıştır. KAP'a bildirim yapılmamasını bir eksiklik olarak görüyorum.

Biliyorsunuz Ortopro'da da benzeri bir dava görülüyor, o davada bildiğim kadarıyla suçlunun hak iddia etmesini düşündürür bir gelişme yaşanıyor.

Aslında bu iki örnek Türkiye'de ortaklı yapının ne kadar güç yürütüldüğünü de gösteriyor.
    Umarım bu gelişme de şirket için alınmış önemli desrlerden biri olsun.
    Ortak seçiminde çok çok titiz davranacaklarına yönelik işaretleri toplantılarda edindim.

Gelişmeye üzülmedim, sevindim, hayırlısı olsun derim.

5.  Alıntı Originally Posted by bilenbiri35 Yazıyı Oku
    Bağlı ortaklığımız Toksöz Spor Malzemeleri Tic. A.Ş. ile ilgili olarak, Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açılmış olan 2017/372 Esas sayılı davada, 28/02/2017 tarihli olağanüstü genel kurulda alınan sermaye azaltımına ilişkin karar ile 07/04/2017 tarihli olağanüstü genel kurulda alınan sermaye artırımına ilişkin kararın iptaline, istinaf yolu açık olmak üzere karar verilmiştir. Gerekçeli karar henüz bağlı ortaklığımıza tebliğ edilmemiş olup bağlı ortaklığımızın izleyeceği aksiyonlara yönelik açıklama gerekçeli kararın tebliğ edilmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

NE DEMEK ŞİMDİ BU?
    Ortoprodan sonra sportivede de mahkemeligiz demek.
    Şirket bilançosu incelenecek bedellinin gerekli olup olmadığı ,hakim ortağın artniyetli davranıp davranmadigi sonucuna göre hareket edilecek sanırım...
    Ne olursa olsun ortaklar arası husursuzluk iyi değil.diger ortaklarin rizasi alindi diye hatirliyorum.Turkiyede yatırım yapmak zor iş .

6. Bir kere de hayırlı haber yollayın KAP'a namussuz herifler. İş girişim ortakların elinden ucuza payları çarpmış, ortoproda da aynısı var. İstinafa sonra da Yargıtaya gider. Kararın kesinleşmesi uzun sürer.

7.  Alıntı Originally Posted by bilenbiri35 Yazıyı Oku

NE DEMEK ŞİMDİ BU?
    esesa mi dikkat edilmedi usule mi bilmiyorum ama, isgsy yonetimi için eksi puan. davanın kapa bildirilmemesi ise emin değilim ama suç olsa gerek. olmasi gerek en azından.

çok da anlamam gerçi bu hukuk işlerinden. o da ayrı.

8.  Alıntı Originally Posted by newo Yazıyı Oku
    esesa mi dikkat edilmedi usule mi bilmiyorum ama, isgsy yonetimi için eksi puan. davanın kapa bildirilmemesi ise emin değilim ama suç olsa gerek. olmasi gerek en azından.

çok da anlamam gerçi bu hukuk işlerinden. o da ayrı.
    Bende anlamam hukuk işlerinden ama benim anladigim isgsy'nin de bu davadan haberinin olmadığı.
    Sanırım karar kesin değil,sportivede ki payını artırmanın haklı gerekçesini söyle,savunmanı yap diyor ...

Bi davada biz açalım o yönetim sigortası boşa gitmesin...

Sayfa 340/967 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •