Sayfa 341/680 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441 ... SonSon
Arama sonucu : 5439 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Kripto paralar kontrollü muhalefet.

Bir yandan kapital sahiplerini sıkıştıracaklar yukarıda örneğini verdiğiniz maddeler üzerinden, diğer taraftan da gayri resmi çözümü sunacaklar kripto'yu işaret ederek.

Herkesi bu şekilde kripto kümesine çekip ateşe verecekler en sonunda.

Kripto engellenemez sanıyorsanız büyük yanılgı içindesiniz. Bu sistemin tekerine sadece altın çomak sokabilir.
    Görüşünüze saygı duyarım. Ben kripto engellenemez demiyorum ancak altından daha zor olacağını düşünüyorum.
    Bununla birlikte altın yatırımımım kriptodan fazladır.

Kriptolar merdiven altına inerse önce fiyatlarda çöküş olacağını ancak uzun vadede daha da artacağını düşünüyorum.
    Bana göre ülkelerin şu anda yasaklamamalarının sebebi yavaş kalmaları değil bir çok finansal kurumun yatırım yapması sonrası, getirilecek regülasyonlardan kaçınmanın çok pahalı hale gelmesini sağlamaktır.

Bir çok yararsız kripto varken bir çok faydalı kripto da var. Yılların sabit getirili piyasalar uzmanı Jim Bianco bile Defi'ı paradigma değiştirici güç olarak tanımlıyor.

Bekleyelim görelim.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Görüşünüze saygı duyarım. Ben kripto engellenemez demiyorum ancak altından daha zor olacağını düşünüyorum.
    Bununla birlikte altın yatırımımım kriptodan fazladır.

Kriptolar merdiven altına inerse önce fiyatlarda çöküş olacağını ancak uzun vadede daha da artacağını düşünüyorum.
    Bana göre ülkelerin şu anda yasaklamamalarının sebebi yavaş kalmaları değil bir çok finansal kurumun yatırım yapması sonrası, getirilecek regülasyonlardan kaçınmanın çok pahalı hale gelmesini sağlamaktır.

Bir çok yararsız kripto varken bir çok faydalı kripto da var. Yılların sabit getirili piyasalar uzmanı Jim Bianco bile Defi'ı paradigma değiştirici güç olarak tanımlıyor.

Bekleyelim görelim.

Yasaklayacaklar mı? Hayır yasaklamayacaklar.
    Yasaklayabilecekler mi? Hayır yasaklayamayacaklar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,953
    Yurtiçi yerleşiklerin yurtdışı borsalardaki hisse senedi yatırımları,

2020 yılı son çeyreğinde ilk defa 1 milyar doların üzerine çıktı.
    Pandemi döneminde Türkiye’de yerli yatırımcı Borsa İstanbul’a yoğun ilgi gösterdi. Ancak yerli yatırımcının hisse senedi piyasasına ilgisi Borsa İstanbul ile sınırlı değil. Merkez Bankası’nın Uluslararası Yatırım Pozisyonu verilerine göre 2020 son çeyreğinde yurtiçi yerleşiklerin yurtdışı hisse senedi yatırım büyüklüğü 1 miyar 55 milyon dolara ulaştı. Bu 2019 son çeyreğinde göre yüzde 102’lik bir artışa işaret ediyor. 2020 yılına 531 milyon dolar ile başlayan yurtdışı Hisse senedi yatırımları üçüncü çeyrekte 806 milyon dolara son çeyrekte ise 1 milyar 55 milyon dolara ulaştı. Dünya’dan Şebnem Turhan haberine göre, analistler hem pandemi ile gelen parasal genişlemenin hem de teşviklerin borsalarda pozitif yansıma bulmasıyla getirinin artmasının bu yönelimde etkisi olduğunu vurguluyor.

https://www.borsagundem.com/haber/ye...acildi/1560356

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Kripto paralar kontrollü muhalefet.

Bir yandan kapital sahiplerini sıkıştıracaklar yukarıda örneğini verdiğiniz maddeler üzerinden, diğer taraftan da gayri resmi çözümü sunacaklar kripto'yu işaret ederek.

Herkesi bu şekilde kripto kümesine çekip ateşe verecekler en sonunda.

Kripto engellenemez sanıyorsanız büyük yanılgı içindesiniz. Bu sistemin tekerine sadece altın çomak sokabilir.
    https://www.dw.com/tr/kripto-paralar...yor/a-56683872

Duman kokusu gelmeye başladı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,953
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    devlet parasiz, her yola basvuracak ama zor, isleri baya zor , VPN var su var bu var, en fazla binancede islem yapar,
    bilmiyorum kripto piuasasindan haberiniz varmi ama devlet bunu engellemesi cok ama cok zor

en fazla yerli kriptoculari engelleer veya onlardan vergi alir digerlerini bisey yapmasi imkansiza yakin

6.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    devlet parasiz, her yola basvuracak ama zor, isleri baya zor , VPN var su var bu var, en fazla binancede islem yapar,
    bilmiyorum kripto piuasasindan haberiniz varmi ama devlet bunu engellemesi cok ama cok zor

en fazla yerli kriptoculari engelleer veya onlardan vergi alir digerlerini bisey yapmasi imkansiza yakin
    Binance ile işlem yapmak ile yurt dışı borsalarda işlem yapmak arasında zerre fark yok.

O para öyle veya böyle TC'deki banka hesabına geri döndüğü anda olay biter. Binance ile hesabım olduğu için biliyorum o onaysız hesap lar için minimum/maximum çekim limitleri falan hep palavra. İçeride para olsun olmasın, canlarının istediği rasgele bir anda hesabı dondurup ya pasaport scan'i gönder ya da hesabı unut diyorlar. TC'de bu işlerle uğraşanların büyük kısmı hem içerideki hem dışarıdaki borsalarda onaylı hesap kullanıyorlardır zaten. Binance bu bilgileri vermeme yolunu seçebilir o zaman da paypal'a ne olduysa o olur.

Devlet engellesin ben yine kullanırım diye düşünenler Paypal'dan hesap açmaya çalışsınlar bakalım.

Kaçak göcek belki yine açarsın ama yakalandığın anda hesaba blok gelir. (VPN kullanımını anlamak çok basit bir işlem bu arada) Bu olaydan en çok ABD vatandaşları çekiyor. Online kripto kumarhaneleri ve bir çok borsa ABD vatandaşlarını istemiyor bürokratik zorluklardan dolayı. Binance da sadece ABD vatandaşları için BinanceUSA olarak başka bir platform açmıştı yine aynı problemlerden dolayı yanlış hatırlamıyorsam. Burada çok dikkatli olunsa bile yine yukarıda dediğim noktaya geliniyor, KYC'yi çakıyorlar kafalarına esince.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,953
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Binance ile işlem yapmak ile yurt dışı borsalarda işlem yapmak arasında zerre fark yok.

O para öyle veya böyle TC'deki banka hesabına geri döndüğü anda olay biter. Binance ile hesabım olduğu için biliyorum o onaysız hesap lar için minimum/maximum çekim limitleri falan hep palavra. İçeride para olsun olmasın, canlarının istediği rasgele bir anda hesabı dondurup ya pasaport scan'i gönder ya da hesabı unut diyorlar. TC'de bu işlerle uğraşanların büyük kısmı hem içerideki hem dışarıdaki borsalarda onaylı hesap kullanıyorlardır zaten. Binance bu bilgileri vermeme yolunu seçebilir o zaman da paypal'a ne olduysa o olur.

Devlet engellesin ben yine kullanırım diye düşünenler Paypal'dan hesap açmaya çalışsınlar bakalım.

Kaçak göcek belki yine açarsın ama yakalandığın anda hesaba blok gelir. (VPN kullanımını anlamak çok basit bir işlem bu arada) Bu olaydan en çok ABD vatandaşları çekiyor. Online kripto kumarhaneleri ve bir çok borsa ABD vatandaşlarını istemiyor bürokratik zorluklardan dolayı. Binance da sadece ABD vatandaşları için BinanceUSA olarak başka bir platform açmıştı yine aynı problemlerden dolayı yanlış hatırlamıyorsam. Burada çok dikkatli olunsa bile yine yukarıda dediğim noktaya geliniyor, KYC'yi çakıyorlar kafalarına esince.
    allah rizasi icin su fotonu degistir, ne kadar itici bir tip ,

8. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Öncelikle her şeyin en iyisini bilen devletimiz nalet balon kriptoparaları tanıma adımı attıği için şükranlarımızı sunalım.

Şüphesiz ki devletimiz ne yaparsa hayırlıdır, geçmişten bugüne el attığı her şeyin içinde gül bitmiştir.

Hükümetimiz bitcoin alamazsınız dediği an benim için bitcoin biter.

hükümetimiz bitcoin alanı ve satanı taksimde sallandırırım dediği halde bu nalet ve balon şeytan icadına el atmak isteyen hain ********ler içinse;

https://eksisozluk.com/entry/118595774

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 341/680 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •