Sayfa 341/1003 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Haklısınız.
    Şimdi gelişmekte olan ülke piyasalarına nasıl yatırım yapacak yerli yatırımcı.
    Ben bir yolunu bulamadım maalesef.
    GBG en yakin alternatif. Ama o kadar yakın ki Satürn ve Jüpiter gibi.

Ak portföy EM teknoloji fonu için çalıştıklarını söylemiş. Herhalde onu da sıkılaşma başlayıp EM rallisi bitince yaparlar korkarım ki.

2.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    yanlış hesap yapıyorsunuz. para kazanmanız için kapanışın 9.06 dan yukarıda olması lazım. yoksa zarar edersiniz. bu iş dediğiniz gibi olsa herkes yapar. kaldıraç farklı bir konu, paranız ile 1000 dolar alırken 2000 dolar alırsınız. bu iş riskli bir iş. dediğiniz gibi değil.
    Sevgili abicim önkabulleri okudun mu yazının sonunda. 9.06 nın üstünde olacak tabi, enflasyon oranında artacak varsayımı yaptım dedim. 4 yıl böyle yaptım. dediğim rakamı da kazandım.
    viop , ilk yıllarda , vob olarak açıldığında, vob bültenini hazırlayanlardan, sistemi anlatanlardan biriyim, 13 senedir her gün sadece viopta trade ediyorum . bir yanlışlık yok güzel abicim. bir daha baştan oku yazdığımı.
    uzak vadelinin fiyatı ile anlık spot fiyatı arasındaki makas, o süre boyunca oluşacak yaklaşık enflasyon kadardır. vadeli enflasyonu fiyatladığı için spotun o kadar önünde gider. O aradaki farkı da günlük nemalanarak kapatırsınız zaten. vade sonuna yaklaştıkça süre azaldığı için, teorik enflasyon da azalır ve makas açıklığı kapanır.

dolar o tarihte 9.06 altında olursa kabaca enflasyon kadar artmamıştır zaten, ama bak ben önkabullerimi yazdım, şu, şu , şu olursa diye. Zaten 9.06 altında kalırsa önkabul gerçekleşmediği için sonuçlar da oluşmaz.

Kaldıraç farklı bir konu falan değil. 800 lira 1 dolar kontratı için gerekli minumumdur 10 kaldıraca takabül eder. siz 1600 lira koyup 1 kontrat alırsanız kaldıracınız 5 olur. Eğer bir kontrat alır 4 bin lira teminat bırakırsanız hesapta pratik kaldıracınız 2'dir artık

Risksiz bir iş demedim zaten.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. ıpv -0,50
    tdg -0,46
    tta -1,74
    tte 2,17
    ıpj 1,42

Mutasyonlu virüs korkusunda bile eksi yazan ons ümit vaadetmiyor.Altın fonları sıkıntı olmaya başladı.

4. Amerikan seçimleri bitti, Ocak ayında Biden görevi devralacak. Bu durum netleştiğine göre bu günden sonra amerikan borsalarında ne bekliyorsunuz, ne olabilir. Yabancı Hisse içeren fonlara giriş yapılacak zaman mı yoksa tam tersi mi.

5.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    GBG en yakin alternatif. Ama o kadar yakın ki Satürn ve Jüpiter gibi.

Ak portföy EM teknoloji fonu için çalıştıklarını söylemiş. Herhalde onu da sıkılaşma başlayıp EM rallisi bitince yaparlar korkarım ki.
    Hala faaliyete geçmesede ZSF'yi bir incelerseniz
    Sizin düşünceleriniz ne olacak acaba bu fon için.

6.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Amerikan seçimleri bitti, Ocak ayında Biden görevi devralacak. Bu durum netleştiğine göre bu günden sonra amerikan borsalarında ne bekliyorsunuz, ne olabilir. Yabancı Hisse içeren fonlara giriş yapılacak zaman mı yoksa tam tersi mi.
    bence bidende bir buhar yok ve borsa felan bitti artik amerikada. Kazandiran trumpidir dostum.

Elbet hala kesin degil bidenin gelmesi yine bence!
    Canlar gider heyyyy

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Nasıl başedeceğiz, bırak reel getiriyi , nasıl parayı koruyabileceğiz bilmiyorum. İçim kararıyor.

Kötü düşünceler geliyor aklıma. Al dolar kontratı her yıl sonu vadelisinde üç sene boyunca, fazladan teminat koy düşür kaldıraçı sekiz dokuzdan -ikiye, otur bekle ; üç yılda enflasyonun iki katı kadar getiri elde et hiç uğrasma diyor.

Dolar er geç gerçek enflasyon kadar artacak. Kaldıraçı fazla teminatla ikiye düşürünce, doların fiyatı yarıya düşmedikçe hesap da patlamaz, risk de iyice azalır. İki kaldıraçtan da getirinin iki katı. Zaten dolar yarıya düşüp hesap patlarsa, memleket ekonomik olarak uçmuştur, o da işimize yarar.

EnflasyonX2 getiri - %10 stopaj , spotla vadeli olumsuz makasını da günlük nema kapatır yaklaşık.

Fon , mon, hakkaten başedilmez bu enflasyon ile. Bunun daha bir de ayı piyasası var. Başka bir yol bulmak lazım.
    calismak en iyi yoludur
    Canlar gider heyyyy

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Haber doğruysa şu artışa ayak uyduran fonların dışındakiler külliyen zarar.
    %55 zam mı olur yahu.
    https://twitter.com/SozlukHaber/stat...72158472286211
    siz hala negatif haberlerimi paylasiyorsunuz?
    bir kac ay gecmis foruma geldim sizin haberle karsilastim
    Canlar gider heyyyy

Sayfa 341/1003 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •