Sayfa 342/1011 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon
Arama sonucu : 8088 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: ViOP XLIX

Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Biraz okuyabildim kimse belirtmemiş diye yazayım istedim.
    Akşam artıya döndüğünde Londra da Swap faizlerinin 400 leri gördüğü grafiklerle servis edildi. Benim aracı kurumumda bana iletti ama satış yapmadım.
    Muhtemelen satışın bir kısmı bu duruma yazılabilir.
    Yabancı oranın çok olduğu günlerde yurt dışında TL shortlayanları sıkıştırmak için faizler arttığında borsa satılırdı.
    Sabah açılış öncesi bir kontrol herkes için iyi olur yine de. Bana ulaşan bilgiyi paylaşmaya çalışırım.
    Eğer problem yoksa yarın öğlen itibariyle fena bir gün olmayabilir.
    İyi geceler.
    haber var....Londra swap piyasasında gecelik faiz halen %420 seviyesinde!

2. KOZAL/KOZAA paritesinde RSI yüksek seviyede gibi

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Bu kadar yeter, yarın bankalar öncülüğünde 5000 i geçeriz. Shortingenler yarın endekse bakmasınlar. Feci mal aldılar, iskontolar yarında devam eder ama yarın son gün. Aksi durumda Ziraat işbank ve ykbank ın hisselerinin tek sahibi olacak bu gidişle.Ziraat aldıkça sattılar, aldıkça sattılar. Böyle devam ederse Ziraat iflas eder. Yarın Ziraat fırtınası olur tahtalarda. İş yatırım da ayağına sıkıyor, Tahtanın tek hakimi , o satınca diğerleri de satıyor, tahtayı mahvediyor.

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    haber var....Londra swap piyasasında gecelik faiz halen %420 seviyesinde!
    Berat zamanında da aynı şeyler oldu..%1200 gördük sanırım..
    Sonrasında öğrendik ki 124 milyar usd .. dövizi tutmak için MB, parasını bitirmişler..

TL için yabancı hisse satmaya devam eder desem, yabancı mı kaldı?

9 işlem günü 1 gün pozitif..8 gün negatif kapanış..

deprem sonrası 518 boşluğu kaldı aşağıda.. oraya da gelir..

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Türk Ticaret Bankası satılmış. Eskiden "ikinci adresiniz" diye reklamları olurdu.

>>>>>>>>

https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonom...tilar-7628324/

Türkbank’ı seçim öncesi alelacele sattılar

TMSF’nin satışa çıkardığı Türkbank, yaklaşık 300 milyon lirayı bulan gayrimenkulleri, nakit varlığı, tahvilleri ve 2 ayrı banka lisansıyla birlikte 455 milyon liraya Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne (TİM) satıldı. Bankayı 7 firma istedi, 4 firma daha baştan elendi.
    Sadecw bir banka lisansı şu zamanda kaç paradır.
    Ulaşılanilir birşeymidir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Kıyamet yakın..

3 Mart Pazartesi günü geç saatlerde Güneş, saniyede en az 3.000 kilometre (saatte 6.700.000 mil) hızla hareket eden
    ve muhtemelen şimdiye kadar kaydedilen en hızlı hıza sahip bir koronal kütle fırlatma (CME) patlattı.
    Dışarı atılan parçacıklar, bir günden daha kısa bir sürede Dünya'nın yörüngesine ulaştı.
    Dünya'ya çarpmış olsalardı, sonuçlar felaket olabilirdi ama neyse ki CME neredeyse tam tersi yöndeydi.
    Ancak patlama, bir dahaki sefere bu kadar şanslı olmayabileceğimizi hatırlatıyor.

https://twitter.com/TheSunToday/stat...86654595891200
    https://www.iflscience.com/the-earth...ons-ever-67962

NASA daha önce, bugün benzer bir fırtınanın
    modern elektrik şebekeleri ve telekomünikasyon ağları üzerinde yıkıcı bir etkisi olabileceğini söyledi.
    https://talker.news/2022/10/26/space...n-next-decade/

7. Şu an Swap 108 civarından geçiyor.
    Muhtemelen dün anlık zıpladı ve satışta kullanıldı.
    Kolay gelsin herkese.

Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Şu an Swap 108 civarından geçiyor.
    Muhtemelen dün anlık zıpladı ve satışta kullanıldı.
    Kolay gelsin herkese.
    dün gün genelinde 300 ve üzeriydi. 400 üzeri anlık olmuş olabilir ama 300 lerde uzun süre kaldı gibi gördüm.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 342/1011 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •