Sayfa 342/1312 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Siz e sacma geliyor tabi ama en azindan beni belki anlarsiniz diye bisey daha yaziyim... Develüasyon %100 e yaklaşti, merkez dolara dokunmaya basladi... Ben gecen hafta altin in ve dolarin %70ini satip ciktim...Daha da cikarsa ciksin arkasindan bakmam...
    Size göre uygun bir peşinat ile uzun vade taksitle ev almam lazim....
    Bana göre oyle degil... Cünku konut fiyatlarida artti... Ben kendime şu soruyu soruyorum, artmayan ne kaldi ????

Bu sorunun cevabini bulup onu aliyorum.... Bu kadar basit benim düşüncem....

Bugünüde bana laf yetiştirmekle gecirdiniz, forum sakinleri kusura bakmasin... Bana müsade...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konuta kur etkisi geç olur zamana yedirir ama kur farkı yansır. Şu an 1 ay önce fiyatı neyse hala aynı evlerde. 1 ayda %40 kar etmiş dolar satıp ev almak akıllıca değilmi tabi hemen zam yapan evsahiplerinden uzak durmak lazım.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Siz e sacma geliyor tabi ama en azindan beni belki anlarsiniz diye bisey daha yaziyim... Develüasyon %100 e yaklaşti, merkez dolara dokunmaya basladi... Ben gecen hafta altin in ve dolarin %70ini satip ciktim...Daha da cikarsa ciksin arkasindan bakmam...
    Size göre uygun bir peşinat ile uzun vade taksitle ev almam lazim....
    Bana göre oyle degil... Cünku konut fiyatlarida artti... Ben kendime şu soruyu soruyorum, artmayan ne kaldi ????

Bu sorunun cevabini bulup onu aliyorum.... Bu kadar basit benim düşüncem....

Bugünüde bana laf yetiştirmekle gecirdiniz, forum sakinleri kusura bakmasin... Bana müsade...

DEVElüasyon : Paralar deve oldu anlamında mı kullandınız?

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Artmayan ne kaldı ben de araştırıyorum.
    Zam geleceği kesin olan (yılbaşına kadar) ve hemen bozulmayacak ütün stokluyorum.
    Kenarda dursun.
    Ev ve araba mı? Bu yüksek fiyatlardan asla almam.

4.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Ben sadece genç arkadaşlara şunu öneririm, ilk iş, ilk fırsatta evlerini almaları. Farklı yatırım yapmak için zaten 60 yaşına kadar uzun seneleri var. 6-7 yılını buna ayırsınlar. (İlk evi zaten yatırım olarak görmem. Bu bir ihtiyaçtır.)
    Bana bu ters geliyor işte.... Neden en guzel yillarimi taksit odeyerek gecireyim.. Ayaklarimda derman varken gezip eglenirim, dizlerim agrimaya baslasiginda taksiti öderim...

Neyse herkes bildigini yapsin

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Yanlis yazmaya gelmiyor valla ) kivirayim bari , evet Deve oldu bizim dolarlar )

6. Bodrum civarinda evi olan varmi? O bolge hakkinda sorularim var

7.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Parası olmayan için diyecek hiç bir şey yok. Allah herkese nasip etsin. Ama parası olupta kirada oturan her zaman risk altındadır.
    Konut dokunulmazlığı diye bir konu var.
    Bunu sadece kanuni olarak demiyorum.
    Para bankada duran sanal bir şey. Burada evi olanların bir çoğunun, hisse senedi dolar altın gibi yatırımları zaten var. Ama bu ailenizle yaşanıdığınız ve dokunulmasını istemediğiniz ortamı, ev sahibinin bir telefonu ile her an berbat edebilirsiniz. Bu ihtimal düşüktür ama vardır. Örnekleri de çoktur.
    Ben sadece genç arkadaşlara şunu öneririm, ilk iş, ilk fırsatta evlerini almaları. Farklı yatırım yapmak için zaten 60 yaşına kadar uzun seneleri var. 6-7 yılını buna ayırsınlar. (İlk evi zaten yatırım olarak görmem. Bu bir ihtiyaçtır.)
    Burada bir evi olup da dünyaların sahibi geçinen kişilere de aynı şeyi yazdım. Abartmayın. Yani ev sahipliğini yüceltiyor değilim. Herkes için uygun seçenek farklı olabilir.

İmkanın yoksa yapacak bir şey yok, hatta %50 peşin ödeyebileceğin evde oturmaya çalış. Alabiliyorsan al. İşler iyi giderse elindekini satıp, daha iyisini alırsın. Ama, kiralar uygun diye çok üst düzey evde kiracı olarak kalmaya çalışma, gün gelir o tatlı düzen bozulur, o kiralar çok artar ve attan inip eşeğe binmek zorunda kalırsın.

Paranı iyi kullanıp, 2-3 ev alacak paran varsa, yine evini al derim. Zaten yatırım işlerini iyi biliyorsan kalan paranı yine büyütürsün. Bankadaki parana çok güvenme, dünyanın bin türlü hali var, bankası batar, devlet bile default edebilir. Tapu her zaman iyi bir varlık alternatifidir.
    Son düzenleme : Cautionary; 05-12-2021 saat: 19:11.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Post

Her şeyde bir risk vardır. Ev sahibi olmanın riskinden kimse bahsetmiyor. Allah korusun bir anlık olaya bakar.
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Sayfa 342/1312 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •