Sayfa 345/1030 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Burgan dijital efsanesi çıktı 2-3 gündür %32 veriyormu gercekten ?
    Kim dedi 32 veriyor diye?
    Çok ısrar ettim özel oran için ilgili birim ile görüşebilir miyim diye ama olmaz dedi call center'daki eleman

2.  Alıntı Originally Posted by Arifborsa Yazıyı Oku
    Burgan bankasına gitmeden internet üzerinden hesap açılabiliyorum en yüksek oran veren banka sanırım
    Bu dijital olayı tam sizin için galiba
    Sitesinden bi deneyin bakalım size ne diyecek
    https://www.burgan.com.tr/mevduat/basvuru-giris

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Özelden gönderdim
    Üstat ankara mı?Ankara ise kesin benim şubedir...Bu arada yakında konu başlığı banka mevduat faizleri yerine BURGAN mevduat faizleri diye değişirse şaşırmam...
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

4.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Üstat ankara mı?Ankara ise kesin benim şubedir...Bu arada yakında konu başlığı banka mevduat faizleri yerine BURGAN mevduat faizleri diye değişirse şaşırmam...
    nurolden yeni oran sorabildin mi

syg,

5.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Halkın marketlerde, kırtasiyelerde,pazarda ki gerçek enflasyonu (6 ay öncesine göre bile)%150-200 (en az)..Şimdiki üçkağıt gramajı düşürme zeytinyağından deterjanına fındığa fıstığa kadar ambalajlı kutulu ne varsa hepsinin gramajı düşürülüyor.Bir kaç ay önce ambalajında 250 gr 5tl'ye satılan kabuklu fıstık 190 gr olmuş fiyatıda 7 tl üç kağıda bakarmısınız hem %50 zam üstüne birde gramajını düşür 7 tl'ye aldığımız fıstığa aslında 8,5 tl ödemiş oluyoruz ama 1,5 tl cebimizden çıkmadığı için kazığın büyüğünü farketmiyoruz.Geçen ay bimden aldığım eski kaşar dün tekrar almak için gittim fiyatı aynı gramajına baktım 350 gr'lık kaşar 250 gr olmuş tarttım 15 gr'da üstünde yazan gramajından eksik halk olarak nasıl kazıklanıyoruz anlatabiliyormuyum?.Vatandaş tepki gösterince göstermelik denetimler yapılıyor ya sen denetime gitsen ne olur gitmesen ne olur arkanı dönüp kapıdan çıkınca mürekkebi kurumamış zamlı etiketleri basıyorlar yaptırımın ne cezan ne halkın soyulmasını nasıl önleyeceksin bunu söyle?Resmi enflasyonu hiç takip etmiyorum bile gereksiz boş veriler..
    Bunu ne devlet ne kanun engelleyebilir. Bizzat tuketici kendisi engelleyebilir. Kabuklu fistik yemezsen gelisimin yavaslamaz, hatta 2-3 ay yemezsen vucuttaki yag oranin biraz azalir, kalp krizi riskin azalir. Sigara iciyorsan birak, alkol alma, cerez vs 2-3 ay tuketme, eti azalt, yumurta, soya, mantar ve mercimek ye. Kisa mesafeleri yuru, uzak mesafelerde toplu tasima kullan, kullanmadigin suyu, isigi kapat. Bulasik ve camasir makinesini 2 gunde bir yerine 3 gunde bir kullan. Yeni ayakkabi, kiyafet, elektronik esya, mobilya alma. Disarda yiyorsan sikligini azalt ya da 2-3 ay kadar disarda yeme. Bu ornekler cogaltilabilir.
    Bak o zaman nasil fiyatlar duzeliyor. Saticilar mallarini satmak zorunda, gida icin bozulma curume riski var, tum mallar icin stok, depolama, nakde donme , vade, faiz maliyeti, nakit akisi zorunluluklari var. Ben malimi satmam pasa pasa gelecekler diyemez. Belki eski kasar ve antikacilar diyebilir, durdugu yerde kiymeti artiyoro diye Velhasil, insanlari bilincli, organize davranirsa hem saticilar hem de isverenler yola gelir. Cunku her satici aslinda bir isverendir, her isveren de saticidir. Az adam calistirayim, az para vereyim, ucuza calistirayim dersen musterin mal almaz cunku senin calisanin baskasinin musterisi. Sistemin kendi kurallari ile sistemi duzeltmek mumkun. Bak amerikada adamlar krizi isten cikarmalar ve dusuk maaslarla degil, daha cok ise alim ve maas zamlari ile asmaya calisiyor. Cunku bugunden yarina degil 25 - 30 yillik perspektifte dusunuyor. Eller aptal ben zekiyim demiyor. Tuketici de normal yasamina devam ediyor.

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by Jordan Yazıyı Oku
    Faiz lobisi bölünmez bir bütündür Dolarcısı TL cisi olmaz, her ikisi de yukarı giderse yastık altındaki ve yurtdışındaki Benjaminler sisteme katılır. Amiyane tabiriyle dolara gel gel yapılıyor
    Hocam öyle diyorsun ama biz TL mevduatçı 2 yıldır dayak,dolarcılar kaymak yiyor...Nasıl bir bütünlüktür bu?

Arkadaslar lutfen birbirimizi yaniltmadan yazalim. Bileb bilmeyen herkes yazmis kafasina gore. Burgan digital bankaciligi kullanan biri formdaslar icin detaylica aciklama yapabilir mi? Normal burgan hesabindan farki nedir? Sitede 24.5 oran gorunmesine ragmen burada yuzde 30 telafuz ediyorsunuz. Tum detaylariyla biri aciklarsa seviniriz.

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    nurolden yeni oran sorabildin mi

syg,
    Üstat ben hep vade geldiğinde oran alıyorum...Diğer zamanlar pek şubeye uğramıyorum..Salı günü,daha önce de forumda da yazdım ama çoook ısrarıma rağmen 160 bine max 32 bono oranı alabildim...Siz de yanılmıyorsam milyon üstü 33,50 almıştınız...Ama haftaya hem nurolden hem de burgandan oran alıp yazarım...

Sayfa 345/1030 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •