Sayfa 345/930 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Sayın boran hard borsa işine çok daldık.Hesapta zarar eden kağıtlarda kırmızı kırmızı aylarca uçan giden paraları seyretmek, o rakamlara bakmak ne kadar illet iştir bu forumu okuyanların sanırım hepsi bilir.O yüzden bu kağıt iyi valla.Keşke güneş sigorta macerasına da dalmasaydım )))))))))

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    bugün ilk çeyrek gelmesi gerekmiyormu bakalım ne yazacak ? satış geldiğine göre iyi gelmeyecek mi acaba ,iyi bir kar gelse içerden alıma geçilirdi diye düşünüyorum .
    Haftalık raporlara göre enson 1.36 defter değeri.temettu sonrası 0,05 kuruş artmış.5 milyon luk yaklasik Kar olsa gerek

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sayın boran hard borsa işine çok daldık.Hesapta zarar eden kağıtlarda kırmızı kırmızı aylarca uçan giden paraları seyretmek, o rakamlara bakmak ne kadar illet iştir bu forumu okuyanların sanırım hepsi bilir.O yüzden bu kağıt iyi valla.Keşke güneş sigorta macerasına da dalmasaydım )))))))))
    Göz ucu ile ısgsy ve isgyo yuda izlemekte fayda var.onlarda light borsa sayılır ☺️

Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Göz ucu ile ısgsy ve isgyo yuda izlemekte fayda var.onlarda light borsa sayılır ☺ï¸
    Ben bu ortamda GYO almam başında iş olsa bile.Diğerini hiç incelemedim sn boran

5.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    bugün ilk çeyrek gelmesi gerekmiyormu bakalım ne yazacak ? satış geldiğine göre iyi gelmeyecek mi acaba ,iyi bir kar gelse içerden alıma geçilirdi diye düşünüyorum .
    gelecek rakam belli raporlardan anlaşılıyor. 5mil. civarı kar.

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben bu ortamda GYO almam başında iş olsa bile.Diğerini hiç incelemedim sn boran
    Yanlış düşünüyorsunuz. Borsada gelecek satın alınır. tekrar tekrar şaşırarak bu gerçeği öğreniyorum. geçen hafta tofaş ve arçelik kar açıkladı. tofaş beklentinin üzerinde ve geçen yıla göre %24 daha iyi kar açıkladı. Arçelik beklenti altında geçen yıla göre %26 daha düşük (eksi) kar açıkladı. Tabi mantık olarak tofaş yükselir arçelik düşer diye bekledim ama öyle olmadı arçelik +%7 prim yaparken, tofaş -%4 düşüş gösterdi.
    Neden böyle oldu? sebebi arçelik en kötüsünü gördü artık, bundan sonra daha kötü kar gelmez, tofaş için de çok iyi kar geldi bundan iyisi gelmez beklentileri sebep oldu. Yani mevcut durum değil, gelecek satın alınır.
    Ben emlak piyasası için bu yıl en kötüyü görüp, yükselecek beklentisindeyim. Yükselişe geçmeden dibi gördümü girmek lazım. yoksa yükseldikten sonra almak aselsan, tüpraş'ı tepeden almak gibi.

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Yanlış düşünüyorsunuz. Borsada gelecek satın alınır. tekrar tekrar şaşırarak bu gerçeği öğreniyorum. geçen hafta tofaş ve arçelik kar açıkladı. tofaş beklentinin üzerinde ve geçen yıla göre %24 daha iyi kar açıkladı. Arçelik beklenti altında geçen yıla göre %26 daha düşük (eksi) kar açıkladı. Tabi mantık olarak tofaş yükselir arçelik düşer diye bekledim ama öyle olmadı arçelik +%7 prim yaparken, tofaş -%4 düşüş gösterdi.
    Neden böyle oldu? sebebi arçelik en kötüsünü gördü artık, bundan sonra daha kötü kar gelmez, tofaş için de çok iyi kar geldi bundan iyisi gelmez beklentileri sebep oldu. Yani mevcut durum değil, gelecek satın alınır.
    Ben emlak piyasası için bu yıl en kötüyü görüp, yükselecek beklentisindeyim. Yükselişe geçmeden dibi gördümü girmek lazım. yoksa yükseldikten sonra almak aselsan, tüpraş'ı tepeden almak gibi.
    Emlak işinde batışın daha çok başındayız.Seyredin görün emlakta düşüş değil ben çöküş bekliyorum.En kötüyü gördük lafı için en az 2 yıl beklemek lazım.Daha çok erken.

Düşen bıçak tutulmaz malum))))))))

Sayfa 345/930 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •