Sayfa 346/584 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon
Arama sonucu : 4672 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    amerika'da kredi kart faizleri politika faizinin 4-5 katı akıl vereceğine sen de izin ver yapsınlar 3 kat bak neler oluyor..!!
    Hocam onu şu anda yapacak babayiğit henüz yok
    Geçen sene seçimin ilk turu sonrası kredi kartı nakit avansıni yasakladılar. Tepki gelince hemen eskiye döndüler. Belediye seçimleri sonrasında bir yasak gelir.

https://www.dunya.com/ekonomi/kredi-...-haberi-694062

https://www.cnnturk.com/ekonomi/kred...t-avans-karari

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Ben de bir düzeltme bekliyorum ama 8400-500 civarına kadar, daha aşağı çok olumsuz bir durum olmazsa zor görünüyor, buradan cesaret edip yeni fon alımı yapamıyorum, elimde kalan az miktardaki fonu da bu hafta satabilirim, işin fon tarafı bir yana çıkan endekste bile zararı kurtaramadığım hisseler düşüş olursa ne olur ben asıl onu düşünüyorum.
    Ersun bey, yanlış anlamayın, kesinlikle bir art niyetim yok, umarım hep çok kazanırsınız ama bir şeyi gerçekten merak ediyorum; bu foruma ara ara aktif katılıyorum, ne zaman katılsam muhakkak zararda olduğunuzu söylüyorsunuz, hep hüzünlüsünüz, hep bir şeyleri kaçırmış veya bir şeye yetişememiş oluyorsunuz ; hiç kazancınız, mutluluk dolu anlarınız olmuyor mu

3. 2024'te dolar alan yaya kalacak
    Faiz ve borsa idare edecek demişler.
    https://www.odatv4.com/ekonomi/borsa...azdi-120027414

4.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Ersun bey, yanlış anlamayın, kesinlikle bir art niyetim yok, umarım hep çok kazanırsınız ama bir şeyi gerçekten merak ediyorum; bu foruma ara ara aktif katılıyorum, ne zaman katılsam muhakkak zararda olduğunuzu söylüyorsunuz, hep hüzünlüsünüz, hep bir şeyleri kaçırmış veya bir şeye yetişememiş oluyorsunuz ; hiç kazancınız, mutluluk dolu anlarınız olmuyor mu
    Yok canım yanlış anlamam ne demek, birkaç yıldır hep ters işlemler yapıyorum maalesef, gerek fon olsun, gerek hisse ve gayrimenkul olsun, aldığım düşüyor, sattığım çıkıyor, ya hep tepeden alıyorum ya da yükselişleri kaçırıyorum, mesela yazın tepeden kozal ve sasa ve hektas aldım, düştükçe almaya devam ettim aylardır epey yüklü bir zararda bekliyorum, endekse 8300 den düzeltme gelir diye hisse fonların çoğunu sattım orası çıktı, geçen sene dzm fondaki doları satıp gayrimenkul aldım şimdi satsam zarar ediyorum zaten satılmıyor da, dahası da var da neyse artık. yani maddi açıdan mutluluk bana haram olmuş ama sağlık olsun

5. Portföy fon yönetim ücretlerinde güncelleme yapmışlar. Geçirmeye devam. Haşırt dı blekbort.

Bir fona çok para girişi olunca hem yönetim ücreti artıyor, hem de fonun getirisi kötüleşmeye başlıyor. %99 böyle gördüğüm. Siz ne dersiniz?

Mesela DAS, Mesela RPP. Çok güncel 2 örnek. En iyi iken büyüyünce vasat olmuşlar, üstüne bir de yönetim ücreti artmış.

InveoPortföy #GYK #CVK #GGK #IJA

GarantiPortföy #GBN #GZE #INH #GKV #GOH #GZV

AkPortföy #ALC

AllbatrossPortföy #LLA

RotaPortföy #RPM #RPP

DenizPortföy #DAS

6.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Güzel yazı ama eminim o hisse fonları arasında Akbank Alternatif Enerjiler Fonu yoktur O fonu hatırladım hatırlayalı anlık yukarı ataklar haricinde hep süründü, ileride patlayacak diye bir umut bekliyoruz.

Benim merak ettiğim, Akbank'ın veya Akportföyün fonları nasıl oluyor da kendi alanlarında her zaman rakip fonun arkasında kalmayı başarıyor? Yeni Teknolojiler Fonu, TEB, Garanti ve Yapı Kredi Fonlarının gerisinde, Eurobond fonu mütemadiyen 5.6 sırada. Bist Temettü 25 Fonu Denizbank'ın fonunun berisinde, Şu son çıkardıkları Değer Şirketleri ve Büyüyen Şirketler gibi tumturaklı isimler verdikleri fonlar da benzer durumda (mesela Trive Hisse Fonuna nazaran). Yani hep vasat hep vasat. Elbette aralarında kuralı bozan istisnalar vardır. Mesela Teknoloji Hisse Fonu Denizbank'a göre iyi getirmiş gibi duruyor. Ama genel olarak evet vasatlar.

İşe analist falan seçerken mi iyi adam seçemiyorlar acaba? Bloomberg'de de bi havalı reklamları sponsorlukları var sormayın gitsin.

Tesla geçen 2019-2022 aynı NVIDIA nın çıkışı gibi çıkmış, sonra 2023 yatay, sonra bu sene aşağı. Zamanlama önemli bir faktör fon seçerken.

Bir de büyük banka portföy yönetim şirketleri rekabetçi değiller. Başa oynamak gibi bir agresif hedefleri yok şu anda. Küçük ve Orta ölçekli olanlar gördüğüm kadarıyla daha başarılı.

Tesla böyle hareket etmiş. Muhtemelen NVIDIA da böyle olacak. NVIDIA nın cirosunun yarısı şişirme gibi. Enron gibi bile olabilir iddialar doğruysa.

7. zukov'a sormuşlar böyle büyük bir yenilgiyi nasıl zafere çevirmeyi başardınız diye, dersimize iyi çalıştık demiş.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    zukov'a sormuşlar böyle büyük bir yenilgiyi nasıl zafere çevirmeyi başardınız diye, dersimize iyi çalıştık demiş.
    Yani ? Çalışacağımız ders hala varmı ?

Sayfa 346/584 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •