Onemli Gunler Banner
Sayfa 346/1003 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446846 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    KPC bir kap atmış:
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/894330

Ne anlama geliyor acaba?
    Kt portföy, fonların izahnamelerinden kaldıraç işlemlerini çıkartmış. Zaten kaldıraçlı işlem yapmıyorlardı diye biliyorum.

2. AOY'un yeni izahnameye göre benchmark aldığı yenilenebilir enerji kompozit endeksin dolar bazında son 5 yıllık getirisi %100 civarı.

Ak portföy maalesef genelde kıyaslarının hep gerisinde kaldığı için %75 olsa ( yıllık yaklaşık 5 ila 10 gerisinde kalıyor diğer fonları kıyaslarının, onu baz aldım ) 5 yılda , yıllık dolar bazlı 15% eder .

Yeni ve alternatif enerjinin gelecekte daha iyi performans göstereceğini beklemek de çok hayalci olmaz. Çok kaba bir projeksiyonla iyi görünüyor.

İlk 1 ay bu benchmark endeks ile takip edeceğim, yine endeksinin abuk subuk çok altında kalırsa girmem ama, en azından birebir yansıtmayı ya da biraz altında kalmayı başarırsa çok iyi olur, umarım yansıtabilir.

Şu işlere/fon çeşitlendirmeye iyi kurumlar neden girmez bir türlü anlamıyorum. Bu benchmarkı rahat yenebilecek kurumlar var. Neyse hiç yoktan iyidir.

Fon yönetim ücreti oranını da epey yükseltmişler. ( eski %2 yeni %2.90)
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Haber doğruysa şu artışa ayak uyduran fonların dışındakiler külliyen zarar.
    %55 zam mı olur yahu.
    https://twitter.com/SozlukHaber/stat...72158472286211
    Bu habere göre
    Gıda ve tarım sektörlerine yatırım yapacak fon istiyorum.
    Tereyağına yatırım yapsa %55 garantiymiş.

Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    madem biliyorsunuz o zaman gayet güzel beklentisini anlatmış hell ? neyi soruyorsunuz madem biliyorsunuz , anlayamadığınız nedir ?
    bilseniz vadelinin nasıl çalıştığını 9.06 ya gelmezse ne olacak diye sormazdınız....
    sayın hell, kazançlı bir durum gibi anlatmıştı, yada ben öyle anladım diyelim. aslında o soru değildi, kibarca, kırmadan konuyu tespit etmek içindi. neyse...
    fon işi son zamanlarda çok gelişti, onun için buranın müdavimlerinden oldum. sadece likit fonlarını kullanırdım. lakin hisse fon getirilerine bakınca , örneğin tacirlerin hisse fonu benim portföyümden fazla kazandırmış. gerçi büyük bir fonda değil, büyüyünce işleri zorlaşacaktır. hisse fonlarının önümüzdeki sene performanslarını merakla bekliyorum. hisse fon alamıyorum, hissenin kendisi tercihim oluyor. lakin eurobondları fonları topluyorum. eurobond fonlar arasında da performans farkı göremedim.

5. Elz % + 1.21

6. Ktm %+0,204
    mps %+2,00
    opb %+0,715
    sua %+0,008
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

7. sayın hellistheothers, fon piyasasını iyi takip ettiğinizi anlıyorum ve bir şey dikkatimi çekti. AK portföyün fonlarını sanırım pek beğenmiyor, iyi yönetilmediğini düşünüyorsunuz... ben fon işinden çok fazla anlamıyorum, amacım vadeli mevduattan fazla kazanmaktı ve 6 ay önce AFT ve AKE fonlarına bir miktar para koyup hiç ellemedim... 6 ayda mevduatın oldukça üzerinde getiri elde ettim... size sorum şudur: ak portföy fonları pek iyi değilse, bize önereceğiniz daha iyi fonlar var mıdır? (uzun vade ve mevduattan fazla getiri elde etmek koşuluyla)... ve eğer beğenmiyorsanız neden beğenmiyorsunuz ak fonları? Selamlar...

8. 6 milyar dolarlık altın bulmuşuz.
    https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...lundu-41695504

Sayfa 346/1003 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •