Sayfa 347/1009 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Benim gördüğüm eyt den emekli olup emekliliğin tadını çıkaracak hiç yok. Hepsi kayıtdışı çalışacak kimisi servis şoförü kimisi merdiven altı imalatta çalışacak ama çalışmaya devam edecek. Bu da istihdam SGK primi olarak ciddi bir yük olacak. Mantıken de adama 7580-8000 TL ye geçin demek de mümkün değil. Seçimden sonra her alanda ciddi problemler ortaya çıkacak. Bana göre çoğu metastaz yapmış problemler.
    Yanlis soru: Neden ucretler bu kadar dusuk neden maaslar dusuk gecinmek mumkun degil ne yapacagiz?

Dogru soru: 550 milyar dolar borcun %10 faizin kim odeyecek?

-------------------------------------

Yanlis soru soran dogru cevabi bulamaz

Dogru cevap: Sen odeyeceksin. Odemeye devam

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Mücadele etmeden hiç bir hak alınamaz. Beleş hak dağıtılmıyor.

6 partili ittifak mensupları daha şimdiden birbirlerine laf sokma , ön alma derdindeler. Karşı tarafta ise birbirine zıt olmalarına rağmen gazetecilerin soruları karşısında birbirleriyle kuzu sarması misali cevaplar.

Bu form da bile belli bir eğitim düzeyinde olan , sözde özgürlükçü bazıları hizipçilik peşindeler. Yoksa bu iktidar kendiliğinden değişmeyeceğine göre şikayette etme hakkınız kalmaz. Para- pul bir tarafa var olma- yok olma ( rejimin selameti ) mücadelesinin son seçiminin yapılacağını bilmek yeter. Özgür olmadıktan sonra en yüksek ücreti alsanız ne olacak ki. Bir gün bir anda ipinizin çekilmeyeceğinin garantisi mi var .

Bu seçim sürecinde ve seçimden en az 1 yıl sonrasına kadar ( rahat çalışmalarını sağlamak, sorun çıkartmamak adına ) her türlü hizipçilikten uzak durmalı. Tam dayanışma yapılmalı ki ; biriken enkazı kaldırmak daha da kolay olsun.

Eleştirmek, suçlamak , istemek en kolay olanlardır. Destek vermek zordur ama şarttır.

4. Misal, ben emekli olduğumda bazı meslek mensuplarıyla aramdaki maaş farkı %30 idi. Ben 10 bin alırken onlar 7 bin alıyordu. Son 3600 ayarlaması bahanesiyle fark kapatıldı. Ayrıca zaten 15 yılda emekli maaşımın alım gücü eridi gitti. Ben SGK ya itiraz dilekçesi verdikçe '' size fazla ödeme yapılmış '' diyerek biraz daha kestiler. Çünkü , parti üyeliğim yoktu. Buna gülecek olanlar olsa da gerçekler acıdır. Özgürlük denen şey sokakta rahat dolaşmak değildir. Hak arayabilmek, tarafsız adalet sistemine sahip olabilmek, hesap sorabilmek, itiraz edebilmek .....

3600 gün sigortası olan Apartman görevlimiz 2019 yılında 65 yaşını doldurarak emekli olmuş ve 820 tl. maaş bağlanmıştı. Ben 9000 gün ve 1 derece 4 kademeden emekli oldum ama şimdi ben 13 bin tl. apartman görevlisi 7500 tl. alıyoruz. Ben üniversite okuduğuma, 9000 gün sabah 8 gece 9-10 lara kadar çalıştığıma mı yanayım, adını yazamayanlarla aynı çuvala atıldığıma mı.

Gençleri her fırsatta bilinçlendirmek şart. İlerde başlarına örülecek çorabın farkında olmalarını sağlamak zorundayız. Ben , hiç bir siyasetçinin ağzından çıkacak ücrete talip değilim. Devlet sisteminin olduğu, herkesin şartlarını önceden bilerek girdiği çalışma ortamlarıyla zırt pırt oynanmayacağı hakkım olan ücrete talibim.

5. Alacağım ücrete, mal ve hizmete karışan, tasarrufumu nereye nasıl yapacağımı dikte eden, kaç çocuk yapacağıma kadar müdahil olan hiç kimseye ve sistemine katlanmak zorunda değilim. İnancıma karışan ( islam inancında olanında mezhebine karışan ) , giyimime dolaylı müdahale eden, seyredeceğim film gideceğim tatile karışan siyaset istemiyorum.

Bu nedenler bile muhalif olmama yeter.

Kesinlikle her kelimesine katıldığım bir analiz.Bu seçim çok önemli o yüzden kk aday olduğu anda konu kapandı kendi hakkındaki olumsuz ve eleştirel yaklaşımların hepsi rafa kalktı.Başkanlık için ona oy verilecek nokta.Parti kısmına gelince onda kişisel farklılıklar olabilir çünkü herkesin farklı dünyası olabilir illa tüm türkiye chp li olacak diye bir şey yok.Misal ben ömrümce chp ye oy verdim,tüm sülalem de ona oy verdi,chp nin devri sabık yapmıyabileceği endişesi ile iktidara karşı bilenmiş olan cem uzan a oy veririm demiştim.Sonradan tvlerde seyredince işçi partisi bana daha uygun geldi,işçi partisine oy vereceğim.Erkan baş ı çok beğendim.Bunun aslında sakıncalı olmadığını önemli olan başkanlık seçimi için kk ya oy vermek olduğunu normal zekalı forumdaşların hepsi anlar. Oy verme selahiyeti olup olmadığı belli olmıyan misal bir kanada vatandaşı bunu anlıyamıyabilir.Zeka herkeste aynı olacak diye bir şart yok,normaldir.
    Son düzenleme : hkm; 26-03-2023 saat: 21:33.

Misal dini hassasiyetleri olan bir aileye mensupsun akp den bıktın,baktın içinden chp ye oy vermek de gelmiyor,gider saadet e deva ya geleceğe falan oy verirsin ya da mhp lisin mhp den illallah ettin iktidar da değişsin istiyorsun bak orda iyi parti var gider oy verirsin chpliler olarak en büyük partiyiz ama sağdan say yüzde 25 28 arası oy alıyoruz soldan say gene aynı,bu halimizle iktidarı nasıl devireceğiz.Elbet bazı hassasiyetlerimizden vazgeçeceğiz önemli olan bunların gitmesi.KK başkan olmalı o kesin.Başkanlıkta oylar tek adaya,partiler bazında herkes meşrebine göre oy atsın.O konuda eleştiri olmaz olmamalı.

Sayfa 347/1009 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •