Onemli Gunler Banner
Sayfa 348/463 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon
Arama sonucu : 3704 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

3 ayın sonunda kasasındaki nakit durumu da çok iyi >>>>>>>1.061.149.000.-TL.

2022 yılı ilk çeyrek kar >>>>> 86.390.000.-TL.

Aracı kuruluşların yıl sonu tahmini kar beklentileri 750 milyon TL ile 850 milyon TL arasındadır...

İnşallah bünyesinde Zorlu Yenilenebilir Enerji AŞ yi bu yıl halka arz eder de, hem şirketin geçmiş borçları sıfırlanır hem de borsadaki işlem fiyatı biraz normalleşir....
    Son düzenleme : loruhlano; 06-05-2022 saat: 19:04.

2.  Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    3 ayın sonunda kasasındaki nakit durumu da çok iyi >>>>>>>1.061.149.000.-TL.

2022 yılı ilk çeyrek kar >>>>> 86.390.000.-TL.

Aracı kuruluşların yıl sonu tahmini kar beklentileri 750 milyon TL ile 850 milyon TL arasındadır...

İnşallah bünyesinde Zorlu Yenilenebilir Enerji AŞ yi bu yıl halka arz eder de, hem şirketin geçmiş borçları sıfırlanır hem de borsadaki işlem fiyatı biraz normalleşir....
    Buralardan işlerin terse döndüğü bir şok yaşanmazsa uzun vadede güzel paralar kazandıracağını düşünüyorum. Konuda da pek yazan yok. Hala pazarlanmamış demektir. Özellikle 2020 yada 21 yazıydı 3 liralara giden bir operasyon yapılmıştı. Doğalgaz çıktı dediği gün tavan falan yaptırıyorlardı. Oradan gelen eksi bilançolar, bedelli derken 1.5 lara kadar düştü. Atlayan bir çok kişide döküldü diye düşünüyorum. Zarardan kara dönüp sürekli üstüne koyan şirketler aşırı güzel paralar kazandırıyorlar. Diğer çeyrekler gösterecek durumunu.
    Enerji şirketleri yatırımlarını yeni yaptığından dolayı yüksek borçlu ilerlediler. Zorlu grubu özelinde de biraz agresif borçlanmayı seviyorlar.
    Bilançolarda sürekli satışlar artıyor. Evet borç var. Ama satışta var. %98 i halka açık satışı olmayan boş beleş sandalye masa şirketleri gibi bir borçluluk yok bu şirkette buna dikkat etmesini istiyorum herkesin.
    Bu tarz şirketlerde ben en büyük kriterin doğru zaman olduğunu düşünüyorum peki Zoren için doğru zaman mıdır?

Alıntı Originally Posted by pckobat Yazıyı Oku
    Buralardan işlerin terse döndüğü bir şok yaşanmazsa uzun vadede güzel paralar kazandıracağını düşünüyorum. Konuda da pek yazan yok. Hala pazarlanmamış demektir. Özellikle 2020 yada 21 yazıydı 3 liralara giden bir operasyon yapılmıştı. Doğalgaz çıktı dediği gün tavan falan yaptırıyorlardı. Oradan gelen eksi bilançolar, bedelli derken 1.5 lara kadar düştü. Atlayan bir çok kişide döküldü diye düşünüyorum. Zarardan kara dönüp sürekli üstüne koyan şirketler aşırı güzel paralar kazandırıyorlar. Diğer çeyrekler gösterecek durumunu.
    Enerji şirketleri yatırımlarını yeni yaptığından dolayı yüksek borçlu ilerlediler. Zorlu grubu özelinde de biraz agresif borçlanmayı seviyorlar.
    Bilançolarda sürekli satışlar artıyor. Evet borç var. Ama satışta var. %98 i halka açık satışı olmayan boş beleş sandalye masa şirketleri gibi bir borçluluk yok bu şirkette buna dikkat etmesini istiyorum herkesin.
    Bu tarz şirketlerde ben en büyük kriterin doğru zaman olduğunu düşünüyorum peki Zoren için doğru zaman mıdır?
    benim merak ettiğim bu şirket ileride borçlarını öderse VESBE gibi temettü şirketi haline gelebilir mi? Alıp ufak ufak portföye eklemek lazım mı? Sürekli bedelli öyküsü olduğu için hiç güven vermiyor bana.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    benim merak ettiğim bu şirket ileride borçlarını öderse VESBE gibi temettü şirketi haline gelebilir mi? Alıp ufak ufak portföye eklemek lazım mı? Sürekli bedelli öyküsü olduğu için hiç güven vermiyor bana.
    Hocam temettü ödenir seviye gelmesi için yolu uzun diye düşünüyorum. Vestl'de bile bir kere 7 lira açıkladılar devamı yok. Zoren ilerde düzenli bir temettü şirketi olmasından ziyade. Ana para olarak katlama yapabilir mi? Ben bu açıdan yaklaşıyorum.
    Enerji sektörünün canını devlet bir noktada yakar mı? Ben sektör özelinde çok hakim değilim. Şahsi olarak ben bilançolar döndüğü nokta da buraların hayal olacağını düşünüyorum. Enerjinin geleceğin sektörlerinden olduğunu düşünüyorum.
    Bu arada bu tarz şirketlerin bedellisi için şuna dikkat çekmek istiyorum. Şirketin açıklığı %20. Bedellinin %20 sinde halk katılıyorsa kalan %80'de patron ve diğer büyük yatırımcılar para veriyor. Buradaki bedelliyle %98 halk açıklığı olan imtiyazlı payla yönetilen vıttırıvızzıkların %100-%200 bedellileri aynı şey değil. Bu adamların şuana kadar ki bedellilerini öyle yada böyle şerefli bir bedelli olarak görüyorum.
    - Bende küçük eklemeler yapıyorum fazla bir pozisyonum yok. Bazen grup şirketlerinin bir çoğu güzel kazandırıp arada lanet, diğer şirketlerine çalışan şirketler çıkıyor.
    - Bir noktada pay satışı gelebiliyor. Her zamanda toz pembe düşünmemek lazım.

5. https://www.youtube.com/watch?v=nFs9...%C4%B1r%C4%B1m

Tuncay Turşucu'nun zoren bilanço analizi var. İzlemenizi öneririm. Videoda zoren analizi 11. dakikada başlıyor.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

6.  Alıntı Originally Posted by ibrahimt Yazıyı Oku
    Aşağıda Zorlu Enerji şirketinin halka arzdan beri dolar bazlı aylık grafiği yer almakta. İçerisinde bulunduğumuz kötü bilanço ve yatırımcı dostu olmayan şirket yönetimini göz önünde bulundurarak, uzun vadeli baktığımızda içerisinde bulunduğumuz fiyatlamanın önemli olduğunu düşünüyorum.

Yukarıdaki grafiğin üzerinden geçen 4 aylık süre içerisinde aşağıdaki dolar bazlı aylık grafiğe tekrar baktığımızda patinaj yapmaya devam ediyoruz. En azından dolar bazlı kaybettirmemesi de olumlu. Şirket son gönderdiği bilanço ve forumdaşların yaptığı temel analiz katkılarına baktığımızda söylenecek yeni bir şey yok. Ancak kendi teknik analiz penceremden baktığımda kırmızı ortalamanın mavi ortalamayı kesmesi ile birlikte, ağustos ayı civarında yukarı bir hareket beklerim.

7. Geçen %25 bedelli yaptı, bedelli kararı yönetim kurulundan alınırken patron geçmişte şirkete verdiği borçtan dolayı bedelliye katılmaktan muaf tutuldu peruklu bu alemin kralıdır. kimse onunla başa çıkamaz.

8. Hikmet Durgun
    @hikmetdurgun

Türkiye İsrail ilişkileri gelişiyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 25 Mayıs’ta İsrail'e gidecek.

İki ülke arasında 15 yıl sonra Bakanlık düzeyinde ilk ziyaret. Devletler arasında kin Kalıcı düşmanlık kalıcı dostluk yoktur o anın ve geleceğin çıkarı vardır.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Sayfa 348/463 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •