Sayfa 352/509 İlkİlk ... 252302342350351352353354362402452 ... SonSon
Arama sonucu : 4067 madde; 2,809 - 2,816 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku

Telekom/Tcell rasyosu...
    genelde 0.40 - 0.60 civarında hareket etmiş biraz aşağı yukarı sapmalar hariç.
    Sağlıcakla kalın.
    Pair trade yada korelasyan mantığında kırmızı çizgeye değdi buradan dönecek demek zor.. Endeks, tcell düzeltmeye girerse ttkom da düşerse yine kırımızın üstünde kalabilir..

2.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    7000 endekste benim portföyde 2 tane sürüngen var... İkisinde de bilanço zararı bekliyor .. ulker ve telekom..
    7000 endekste bist100 de sürüngen başka hangi hissler var diye baktım.. vestel( aynı şekilde kur zararı etkisi) , eregli( hrc fiyatları, hisseye doluşan temettücüler), biraz hareketlense de hala sürünen petkim( nafta-etilen makası, okullu-azeriler olayı)...

mahşerin 5 atlısı olarak ulker, telekom, vestel, eregli, petkim öne çıkıyor..
    Bunların yanına yedek olarak ta tekfen, vakıfbank, halkbank ekleyebiliriz.

vesteli devre dışı bıraktım yerine zoren i koydum... pala teknikçileri avlamak için nokta atışı yapmış..

paladan birkaç kurşun yedim, bilirim..

zoren...

4 atlı

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

4. Abv kağıt gibi eksi kapattın abv...
    Müzmin bir secbul fanıyız. Yerim, içerim, saplarım. Ey yatırımcı nâdânı terk etmeden yaranı arzulama...DM'den babam sen misin diye sormayın lütfen. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.

5. Niye ayrıldı acaba iç denetim başkanı?

"Şirketimiz İç Denetim Başkanı Emre Şehsuvaroğlu görevinden ayrılma kararı almıştır."

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1172775

6. Suudi lerden bankaların üstünde kalan TTKOM hisseleri rehabilitasyon sürecinden sonra TVF tarafindan satın alınmıştır.
    %61 VFdadır.VF nu eninde sonunda bu hisseleri satacaktır.Satışın,.BAE seyahati nde masaya gelmediği düşünülemez kanaatindeyim.Cuma kapanış itibari ile 2.7 m.usd Piyasa değerine sahip olan TTKOM saudi OJE grubuna 6.5 milyar dolara satılmıştı.
    Bu matematiğe bakınca paniklememek gerekir.

7.  Alıntı Originally Posted by Vesper Yazıyı Oku
    Suudi lerden bankaların üstünde kalan TTKOM hisseleri rehabilitasyon sürecinden sonra TVF tarafindan satın alınmıştır.
    %61 VFdadır.VF nu eninde sonunda bu hisseleri satacaktır.Satışın,.BAE seyahati nde masaya gelmediği düşünülemez kanaatindeyim.Cuma kapanış itibari ile 2.7 m.usd Piyasa değerine sahip olan TTKOM saudi OJE grubuna 6.5 milyar dolara satılmıştı.
    Bu matematiğe bakınca paniklememek gerekir.
    Sudiler değil lübnanlı hariri 55 lik kısmı almıştı. Oje değil oğer telekomdu galiba. Devlet alacağını peşin aldı. Hariri parayı başta akbank, ykredi,ziraat falan olan bankalardan aldığı krediyle ödedi. Devletin haririden alacağı yok. Tokatlanan bankalar oldu. Alacaklarına karşı 55 lik paya el koydular. İki üç yıl işletip varlık fonuna 1,3 dolar hisse başı paraya devrettiler. Varlık fonu ikinci halka arzla borcu ödemeyi düşündüğünü söyledi fakat bir yıldır ödemedi. Filmin sonunu bekliyoruz.

8. En büyük özelleştirmeydi
    2005 yılında özelleştirildiğinde Türk Telekom, Türkiye tarihinin en büyük ve en önemli özelleştirmelerinden biri olarak görülüyordu.

2018 yılında Türk Telekom'un en büyük hissedarının borcunu ödeyememesi dolayısıyla ortaya çıkan düğüm, şirketin hisselerinin devredilmesiyle çözülmüştü.

2005 yılında Türk Telekom'un özelleştirilmesi kapsamında şirketin yüzde 55 hissesi, Lübnanlı Hariri ailesine ait olan Saudi Oger'e bağlı Oger Telecom'un bu amaçla kurduğu Ojer Telekomünikasyon AŞ olan OTAŞ'a geçmişti.

6 milyar 550 milyon dolara gerçekleşen devir, o dönem cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi olmuştu.

Sayfa 352/509 İlkİlk ... 252302342350351352353354362402452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •