Sayfa 356/1002 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456856 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Fon trade edilmez. Trade ettiğiniz sürece orta ve uzun vadede zarar etmeseniz de hatırı sayılır getiri elde etmeniz mümkün değil. Fonların fiyatları gecikmeli geliyor. Trade edilebilecek fonlar anlık fiyat akışı olan byflerdir.

''Yahu ben trade ediyorum, çok da para kazanıyorum'' diyen, er geç çarpılacak, eninde sonunda ya parasını, ya boşu boşuna zamanını kaybedecektir.
    Trade ederek para kazanmak mümkün mü ? , mümkündür elbette, o yetenekte insanlarda belli bir yüzdede var. Ama sorun şu.
    Bu yeteneğe haiz kişi, neden bunu hisse senedinde, forekste, kripto piyasalarda ya da kaldıraçlı piyasalarda yapıp, çuvalla para kazanmaz şaşarım.

Endeks düşecekti hisse fonlarımı sattım diyen kişi, viopta endeks kontratı satsa, kaldıraçla getirisini katlar, 2 aya ibizadan boynunda çiçek çelengiyle, kart atar bize.

Dolar artık dönecekti eurobond fonlarımı sattım diyen adam döviz kontratı ile işlem yapsa, oluk oluk para kazanır.

Lafın özeti, trade edilebiliyorsa, bu konuda kişisel yeteneklerine güvenen varsa, gözlerimi kısarım ekrana bakarım ne olacak hemen anlarım diyen olursa, bunun için üretilmiş sayısız enstrüman var para piyasalarında.

Fonlar alış satış gecikmesinden, bir çok diger kritere göre trade edilesi ürünler değil. İnanın değil. %5 kar ettim satayım, %3 kar edeyim çıkayım ürünleri değil. Bunu yapanlar, para kaybetmese de , en değerli şeyi zamanı kaybediyorlar.

Fonda sabır değil, altını çiziyorum doğru fonda sabır önemli. Bir şekilde doğru olduğuna , geçmiş getirilerinin gelecekte de süreceğine inandığınız fon biriktirilmeli.
    Bir anda tüm meblağ ile girilirse, geri çekilmede, stres, panik vs. olacaktır.

Fonun dayanak varlığı ne ise, o dayanak varlık geri çekildikçe biriktirilir. Yatırım fonunun başka bir şekilde kullanılması çok mümkün değil.

Yaklaşık 6-7 yıldır fon yatırımındayım. Bu süreçte, endeks yaklaşık aynı yerde ve buna rağmen mevduatın yaklaşık iki bucuk katı kazanmışım. Beklentiler makul, eşyanın tabiatına uygun olursa, doğru fon yatırımı yapılırsa, ortalamanın üstünde bir emeklilik yaşanabilir belki. Hepsi bu.

Olmaz ya , ola ki endeks eninde sonunda tarihi zirvesi beş cente giderse, ne kazanırım bilmem. ( 40 yıldır yarım cent 5 cent arasında gider, şu anda bir buçuk cent.)

Ama o güne kadar doğru hisse fonları biriktiriyorum.

Zaman çok kıymetli, selamlar.
    Son düzenleme : hellistheothers; 06-09-2020 saat: 00:28.

2. Sn hellistheothers'a tamamen katılıyorum.

Ek olarak bende nacizane bir kaç şey yazmak istiyorum; finansal başarıda benim için fon seçiminden daha kritik olan, varlık tahsisini doğru yapmak. Hatta en iyi yatırım fonunu secmekten yada piyasanın ucuz olduğunda yatırım yapmaktan daha önemli.

Kısaca Varlık tahsisi nedir dersek, farkli varlık türlerine ne kadar para yatırdığımızdır. Bu farklı türler nelerdir, çoğumuz biliyoruz, hisse fonlar, döviz fonlar, emtia fonları, borçlanma araçları fonları, kira sertifikası fonları vs.

Bunları kendi içinde de ayırabiliriz, mesela yerli hisse fonlar, yabancı hisse fonlar gibi.

Herbiri farklı risk ve getiri özelliklerine sahip. Özetle hedefimize, yaşımıza, getiri beklentimize ve risk toleransımıza göre doğru fon karışımını seçmemiz gerekir.

Kendi adıma piyasayı zamanlamayla çalışmıyorum, benim için kolay değil ve çok riskli. Tecrübem, varlık dağılımını doğru yapmanın, piyasayı zamanlamaktan veya en iyi yatırım fonlarını seçmekten çok daha önemli olduğu. İlişkili olmayan varlıklar arasında çeşitlendirme yapmak getirileri arttırmaya ve riski azaltmaya yardımcı olur. Güzel bir strateji ile iyi bir getiri yakalayabilirsiniz. Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Fon trade edilmez. Trade ettiğiniz sürece orta ve uzun vadede zarar etmeseniz de hatırı sayılır getiri elde etmeniz mümkün değil. Fonların fiyatları gecikmeli geliyor. Trade edilebilecek fonlar anlık fiyat akışı olan byflerdir.

''Yahu ben trade ediyorum, çok da para kazanıyorum'' diyen, er geç çarpılacak, eninde sonunda ya parasını, ya boşu boşuna zamanını kaybedecektir.
    Trade ederek para kazanmak mümkün mü ? , mümkündür elbette, o yetenekte insanlarda belli bir yüzdede var. Ama sorun şu.
    Bu yeteneğe haiz kişi, neden bunu hisse senedinde, forekste, kripto piyasalarda ya da kaldıraçlı piyasalarda yapıp, çuvalla para kazanmaz şaşarım.

Endeks düşecekti hisse fonlarımı sattım diyen kişi, viopta endeks kontratı satsa, kaldıraçla getirisini katlar, 2 aya ibizadan boynunda çiçek çelengiyle, kart atar bize.

Dolar artık dönecekti eurobond fonlarımı sattım diyen adam döviz kontratı ile işlem yapsa, oluk oluk para kazanır.

Lafın özeti, trade edilebiliyorsa, bu konuda kişisel yeteneklerine güvenen varsa, gözlerimi kısarım ekrana bakarım ne olacak hemen anlarım diyen olursa, bunun için üretilmiş sayısız enstrüman var para piyasalarında.

Fonlar alış satış gecikmesinden, bir çok diger kritere göre trade edilesi ürünler değil. İnanın değil. %5 kar ettim satayım, %3 kar edeyim çıkayım ürünleri değil. Bunu yapanlar, para kaybetmese de , en değerli şeyi zamanı kaybediyorlar.

Fonda sabır değil, altını çiziyorum doğru fonda sabır önemli. Bir şekilde doğru olduğuna , geçmiş getirilerinin gelecekte de süreceğine inandığınız fon biriktirilmeli.

Fonun dayanak varlığı ne ise, o dayanak varlık geri çekildikçe biriktirilir. Yatırım fonunun başka bir şekilde kullanılması çok mümkün değil.

Yaklaşık 6-7 yıldır fon yatırımındayım. Bu süreçte, endeks yaklaşık aynı yerde ve buna rağmen mevduatın yaklaşık iki bucuk katı kazanmışım. Beklentiler makul, eşyanın tabiatına uygun olursa, doğru fon yatırımı yapılırsa, ortalamanın üstünde bir emeklilik yaşanabilir belki. Hepsi bu.

Olmaz ya , ola ki endeks eninde sonunda tarihi zirvesi beş cente giderse, ne kazanırım bilmem. ( 40 yıldır yarım cent 5 cent arasında gider, şu anda bir buçuk cent.)

sanırım benim yatırım tarzıma gönderme yapmışsınız ama benim kendi yoğurt yiyişim bu fon tarafında. Özellikle bes tarafında slow trade tarzı uygulayarak başarılı olduğumu düşünüyorum. Ortalama fonlarda kalış sürem enazındna 3-4 ay oluyor ancak ağırlıklar değişebiliyor.
    Öte yandan viop da hedge amaçlı pair trade yapıyorum.
    neyse bol kazançlar
    Sizin tarzınızı da saygı duyarım ama benim tarzımda bu.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku

hocam,hangi hisse yoğun fonları hiç satmadan biriktiriyorsunuz?yazabilir misiniz?

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    sanırım benim yatırım tarzıma gönderme yapmışsınız ama benim kendi yoğurt yiyişim bu fon tarafında. Özellikle bes tarafında slow trade tarzı uygulayarak başarılı olduğumu düşünüyorum. Ortalama fonlarda kalış sürem enazındna 3-4 ay oluyor ancak ağırlıklar değişebiliyor.
    Öte yandan viop da hedge amaçlı pair trade yapıyorum.
    neyse bol kazançlar
    Sizin tarzınızı da saygı duyarım ama benim tarzımda bu.
    Sizin yazınızı görmedim dahi. Hazalb diye biri sanırım yanlış hatırlamıyorsam, ne yapmalıyım, bazısında zarardayım, bazısında yararda diye sormuştu, o gönderi ilham verdi ve öyle yazdım.
    Ben de bir sürü alanda, viopta, forexte, kripto piyasalarda trade ediyorum, 20 yıldır benim geçim kaynağım bu. Başka meslek hiç yapmadım
    Ben yatırım fonlarından bahsettim. Gereksiz alınganlık göstermişsiniz.
    Hiç gönderme huyum falan yoktur. Sn. Pit'e katılmıyorum der, fikrimi yazarım, niye ve neyi göndereyim ki.
    Sizin gönderiyi farketmedim bile.

Fonlarda da trade edip, başarılı oluyorsanız ne ala, ben kendi fikrimi söyledim.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Sizin yazınızı görmedim dahi. Hazalb diye biri sanırım yanlış hatırlamıyorsam, ne yapmalıyım, bazısında zarardayım, bazısında yararda diye sormuştu, o gönderi ilham verdi ve öyle yazdım.
    Ben de bir sürü alanda, viopta, forexte, kripto piyasalarda trade ediyorum, 20 yıldır benim geçim kaynağım bu. Başka meslek hiç yapmadım
    Ben yatırım fonlarından bahsettim. Gereksiz alınganlık göstermişsiniz.
    Hiç gönderme huyum falan yoktur. Sn. Pit'e katılmıyorum der, fikrimi yazarım, niye ve neyi göndereyim ki.
    Sizin gönderiyi farketmedim bile.

Fonlarda da trade edip, başarılı oluyorsanız ne ala, ben kendi fikrimi söyledim.
    O zaman sorun yok sn hellistheothers.
    Tam olarak trade denilemez yaptığım şeye daha çok ağırlık değişikliği şeklinde.
    Yazılarınızı beğenerek okuyorum.
    Bol kazançlar
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. arkadaşlar

içinde sadece
    dolar euro gibi döviz ve altından oluşan bir fon var mıdır?

8. Sn hellistheothers, myfinans ve ilk aklıma gelen tradestoo sayesinde fonlar hakkında epey bilgilendim. Fonlara küsmeden önce sn zenci 42 de çok aktifti. Çok teşekkür ederim sizlere. Fonlarda 4. Ayıma giriyorum çok fon degistirdim. Çok kötü bir piyasaya denk geldim. Toplamda kar ettim ama vadeli mevduatı aman aman geçemedim. Bist düştüğü yerden kalkamadı. Ama bir bilgim oldu. Hellistheothers in piramid sistemini beğensem de portföyü basitçe tradestop tan aldığım ilhamla üçe bölmeye karar verdim. Döviz, emtia , hisse (yabancı + yerli). 1/3 dövize iyi kötü bir yerden girdim biraz kazancım var (tdg) emtia da kar alıp çıktım yeni alım yeri kolluyorum ne olur bilmiyorum, hisse de beklemedeyim

Sayfa 356/1002 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •