Sayfa 356/1003 ÝlkÝlk ... 256306346354355356357358366406456856 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,841 - 2,848 arasý.

Konu: Yatýrým fonlarý výýý

1.  Alýntý Originally Posted by fon_fan Yazýyý Oku
    Sattiktan sonra 1 gun kayip oluyor mu sizde de? Saat 14.00 civari yatiyor para o saatten sonra da fon alinmiyor garantide.
    Oluyor ama stopaj avantajý büyük. Ama dediðim gibi yarýný bekleyeceðim. Eskiyi de kapsar hale gelme olasýlýðý olabilir. Bir gürültü yatýþsýn.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanýlarak yatýrým kararý verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doðurmayabilir.

Arkadaþlar NNF nýn yýllýk yönetim ücreti hakkýnda bilgisi olan var mý ? Tefas ta bulamadým...

SM-N920C cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alýntý Originally Posted by Ferrero Yazýyý Oku
    Arkadaþlar NNF nýn yýllýk yönetim ücreti hakkýnda bilgisi olan var mý ? Tefas ta bulamadým...

Yönetim ücreti (yýllýk) % 2,70

4.  Alýntý Originally Posted by hellistheothers Yazýyý Oku
    Bilgi...

Fiba Portföy'den Nesil Haným'la görüþtüm, ppf'leri satýp tekrar alma mevzunu. ''Þu anda maalesef öyle görünüyor, fakat bir karýþýklýk var, biz bugün yarýn vergi tarafý ile görüþüp netleþtireceðiz, yarýn tekrar görüþelim son durumu dediler.
    Yani bugün alýnan PPF’lerde stopajýn sýfýr olacaðý kesin

Hiçbir kurum bugün alýnan ppf’den stopaj kesme hak ve yetkisine sahip deðil

Keserlerse bize iade etmek zorundalar
    Yürürlüðe girmiþ bir kararý uygulamama yetkileri yok

Sistemlerini ona göre revize etmek zorundalar

Ama eskileri satýp almak zorundayýz þu anki duruma göre

Maalesef herþey çok yavaþ yürüyor

Cok teþekkürler
     Alýntý Originally Posted by tradestop Yazýyý Oku
    Yönetim ücreti (yýllýk) % 2,70

6. ppf alým tarihi önemli olmamasý gerek. günlük getirilerine stopaj avantajýný yansýtacaklardýr. bugün 0.04 getiri barsa yarýn ki 0.041 olur. yani hepsi fiyatýn içinde ?

7.  Alýntý Originally Posted by myfinans Yazýyý Oku
    Yani bugün alýnan PPF’lerde stopajýn sýfýr olacaðý kesin

Hiçbir kurum bugün alýnan ppf’den stopaj kesme hak ve yetkisine sahip deðil

Keserlerse bize iade etmek zorundalar
    Yürürlüðe girmiþ bir kararý uygulamama yetkileri yok

Sistemlerini ona göre revize etmek zorundalar

Ama eskileri satýp almak zorundayýz þu anki duruma göre

Maalesef herþey çok yavaþ yürüyor
    Hocam aslýnda muðlak olduklarý nokta þu imiþ. Dedikleriniz net. Ancak arada bir durum var.
    Geçmiþte alýnan fonlarýn birikmiþ stopajlarý ödenecek. Peki
    Bugünden itibaren alýnan fonlarýn karýna stopaj ödenmeyecek. Peki.

Ama muðlak olan þu, geçmiþte alýnmýþ elde tutulan fonlarýn bugünden sonraki karlarýndan stopaj alýnacak mý ?
    Eðer alýnmayacaksa, al-sat'ýn gereði olmaz. Alýnacaksa al-sat gerekli.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanýlarak yatýrým kararý verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doðurmayabilir.

8.  Alýntý Originally Posted by sahingonul Yazýyý Oku
    ppf alým tarihi önemli olmamasý gerek. günlük getirilerine stopaj avantajýný yansýtacaklardýr. bugün 0.04 getiri barsa yarýn ki 0.041 olur. yani hepsi fiyatýn içinde ?
    Kurumsal olarak fonun vergisi yok hocam zaten o deðiþmez. Fonu taþýyan bireysel yatýrýmcýnýn stopajý var kar üzerinden. Yönetim ücretleri dýþýndaki vergi vs. fon tarafýndan ödenmediði için fon fiyatýna yansýtýlmasý söz konusu olmaz.

Sayfa 356/1003 ÝlkÝlk ... 256306346354355356357358366406456856 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •