Sayfa 357/613 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon
Arama sonucu : 4903 madde; 2,849 - 2,856 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by buffett Yazıyı Oku
    evett kaldığımız yerden devam.70veriliyor.kademedeki emir sayısından belli KY olduğu aynı lot alışta satısta alışta 45 emir satışta 13
    Ya bu kadar basit mi bu ky neden alır?

2.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Ya bu kadar basit mi bu ky neden alır?
    60 emir378bin alıs 362 bin 18 emir satış.sen almazmıydın? 1.30 dan 0,70 e 2 haftada düşen hisseyi.

3. Son durum...Artık yorumsuz olacak...

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

Son durum...Artık yorumsuz olacak...
    son başvuru kalmış.Arada 35milyon lot fark var.

5. Şirkete (IHLGM) son dönem yaşanan gelişmeleri de içeren bir mesaj gönderdim ve işbu süreçte yatırımcılarını korumak adına herhangi bir eylemde bulunup bulunmayacaklarını sordum. Gelecek cevabı yazacağım arkadaşlar.

6. almayanı dövüyorlar buyrunuz.benden bu kadar bırakıyorum takibi.

7.  Alıntı Originally Posted by buffett Yazıyı Oku
    60 emir378bin alıs 362 bin 18 emir satış.sen almazmıydın? 1.30 dan 0,70 e 2 haftada düşen hisseyi.
    Almazdim ne diye alayım? Yahu çıktığı yerin altına gelmiş bu kadar hızlı belli ki bir tuhaflık var, ky gitsin başka hisse alsın, banka hisseleri de ucuzladı mesela. Zaten hareket başlarsa bunda o zaman isteyen girer, tavan yapacağını birden sanmıyorum. Daha ne kadar düşer belli değil. Ama ky alıyor gibi takaslara da bakarsak günlerdir biri boşaltıyor ky alıyor gözüküyor ve bu forumda da baya takip eden var hem üye hem ziyaretçi demek ki ky izliyor iste, napalim daha da zor çıkar o zaman Ytd

8. "Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (HLGYO) pay piyasasında
    26.04.2019-03.05.2019 tarihlerinde gerçekleşen olağan dışı fiyat ve miktar
    hareketleri nedeniyle, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn)'nun 1 inci
    maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen,
    6362 sayılı SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve
    Piyasa Dolandırıcılığı
    İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1
    ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen tüzel kişilik
    hakkında 07.05.2019 tarihinden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici
    işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir. "
    SPK'dan gelen bu "bilgi suistimali ve piyasa dolandırıcılığı" yönündeki ağır ithamları dikkate aldığımızda yaşanan bu sürecin danışıklı dövüş olduğunu hiç sanmıyorum. Hangi bilgiyi suistimal ederek piyasayı dolandırmış bu elemanlar acaba ? SPK'nın bu açıklaması üzerine Asunim'le ilgili artık daha ne yazılabilir ki ? İşin garip tarafı "dolandırıcı"lıkla itham edilen şirket mütamadiyen hisse edinmeye devam etmekte. Oysa getirilen işlem yasağının MKK'ya yapılan bu tip başvuruları da kapsayacak şekilde olması gerekirdi. MKK da kuruluş kanununa göre piyasa düzenleyici bir kurum sonuçta. Ve sen adama 6 ay yasak koymuşsun; ama sadece borsada işlem yasağı ?! Piyasanın diğer taraflarında adamlar cirit atıyor ! Çok saçma.

İşte, bu ve buna benzer yasal boşluklar nedeniyle özellikle küçük yatırımcı mezarlığına dönmüş bir haldeyiz. Bu tip forumlar, sosyal medyanın her alanı ağlama ve galiz küfürler etme diyarına dönmüş vaziyette. Şu yukarıdaki tespiti ben görüyorum da SPK, MKK ya da ne bileyim diğer düzenleyici kurumlar neden görmüyor ?

Tipik Türkiye manzarası. Geçen de yazdığım gibi adaletin olduğu yerde hak arama mücadelesi olmaz, o bakımdan bu konuyu da CİMER'e yazacağım. Destek vermek isteyenler açısından da gönderdiğim metni buraya koyarım arkadaşlar.

Sayfa 357/613 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •