Sayfa 358/911 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458858 ... SonSon
Arama sonucu : 7288 madde; 2,857 - 2,864 arası.

Konu: TSPOR - Trabzonspor Sportif

1. FENER bedellisi 29 Haziranda açıklandığında hisse 34 tl civarındaydı, hemen aşağı yönde tepkisini verdi ama öyle langırt diye aşağıya da gelmedi, 4 aylık bir sürece yaydı aşağı hareketini, 34 tl den tedrici şekilde aşağıya ine ine 10 tl ye kadar indi hisse yani en düşük seviyedeyken bedelli kararı arifesindeki fiyattan %70 düşmüştü yani 3 te 1 ine inmişti, 34 tl olan hisse 10 tl ye inmişti
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Büyük ihtimalle önünüzdeki 3-4 aylık bedelli süreci bir Çin işkencesi şeklinde geçecek, hisse öyle lap diye aşağıya inmeyecek, zaman zaman yukarı yönde tepki verip sotada mal almak için bekleyen acemileri tuzağa düşürecek
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Bugünkü kapanış itibariyle bölünmüş fiyatı 1.10 tl eden bir hissede bedelliye katılarak beheri 1 tl den yeni hisse mantıklı olur mu? Bu soruyu kendinize sorun. Ama acele etmeyin, önce hissenin yapacağı hareketleri gözlemleyin. Eğer daha aşağıya inerse zaten bedelliye katılmanın hiç bir mali mantığı kalmayacaktır çünkü spot fiyat ile bölünmüş fiyat hemen hemen ayni olacak. Eğer olur da hisse 1 tl nin altına inerse o zaman bedelliye katılmak fayda yerine zarar getirir çünkü bölünmüş fiyat 1 tl nin yani rüçhan bedelinin altında olacaktır. Bu durumda bedelliden beheri 1 tl den almak yerine tahtadan 1 tl den daha ucuz bir fiyattan almak doğru olur çünkü spot fiyat daha ucuzdur.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bugünkü kapanış itibariyle bölünmüş fiyatı 1.10 tl eden bir hissede bedelliye katılarak beheri 1 tl den yeni hisse mantıklı olur mu? Bu soruyu kendinize sorun. Ama acele etmeyin, önce hissenin yapacağı hareketleri gözlemleyin. Eğer daha aşağıya inerse zaten bedelliye katılmanın hiç bir mali mantığı kalmayacaktır çünkü spot fiyat ile bölünmüş fiyat hemen hemen ayni olacak. Eğer olur da hisse 1 tl nin altına inerse o zaman bedelliye katılmak fayda yerine zarar getirir çünkü bölünmüş fiyat 1 tl nin yani rüçhan bedelinin altında olacaktır. Bu durumda bedelliden beheri 1 tl den almak yerine tahtadan 1 tl den daha ucuz bir fiyattan almak doğru olur çünkü spot fiyat daha ucuzdur.
    Böyle bir durumda spk izin verirmi 1 tl nşn altı olmuyor bildiğim

5.  Alıntı Originally Posted by emre faiz61 Yazıyı Oku
    Böyle bir durumda spk izin verirmi 1 tl nşn altı olmuyor bildiğim
    böyle bir şarttan haberim yok, bu yönde elimizde bir emsal de yok

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    O zaman bedelli mantığı nerde şirket 102 milyon koyacak üstüne katılmayanların ki burdaki amaç ne olabilir ki bedelli için kimse katılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TüRkİyE
    Gönderi
    1,827
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    FENER ve GSRAY bedellileri birer emsaldir ama bunlardaki bedelli kararı ertesinde görülen fiyat hareketleri hiç senin düşündüğün gibi olmadı, FENER mesela bedelli açıklandıktan sonra bölünme tarihine kadar %60 düştü, GSRAY da bu oran %40 civarındaydı, bunları baz alırsak TSPOR'un 1 tl nin altına ineceği öngörülebilir
    Aynen... aynı şeyleri farklı dillerden konuşuyoruz..
    Bu fiyatlardan hele hele 1.30 un dahada
    altına inerse bedelli başarısız olur. daha
    doğrusu bedelli açıklama fiyatını/sürecini
    yanlış yürüttüler...
    aslında ky için iyi oldu. ben bugün
    1.28 den aldım. 1.26-1.20 arasınada
    yazdım vermedi...
    benim amacım bedelliye girmek değil
    onay sürecine kadar kendimce yeterli
    fiyatı görünce satmak.
    iki üç ay içinde onay seans
    sonunda açıklanır. belki bende
    bedelliye yakalanabilirim. kısmet.
    herkese bol şanslar...
    8000 gönderimden sonra yeni sayfa ile devam... ***("Yatırım Tavsiyesi Değildir... Kimse Dikkate Almasın...")***

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ayrıca Fener ve gs nin sürecini biliyorum aşağı ciddi marj vardı ts de bu marj dar gibi burda 1 tl olması ve çok yakın olması bedellinin patlaması değilmidir?

Sayfa 358/911 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •