Sayfa 358/1003 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458858 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,857 - 2,864 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Resmi gazete yani yürürlük tarihi bugünden itibaren fonlara uygulanır, eski tarihlere uygulanmaz diye düşünüyorum. Mutlaka alıp satmak gerekmeyebilir. Bankalar sistemlerine bunu entegre edebilirler. 23.12.2020 ile 31.03.2021 tarihleri arasına stopajı sıfır hesaplattırarak bu işi çözebilirler.
    31/03 arası değil o arada bağlanan hesaplara 3, 6, 1 yıl ve üzeri .....
    fonlarda süre yok satana kadar geçerli olur ?

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Farklı tarihlerde alınan fonların stopajını sistemsel olarak ayırabiliyorlarsa(%10 ve %0 diye) ne ala, en güzeli bu tabiki.
    Malum fon akımı ve vergi, FIFO olarak sağlanıyor. Bana kalırsa ki hukuken olacak olan geriye dönük pay adetlerinde bir muafiyet olmayacağıdır.

Bu günden sonraki alınan pay adetlerinde muafiyet olabilir. Fakat kişinin al/sat yapmasına da gerek kalmadan olması gerekli.

Metni okuduğumda ilk aklima bu mümkün müdür diye sormak geldi. Herhalde işi bu olan bürokratlar bunu da düşünmüştür. Tabi güreşçi değillerse bu saatten sonra ne olsa şaşıramıyorum.

3. Şimdi hangi fonu alalım üstadlar ppz mi fil mi

4. KTMden de vergi alinacak mi nasil ogrenebiliriz?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

5.  Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    31/03 arası değil o arada bağlanan hesaplara 3, 6, 1 yıl ve üzeri .....
    fonlarda süre yok satana kadar geçerli olur ?
    Ben fonlarla ilgili yazdım, siz mevduattan bahsediyorsunuz.

Süre tekrar uzamaz ise 1 nisan dan itibaren fonlardan tekrar stopaj keserler, mevduat gibi olmaz bence.

6. Bu arada dolar ve altın alımına uygulanan vergi yılbaşına kadar % 0,1 e indirilmiş idi, bu konuda bir değişiklik oldu mu yani yılbaşından sonra dolar alımına vergi ne olacak.

7.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Bu arada dolar ve altın alımına uygulanan vergi yılbaşına kadar % 0,1 e indirilmiş idi, bu konuda bir değişiklik oldu mu yani yılbaşından sonra dolar alımına vergi ne olacak.
    Umarim kaldirilir sirf geri almak zor diye cogu kisi bozdurmuyor...
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

8.  Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Şimdi hangi fonu alalım üstadlar ppz mi fil mi
    Fil çok uzun süredir en iyisiydi. Ancak son 1-2 aydır artık ppz bir tık daha iyi. ZAten al-sat yapacağım bu vesile ile ben kademeli olarak fil'i ppz'ye dönüştüreceğim
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 358/1003 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •