Sayfa 359/1009 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. aylara göre kırılım göndermenizi ve kredi tiplerine göre sınıflandırmanızı rica edebilir miyim?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Aşağıdaki verilere göre normal kredi alan veren yok önermenizi destekleyemiyorum.

Toplam Kredi büyüklüğü: 1.9 trilyon TL
    KGF kredi büyüklüğü : 200 milyar TL
    KGF dışı kredi büyüklüğü: 1.7 trilyon TL

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    aylara göre kırılım göndermenizi ve kredi tiplerine göre sınıflandırmanızı rica edebilir miyim?
    Onu da siz gönderin tartışalım. Ancak kabaca geçen sene kredilerin 1.5-1.6 trilyon TL civarı olduğunu tahmin ediyorum. Yani KGF hariç kredilerde de düşüş yok artış var, hatta reel olarak dahi artış olmuş olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by mme Yazıyı Oku
    Powerbank yine almıştır de mi. Düştükçe biriktirmeye bayılır. Ne bitmez para varmış adamda yahu. Muahahahahaha. )))
    Adam a dedim ki sepet yap hepsini koy. Yok dolarda dolar. Dolmuyor bak boşalıyor sepet.

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Onu da siz gönderin tartışalım. Ancak kabaca geçen sene kredilerin 1.5-1.6 trilyon TL civarı olduğunu tahmin ediyorum. Yani KGF hariç kredilerde de düşüş yok artış var, hatta reel olarak dahi artış olmuş olabilir.
    Peki abicim..

200Milyar KFG nerden para bulundu da verildi..

mevduat kredi rasyosu KGF öncesi yüzde 100 ün üzerinde idi..
    kağıt üzerinde kredi mi bu nedir..?

Balyozlu adamlar; soldaki EURO, sağdaki YEN, ortada ayaktaki CHF.....

En ortadaki garibanda DOLAR..

Resmi saklıyayım..lazım olabilir..

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Peki abicim..

200Milyar KFG nerden para bulundu da verildi..

mevduat kredi rasyosu KGF öncesi yüzde 100 ün üzerinde idi..
    kağıt üzerinde kredi mi bu nedir..?
    Gund, para çarpanı ile her verilen yeni kredinin zorunlu karşılıklar tcmb'ye yatırıldıktan sonra kabaca %90 ı piyasada yeni mevduat olarak vücud buluyor. Burada verilen kredi kadar mevduatın hemen vücud bulmasını engelleyen tek etken zorunlu karşılıklar. tcmb'de sıkı para politikası ile de olsa bu zorunlu karşılıklar ile eksilen miktarı piyasaya kısa vadeli de olsa (GLP ile) geri tamamlıyor. Yani para çarpanına ek destek veriyor ama sıkı para politikası ile bunu yapıyor. Para nereden bulundu sorusuna sanırım bu cevap yeterli olmuştur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

hadi bugun de iyisiniz , 3.48 e kadar yukselmissiniz..2.90 hareket baslangicina gore..
    2.90 ; 3.90 100 kademe
    fibo 50 degsin bu ; cik 50 kademe; noldu 3.40
    yaz kizim 3.40

ytd

8. Ticaretin çoğu BARTER ile dönmeye başladı. Bir gayrimenkul satıyoruz; sürekli EV takası, Araba takası, Dükkan takası vb teklif ediliyor. Para falan dönmüyor piyasada. İsteyen istediğine inansın. Ben gerçek ortamdan konuşuyorum.

Sayfa 359/1009 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •