Sayfa 359/911 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon
Arama sonucu : 7288 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: TSPOR - Trabzonspor Sportif

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    böyle bir şarttan haberim yok, bu yönde elimizde bir emsal de yok
    Bence çok önemli bilmeniz gereken bir bilgi 1 tl nin altı tahsisli sermaye olur

2.  Alıntı Originally Posted by emre faiz61 Yazıyı Oku
    Ayrıca Fener ve gs nin sürecini biliyorum aşağı ciddi marj vardı ts de bu marj dar gibi burda 1 tl olması ve çok yakın olması bedellinin patlaması değilmidir?
    gayet enteresan bir durum var burada, FENER bedellisi hisse 34 tl de iken açıklandı ve hisse başına 12.5 tl talep edildi, GSRAY'ın sondan ikinci bedellisi hisse 31 tl deyken açıklandı ve hisse başına 4 tl talep edildi, GSRAY'ın son bedellisi hisse 7.7 tl deyken açıklandı ve hisse başına 4 tl talep edildi, BJKAS'ın 4 yıl önce iptal edilen bedellisinde hisse 2 tl deyken hisse başına 67 kuruş talep edildi, ama gelgelelim TSPOR'un mevcut bedellisinde hisse 1.5 tl deyken hisse başına 2 tl talep edildi, rasyolar tam tamına ters yönde hem de çok büyük marjlarla, bu şartlar altında TSPOR bedellisine katılmanın cazip bir tarafının olmadığını görmemek mümkün değil, demek ki adamlar bu gerçeği bile bile böylesine acımasız ve de mantıksız bir bedelli açıkladılar, bu şartlar altında hissenin önü tıkanmıştır, yukarı yönde potansiyel pek yok ama aşağı yönde çok büyük bir potansiyel var, peki neden böyle yaptılar? Bunun tek açıklaması olabilir ve o da 1 tl nin altından mümkün olan en düşük seviyeden toplayabildiğin kadar mal toplamak, sonra da eldeki yüzdeyi %51'den örneği %80'e çıkarmak çünkü katılım pek olmayacak, akabinde de %25-49 arası gibi blok hisseyi (yönetim hala kulüpte kalacak şekilde) Katar Sportif Yatırım Fonuna veya onun muadili başka bir fona cazip bir fiyattan satmak. Böylece kulüp çok güzel para kazanır ve borçlardan da büyük ölçüde kurtulur.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by emre faiz61 Yazıyı Oku
    Bence çok önemli bilmeniz gereken bir bilgi 1 tl nin altı tahsisli sermaye olur
    ikisi de ayni kapıya çıkar, bedelli iptal olmasa da tahsisliye dönüşse de derneğin elindeki yüzde mevcut %51'in çok üstüne çıkmış olacak (%75-80 gibi)
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. Özetlersem; dernek bu %200'lük bedelli girişimini hazırlarken bunun hem çok acımasız olduğunu hem de mali açıdan katılma mantığının pek bulunmadığını biliyor olmalıydı. Aksi taktirde hisse 1.5 tl deyken %200 lük yani hisse başına 2 tl talep edilen bir bedelli açıklanmazdı. Bu bilinçli olarak yapılmış olmalı. Katılımın çok düşük olacağı da tahmin ediliyor olmalıydı çünkü bu şartlar altında bedelliye katılmak pek de mantıklı değil. Durum böyle olunca da hisse müthiş bir baskı altına girecektir ve pekala FENER ve GSRAY'ın başına gelenlere benzer bir senaryo TSPOR'da ortaya çıkacak. Belki de istenen tam da budur. O zaman yukarıdaki tezim geçerlilik kazanıyor yani "derneğin amacı mümkün olan en düşük seviyeden toplayabildiği kadar mal toplamak" olmalı. Başka bir seçenek göremiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TüRkİyE
    Gönderi
    1,827
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    gayet enteresan bir durum var burada, FENER bedellisi hisse 34 tl de iken açıklandı ve hisse başına 12.5 tl talep edildi, GSRAY'ın sondan ikinci bedellisi hisse 31 tl deyken açıklandı ve hisse başına 4 tl talep edildi, GSRAY'ın son bedellisi hisse 7.7 tl deyken açıklandı ve hisse başına 4 tl talep edildi, BJKAS'ın 4 yıl önce iptal edilen bedellisinde hisse 2 tl deyken hisse başına 67 kuruş talep edildi, ama gelgelelim TSPOR'un mevcut bedellisinde hisse 1.5 tl deyken hisse başına 2 tl talep edildi, rasyolar tam tamına ters yönde hem de çok büyük marjlarla, bu şartlar altında TSPOR bedellisine katılmanın cazip bir tarafının olmadığını görmemek mümkün değil, demek ki adamlar bu gerçeği bile bile böylesine acımasız ve de mantıksız bir bedelli açıkladılar, bu şartlar altında hissenin önü tıkanmıştır, yukarı yönde potansiyel pek yok ama aşağı yönde çok büyük bir potansiyel var, peki neden böyle yaptılar? Bunun tek açıklaması olabilir ve o da 1 tl nin altından mümkün olan en düşük seviyeden toplayabildiğin kadar mal toplamak, sonra da eldeki yüzdeyi %51'den örneği %80'e çıkarmak çünkü katılım pek olmayacak, akabinde de %25-49 arası gibi blok hisseyi (yönetim hala kulüpte kalacak şekilde) Katar Sportif Yatırım Fonuna veya onun muadili başka bir fona cazip bir fiyattan satmak. Böylece kulüp çok güzel para kazanır ve borçlardan da büyük ölçüde kurtulur.
    bu fiyatlardan ve aşağılardan mantıksız bedelli açıkladıklarını anladık herhalde...
    yazdığın gibi ""1 tl nin altından mümkün olan en düşük seviyeden toplayabildiğin kadar mal toplamak"" böyle birşeyde olamaz... 1 in altından
    herkes alır bedelliyi kim napsın.
    kesinlikle kulüp yönetimi ve yatırım
    uzmanının borsanın b sinden anlamıyor.
    Bu kadar saçma mantıksız iş yaptılar. Uzmanlar
    bu bedelliye kı.....la gülüyorlar. herşeyi yanlış yaptılar. (etme bulma dünyası) ava giderken avlandılar.
    ya bedelli kararını spk dan geri çekerler,
    yada spk ile danışıklı onay gelmez...
    veya da onay sürecine kadar hisse
    yukarı doğru alır başını gider. sonunda
    birilerinin elinde bedelliyle beraber patlar...
    herkese iyi geceler hayırlı cumalar...
    8000 gönderimden sonra yeni sayfa ile devam... ***("Yatırım Tavsiyesi Değildir... Kimse Dikkate Almasın...")***

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Özetlersem; dernek bu %200'lük bedelli girişimini hazırlarken bunun hem çok acımasız olduğunu hem de mali açıdan katılma mantığının pek bulunmadığını biliyor olmalıydı. Aksi taktirde hisse 1.5 tl deyken %200 lük yani hisse başına 2 tl talep edilen bir bedelli açıklanmazdı. Bu bilinçli olarak yapılmış olmalı. Katılımın çok düşük olacağı da tahmin ediliyor olmalıydı çünkü bu şartlar altında bedelliye katılmak pek de mantıklı değil. Durum böyle olunca da hisse müthiş bir baskı altına girecektir ve pekala FENER ve GSRAY'ın başına gelenlere benzer bir senaryo TSPOR'da ortaya çıkacak. Belki de istenen tam da budur. O zaman yukarıdaki tezim geçerlilik kazanıyor yani "derneğin amacı mümkün olan en düşük seviyeden toplayabildiği kadar mal toplamak" olmalı. Başka bir seçenek göremiyorum.
    Yani 150 milyon para koyacak bu arada Katar' filan hikaye Trabzonspor kim katar alacak o yalanlarla uyuttular bitmiş bir futbol u21 takımına dönüşmüş 1.5 milyar borç kim neden alsın

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Özetlersem; dernek bu %200'lük bedelli girişimini hazırlarken bunun hem çok acımasız olduğunu hem de mali açıdan katılma mantığının pek bulunmadığını biliyor olmalıydı. Aksi taktirde hisse 1.5 tl deyken %200 lük yani hisse başına 2 tl talep edilen bir bedelli açıklanmazdı. Bu bilinçli olarak yapılmış olmalı. Katılımın çok düşük olacağı da tahmin ediliyor olmalıydı çünkü bu şartlar altında bedelliye katılmak pek de mantıklı değil. Durum böyle olunca da hisse müthiş bir baskı altına girecektir ve pekala FENER ve GSRAY'ın başına gelenlere benzer bir senaryo TSPOR'da ortaya çıkacak. Belki de istenen tam da budur. O zaman yukarıdaki tezim geçerlilik kazanıyor yani "derneğin amacı mümkün olan en düşük seviyeden toplayabildiği kadar mal toplamak" olmalı. Başka bir seçenek göremiyorum.
    bu dernek 1.36 lerden hisse alıp 1.20 den satmış bir dernek

8.  Alıntı Originally Posted by emre faiz61 Yazıyı Oku
    Yani 150 milyon para koyacak bu arada Katar' filan hikaye Trabzonspor kim katar alacak o yalanlarla uyuttular bitmiş bir futbol u21 takımına dönüşmüş 1.5 milyar borç kim neden alsın
    sen dernekten bahsediyorsun ben A.Ş. den, 1.5 milyar tl derneğin toplam borcudur ama net borç değildir, alacakları düşersen 1 milyar tl den az bir rakam çıkar net borç olarak, A.Ş. nin net borcu çok daha azdır, Katar veya başkasına satılması planlanan %25-49 gibi blok hisse A.Ş. nindir, derneğin değil

Sayfa 359/911 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •