Sayfa 36/1003 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 281 - 288 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Top 5

Hsbc 32
    Akbank 30
    Nurol 30
    Qnb 30 (10m ustu) daha dusuk miktarlara 29.25 veriyormuş.
    Burgan on hs.29
    Hsbc yarın valörlü verdiği için aslında oran daha düşük oluyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Elinde dolar olanlar için arbitraj:
    doları sat, temmuz - aralık 2023 vadeli herhangi bir viop kontratı al, yıllıklandırılmış kazanç %50 dolayında, %5 viopta dolar kazancından vergiyi düşersen %45 net eder. Az bir kontrat alım satım komisyonu, bir de dolar alım satım marjını da hesaba katmak lazım ama biraz piyasayı takip edip %50nin üstü de yakalanabilir. Dolayısıyla %45 net getiri mümkündür.

Örnek: yılsonu dolar kontratı 26,31den işlem görüyor şu anda, spot dolar 19,09. Hesabı burdan yapabilirsiniz.

3. Burger 24% dedi ddkkm için faize ama opsiyon yok. 25% 'i de verecek gibi sıkıştırırsam ama ben almak istiyor muyum emin olamadım. Vadem bugün doldu direk dövizi ele sayan başka bir bankaya gidesim var.

Seçim ertesinde usd/try yi çat diye bir günde 20% 30% yukarıda görmememizin önünde hiçbir sebep yok o yüzden pek sıcak bakamadım.

ytd

4.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    garanti opsiyonlu ddkm ye veya primli ne veriyor su anda oran alan varmı?
    Bugün gidip soracağım işim çıkmazsa galiba du bakalım.

5. GURBETÇİLER EURONUN YÜKSELMESİNDEN ŞİKAYETÇİ

https://www.youtube.com/watch?v=1QICWgAkW9k
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. Burger verdi KKM ye 25% ama kabul etmedim henüz.

ytd

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Elinde dolar olanlar için arbitraj:
    doları sat, temmuz - aralık 2023 vadeli herhangi bir viop kontratı al, yıllıklandırılmış kazanç %50 dolayında, %5 viopta dolar kazancından vergiyi düşersen %45 net eder. Az bir kontrat alım satım komisyonu, bir de dolar alım satım marjını da hesaba katmak lazım ama biraz piyasayı takip edip %50nin üstü de yakalanabilir. Dolayısıyla %45 net getiri mümkündür.

Örnek: yılsonu dolar kontratı 26,31den işlem görüyor şu anda, spot dolar 19,09. Hesabı burdan yapabilirsiniz.
    Önümüzdeki dönemde viopdaki %50 faizin daha aşağı gelmesini düşünüyorsunuz sanırım. Ama ya gelmez ise? Bu işlemdeki risk bu sanırım
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

Sayfa 36/1003 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •