Sayfa 361/913 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411461861 ... SonSon
Arama sonucu : 7300 madde; 2,881 - 2,888 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. Deutsche ( yabancı) 27/08/2017 ile 27/03/2018 arasında 13.025 lot şimdi 212.859 lot oldu..

2.  Alıntı Originally Posted by venedik Yazıyı Oku
    Deutsche ( yabancı) 27/08/2017 ile 27/03/2018 arasında 13.025 lot şimdi 212.859 lot oldu..
    Yabancı ufak ufak geliyor, diyorsun.
    Eee City yabancı 500.000 den sıfır oldu, o sayılmıyor mu?
    Eksik ve yanlış info vermekte üste yok.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

3. Uzun zamandır bakmıyordum, ilj gördüğüm gene umut pompalama.
    İster alın ister satın ister tutun kişisel karar, görünen KP uykuya yattı.
    Bir önceki uykusu 2008 den 2016’ya sekiz yıl sürmüştü. Hisse 1.5 ile 2.0 dolar srasında, istisnai durumlar hariç, 8 yıl dolaşmıştı.
    Şimdilerde sağlam operasyon sonrası 1.5 dolar yatayına geldi.
    İsteyene istediği kadar veriyorlar, son iki haftada ölü işlem hacminde 50k verdiler.
    İsteyen satar mı ne kadar satabilir, bilmiyorum.
    Bilanço klasik KP, yaptığı iş ve muhasebe tekniği nedeniyle bazı giderler yüksek görünüyor, işin naturasında var.
    Ekonomiye paralel hareket ediyor, yeni ve harekete geçirecek hikaye vede talep yok.
    Hakkımızda hayırlısı

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by khan07 Yazıyı Oku
    Yabancı ufak ufak geliyor, diyorsun.
    Eee City yabancı 500.000 den sıfır oldu, o sayılmıyor mu?
    Eksik ve yanlış info vermekte üste yok.

Hocam, DEUTSCHE ve CİTİ , 9,4 TL'lik zirvede malı yıktı çıktı. Hisse geldi 5,8 TL'lere şimdi DEUTSCHE alıma başlamış. CITI'de alım yok. Bunun neresi yanlış anlamadım. Var olanı söylüyorum. Bunu da devamlı yazdım yabancı hisseden çıktı diye. Emeklilik fonları devamlı alım yapıyor. Adamlar salak ya durmadan hisse alıyor..Sizin devamlı negatif duruşunuz mevcut iken buradan ayrılmayışınız da manidar. Ben bu hisseye yatırım yaptım ve bekliyorum. Benim değerlendirmem bu yönde. Sen nereden bakarsan bak sorun yok..

5.  Alıntı Originally Posted by khan07 Yazıyı Oku
    Uzun zamandır bakmıyordum
    Bilanço klasik KP, yaptığı iş ve muhasebe tekniği nedeniyle bazı giderler yüksek görünüyor, işin naturasında var.
    Ekonomiye paralel hareket ediyor, yeni ve harekete geçirecek hikaye vede talep yok.
    Hakkımızda hayırlısı

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Uzun zamandır bakmadığınız belli. uzun zaman bakmadan gelip şirketin bilanço ve giderlerine güzelleme yapmanızdan belli.
    size soru o zaman, madem ki giderler normal işin naturasında var niye şirket 2016 bilançosunda incelemeye girmiş? niye şirket kabul edip vergi matrah arttırımı yapmış? demek ki sizin bahsettiğiniz gibi değil, bir yerlerde oynamalar yapılmış.
    Hikaye kısmına gelince, ithal porselen damping yasağı ne olacak, unutun diyorsunuz sanırım.
    Burada herkesin ortak kanısı giderler yüksek gösteriliyor.
    Siz bu kadar giderlere güzelleme yaptığınıza göre işin içinden mutfak kısmındansınız. Ama nafile. Tahminim yine vergi incelemesi geçirebilir.
    100 milyon reklam ve yönetim gideri akla mantığa aykırı.
    burada epeyce içerinin maaşlı adamı var dikkatli olun.
    yatırım tavsiyesi değildir.

6. f/k 7
    Hd/dd 0.8
    hiç te normal değil.
    borsamız ortalama F/k 10-11 civarı, f/K YA göre yüzde 50 ortalama altında, hd/dd borsa ortalaması 1.5-2 , bu orana göre de yüzde yüze yakın ortalama altında işlem görüyor.

7.  Alıntı Originally Posted by venedik Yazıyı Oku
    Hocam, DEUTSCHE ve CİTİ , 9,4 TL'lik zirvede malı yıktı çıktı. Hisse geldi 5,8 TL'lere şimdi DEUTSCHE alıma başlamış. CITI'de alım yok. Bunun neresi yanlış anlamadım. Var olanı söylüyorum. Bunu da devamlı yazdım yabancı hisseden çıktı diye. Emeklilik fonları devamlı alım yapıyor. Adamlar salak ya durmadan hisse alıyor..Sizin devamlı negatif duruşunuz mevcut iken buradan ayrılmayışınız da manidar. Ben bu hisseye yatırım yaptım ve bekliyorum. Benim değerlendirmem bu yönde. Sen nereden bakarsan bak sorun yok..
    Söylemin yanlış, söylediğin tarihte görünen 500.000 lot yabancı var, bugün 250.000 lot.
    Ona yabancı yavaş yavaş geliyor değil, gitti derler.
    Bu söylem matematiksel bir gerçeği saptırıp pembe göstermektir, yanlıştır.
    Okuman da eksik, farkındaysan yukarda verdiler yazıyorum. Kime? Demekki yukarlardan sattığımın bir kısmını almışım.
    Negatifliğe gelince; burada boş, yalan, bilgisizce, ümidini gerçekmiş gibi yazan hayallerini satmaya çalışan o kadar çok ya kötü niyetli, ya bilgisiz, ya amaçsız yazan var ki gerçekleri yazanlara negatif deniyor. Bir senedir pompa pompa, kimi uçurur, kimi teleskopla bakar, kimi Amerika’yı keşfetmiş gibi KP bedava hissesi bulur sorun yok.
    Borsa % 200 çıkmış hisse neredeyse % 100 düşmüş sorun yok.
    Gerçek yazınca sorun var.

Hisse de baskı var, hisse tutuluyor, büyük oyun,
    bu çeyrek bekle, öbürünü bekle, uzuncuyuz, düştükçe alırız, abaküsle sayıyorlar vs vs palavrasını sıkmakta sorun yok.
    Yabancı geliyor diyene, gitmiş kardeşim işte rakam demekte negatiflik var.

Hissem var, belki çoğunuzdan fazla, Allah’a şükür iyi iş yaptım. Daha iyi olurdu buralardaki pompacılar yüzünden hırs bastı, satmam gerekenin çok altında sattım. Belki erken gene aldım. Benim sorunum benim sorumluluğum.

Ama yalan yanlış yazmak, içi boş lafla doldurmak, insanı nedensiz beklentiye sevk yazanın sorumluluğu.

KP iyi hisse, öyle düşünüyorum ki izliyorum.Yerine göre Alıyorum satıyorum, doğruyu yazıp palavralara cevap yazıyorum o kadar.

8. Üstad,
    ''KP iyi hisse, öyle düşünüyorum ki izliyorum.Yerine göre Alıyorum satıyorum, doğruyu yazıp palavralara cevap yazıyorum o kadar.'' bunu yazdığına göre iyi bir şeyler yazsana bizde senden duyalım güzel şeyler..

Sayfa 361/913 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411461861 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •