Onemli Gunler Banner
Sayfa 362/1015 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: Viop LIX

1. Şurası yani..kötü senaryo...iyisi de düşüşü DZZ saymak, yukarı Flata veya X e kalkmak...YTD

2.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Bu aylarda aldın aldın..diyorum.
    Nisan sonrası, mevduat dönüşleri ve dolarda beklenen zıplama ile bu fiyatları ararız ..
    Millette nakite çok sıkışık.. Cazip olunca dayanamadım..
    Kalırsam ararım.. sağol
    bence nakit sıkışıklığı son çeyreğe kadar devam eder, esas sıkı para ve maliye politikası yerel seçimlerden sonra uygulanacak gibi, zaten yıllık enflasyon ancak eylülde anlamlı bi düşüş sergiyebilir.. o yüzden yıl sonuna kadar güvercin bi ortam doğmaz gibi

araba piyasasında olanlar konutta da olacak gibi, arabada mesela stok yaptılar mal vermediler piyasaya- gemiler gelemiyo dediler, chip yokmuş dediler vs.. 2.el fiyatlar sıfır liste fiyatlarının üstüne çıktı, o fiyatlardan spekülatif maliyet yapanlar şimdi pişman, hergün fiyat kırıyolar ama alıcı yok arabaya

konut daha farklı yapıda, piyasa belli bi arz/talep dengesinde giderken, önce 2018 kur/faiz şokuyla bütün şantiyeler durdu, bi yıl sonra pandemi patladı, yeni inşaat yapılamadı.. temel dinamik bu arz kesintisiydi.. tabii talep fazlasını gören mal sahipleri müteahhitler önce x3 yetmez x5, rus savaşı başlayıpta 2022 ilkbaharda ruslar gelince antalyada kiralar derhal x10+ yaptılar.. türkiyede kiraya verecek konut sahibi olanlar konut alıp satanlar en acımasız fiyatlama eğilimi olan gruptur.. kur yükseldi, inşaat malzemeleri fiyatı yükseldi, arsa yokmuş vesair bahaneleri çoktur, her gelişme kirayı ve satış fiyatını yukarı sürer onlara göre, emlakçu goygoyu cabası

araba piyasasında olan konutta da olacak, köpük alınacak illa ki- inşaatlar başladı hızla devam ediyor, bi vadede arz talebe yetişecek, binaenaleyh dolar bazında şu anki fiyatlar uzun vadeli zirveye yakın olarak telakki ediyorum, sıkışık adamın sıkışmış malı yine alınır, ama tok satıcının tok fiyatına asla yaklaşmamak lazım.. yazlıkların bugünden sonra fazla talep göreceğini sanmam, sadece emekli talebi gelir bu dakkadan sonra, genç nesil bütün bi yazı aynı yazlık ortamında geçirmek istemiyor, değişik yerleri görmek istiyor, talep sınırlı kalır, öte yandan yeni yazlık yapmak inşaat ve maliyet açısından büyük şehre kıyasla daha kolay, sen imardan haber ver yeter ki.. ılıca sahil evleri tabii mükemmel lokasyon kendine göre bi rayici olur öyle yerlerin ama sığacık seferihisar taraflarında cazip bi satılık olursa bana da haber edersen sevinirim, ben de emekliyim zira

3. 23 ocakta u-100 kaç kapatmıştı, hatırlayan var mı?
    ..

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,337
     Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    23 ocakta u-100 kaç kapatmıştı, hatırlayan var mı?
    Slm Maacit üstadım.

xu100 kapanış...

23.01.2024 SALI U100 KAPANIŞ : 7.950,06

https://www.hisse.net/topluluk/showt...57694&page=181

Saygılar

not:Hangi yıl olduğunu belirtmemişsiniz . O sebeple 2024 yılının 23 Ocak gününü yazdım.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

5.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    23 ocakta u-100 kaç kapatmıştı, hatırlayan var mı?
    Altından ne çıkacak merak ederek yanıtlıyorum:
    263,06 USD veya... 7950,06 TRY Point.

6.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Fiyat kelepir dediniz,zamanlamanız iyi bence de.
    Evet,piyasalar biraz hareketlendi ama hala sıkışık...genelde alıcılar yarı nakit yarı takas teklif ediyorlar...satılan konutlar da neredeyse arsa parasına satılıyor.
    Ayrıca, sahil kesiminde rezidans konutlarda yeni karar alınmış,imara aykırı kullanım olmayacak deniyor.(Çeşme'de genelde otel ruhsatlı yaptılar-bu binalar sıkıntılı)
     Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Çeşme swiss residance 1+1..1 milyon EUR istiyordu.. Satanda yok yani..
    Ilıca sahil önü olanlarda satılık yok .. geçen sene 50 TL teklif vardı..

Yer Swiss otele (400 m) ve sahile(90 m)yakın sayılır.

3+1 daire(diyorlar) 11,5 mlyn 1+1 daire(diyorlar)8,5 mlyon,istenen fiyatlar bunlar ama zannımca 11,5/1.50 ve 8,5/1.50 iskonto teklif edilebilir.
    Not:tapuda otel ve arsası olarak yazılmış.(sıkıntı burada)

YTD
    Son düzenleme : nohut; 11-02-2024 saat: 15:47.

Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku

Yer Swiss otele (400 m) ve sahile(90 m)yakın sayılır.

3+1 daire(diyorlar) 11,5 mlyn 1+1 daire(diyorlar)8,5 mlyon,istenen fiyatlar bunlar ama zannımca 11,5/1.50 ve 8,5/1.50 iskonto teklif edilebilir.
    Not:tapuda otel ve arsası olarak yazılmış.(sıkıntı burada)

YTD
    Sağol
    Şu an sığacıktaki yeri alayım yeter..
    Çeşme/Dalyanköy..Cevat Rest.üstünü sattığımdan bu yana o taraflara gitme isteğim kalmadı..
    Sattığım yer 2 milyon USD,şu an..İkonik,benzersiz..
    Yabancı bi bankaya hesap kapatmak zorunda olunca verdik,bedavaya.. O zamanlar..

Ama eş,dost soran oluyor.. İletirim..

8.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Sağol
    Şu an sığacıktaki yeri alayım yeter..
    Çeşme/Dalyanköy..Cevat Rest.üstünü sattığımdan bu yana o taraflara gitme isteğim kalmadı..
    Sattığım yer 2 milyon USD,şu an..İkonik,benzersiz..
    Yabancı bi bankaya hesap kapatmak zorunda olunca verdik,bedavaya.. O zamanlar..

Ama eş,dost soran oluyor.. İletirim..
    Kerem abi yeri beğendiysen hiç düşünme AL.Hayırlısı olsun,güle güle oturun.

Sayfa 362/1015 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •