Onemli Gunler Banner
Sayfa 363/881 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon
Arama sonucu : 7046 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by Volkanika Yazıyı Oku
    Sığ hissede 150bin lot büyük rakam. Bu ekonomi ortamda 2 milyon TL herkeste olmaz. Muhtemelen alıcısı ( Patron belki de } fiyatı düşürerek uygun fiyata alıyor herhalde.

Herkes kendi bildiğini yapar, yapmalı. Başkasının dediğiyle gaza gelen neyde başarılı olur ki borsada olsun.*
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bu emeklilik fonları hep bunu yapıyor. Patron karla anlaşıyorlar muhtemelen. Yazık bu fonlara para yatıran insanlara. Bence yasaklanması gerekir. Manuplasyoncu olmuşlar

2. Aralık ayı ihracat rakamları açıklanmış. Twitter’da Barış bey her zamanki gibi sağ olsun paylaşmış. Toplamda 3. Çeyreği de geride bırakmış. Gayet güzel bir yıl sonu bilançosu bizi bekliyor inşallah.

Barış beyin hesabına göre 400 milyon civarı çeyreklik kar gelecek. 1.940 milyon ciro son 7 çeyrek brüt kar marjı ile ( %14) hesaplarsak 271 milyon kar + 82 milyon ypp karı + 60 milyon Vestel’den alınacak faiz =412 milyon

Hadi 300 milyon olsun yıllık 750 milyon net kar.

Düşünün 750 milyon net kar var ama piyasa değeri 2.031.100.000 tl.
    Bu kar gelirse an itibariyle fk 2,7’ye düşüyor bilanço sonrası.

1 ay kaldı şurada. Göreceğiz bakalım...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

3. Bence patron şunu düşünüyordur bizim için. Bu gotlere ucuzdan mala girme imkanı veriyorum. Hala aglassip duruyorlar

4.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku

Aralık ayı ihracat rakamları açıklanmış. Twitter’da Barış bey her zamanki gibi sağ olsun paylaşmış. Toplamda 3. Çeyreği de geride bırakmış. Gayet güzel bir yıl sonu bilançosu bizi bekliyor inşallah.

Barış beyin hesabına göre 400 milyon civarı çeyreklik kar gelecek. 1.940 milyon ciro son 7 çeyrek brüt kar marjı ile ( %14) hesaplarsak 271 milyon kar + 82 milyon ypp karı + 60 milyon Vestel’den alınacak faiz =412 milyon

Hadi 300 milyon olsun yıllık 750 milyon net kar.

Düşünün 750 milyon net kar var ama piyasa değeri 2.031.100.000 tl.
    Bu kar gelirse an itibariyle fk 2,7’ye düşüyor bilanço sonrası.

1 ay kaldı şurada. Göreceğiz bakalım...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Harika! İnşallah Aynen beklediğim gibi gelir. 412 bu çeyrekte, 463 de elde varken etti mi 875 milyon. Hadi kar marjı %12 olsun... Hatta başka tırıvırısı olsun da 800 gelsin. Amuda kalksalar da 700 milyon gelse yine muhteşem.

Geleneksel olarak %80 temettü dağıtsa 700 milyonun 560 milyon dağıtır. 190milyona bölünce 2.94tl hisse başına kar. Allah bereket versin.
    Eğer 875 kar gelirse hisse başına 3.68tl düşer ki artık 13-14tl den bile alım yaparsam ucuza gelir.

Herkes kendi bildiğini yapar, yapmalı. Başkasının dediğiyle gaza gelen neyde başarılı olur ki borsada olsun.*
    Herkes kendi bildiğini yapar, yapmalı. Başkasının dediğiyle gaza gelen neyde başarılı olur ki borsada olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Bu emeklilik fonları hep bunu yapıyor. Patron karla anlaşıyorlar muhtemelen. Yazık bu fonlara para yatıran insanlara. Bence yasaklanması gerekir. Manuplasyoncu olmuşlar
    Gerçekten yazık. Bes deyince millet sanıyor ki profesyonel ekonomistler onlar için çalışıyor. Sattıkları yere bakın ne kadar profesyonelce. Bu ihracat rakamları onlara gelmiyor demek ki...
    Üzülüyorum bu bes e otomatikman katılan gariban halka.

Herkes kendi bildiğini yapar, yapmalı. Başkasının dediğiyle gaza gelen neyde başarılı olur ki borsada olsun.

6. Birileri ciddi manada satarken
    Birileride çok ciddi manada alıyor.
    Ama bunlar kim
    Neden satıyorlar
    Veya
    Neden alıyorlar

7.  Alıntı Originally Posted by Volkanika Yazıyı Oku
    Harika! İnşallah Aynen beklediğim gibi gelir. 412 bu çeyrekte, 463 de elde varken etti mi 875 milyon. Hadi kar marjı %12 olsun... Hatta başka tırıvırısı olsun da 800 gelsin. Amuda kalksalar da 700 milyon gelse yine muhteşem.

Geleneksel olarak %80 temettü dağıtsa 700 milyonun 560 milyon dağıtır. 190milyona bölünce 2.94tl hisse başına kar. Allah bereket versin.
    Eğer 875 kar gelirse hisse başına 3.68tl düşer ki artık 13-14tl den bile alım yaparsam ucuza gelir.

Bu yazdıklarınızı bizler sınırlı imkanlarla ulaşabiliyoruz da koskoca fon yöneticileri nasıl böyle aptalca şeyler yapıyorlar anlamıyorum.

Benim bireysel emekliliğim var ama bir ay öncesine kadar hiç kontrol etmiyordum nasıl olsa en az enflasyon kadar kazandırıyordur diye düşünüyordum. Geçen ay baktım ki benim portföyü iki ayrı fona bölmüşler. Birinin yıllık getirisi %6 diğerinin %2. Hemen değişiklik için müracat ettim. Tamamını altın fonuna geçireceğim nasip olursa.

Yani demek istediğim bu fon yöneticileri kendilerinin sahip olmadığı çok fazla para yönetiyor ama bir b.k tan anladıkları yok.

Ama anlamadığım nokta hadi onlar bir b.ktan anlamıyorlar peki geri kalan bir sürü büyük yatırımcı da mı bu şirketi görmüyor.
    Sonradan piyasaların genel durumu ve vesbe gibi birçok şirketin ederinin çok altında işlem gördüğü aklıma geliyor ve olanları az da olsa anlayabiliyorum.

8. belki de emeklilik fonlarının vadesi 02 Ocak idi.3 yada 5 kar ne ise alıp buradan çıkıp dövize gireceklerdir.tahmin.i sadece

Alıntı Originally Posted by reiss6060 Yazıyı Oku
    Birileri ciddi manada satarken
    Birileride çok ciddi manada alıyor.
    Ama bunlar kim
    Neden satıyorlar
    Veya
    Neden alıyorlar

Sayfa 363/881 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız