Sayfa 363/1007 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: Viop XL

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ayasofya abi pılını pırtını topla gel köye, şehirde yaşayaman artık.
    Ben iyi bi köy aramaya başladım, suyu bol toprağı verimli olması öncelik.
    ekecem nohutu mercimeği fasülyeyi patatesi soğanı sarımsağı, bir tane süt veren cinsi Hollanda ırkından saf inek alıcam. on tanede yumurta cins tavuk saf ırk.
    Sonra ekmek elden su gölden.
    Zam gelmişmiş, fiyat artmışmış çokta kafayı takma, sağlığın gider
    sabah ineği sağarsın, mis gibi taze organik süt, kümese girer alırsın 2 tane çok gezen köy yumurtası organik, ordan bahçeye atlar çeşit çeşit yeşillik koparır salata yaparsın
    Al sana mis gibi kahvaltı
    Peki bunlar o kadar kolay mı 2 ördek aldım 10 tane de tavuk birde MANDU denen haramzadelerden tavuk kümesi (tavsiye etmiyorum sakın almayın )bunlara kışın yem yetiştiremedim yazın az oluyor harcama ama kışın bir yumurta 10 TL ye mal oluyor suları donar kışın eşeleyecek yer bulamazlar haftada bir kümes temizle ineği düşünemiyorum bile köydekilere 1 kilo süt İçin 20 de versen hakkı.. zor iş valla hele sebze ekmek yetiştirmek kolay iş değil organik olsun diye hayvan gübresi alıyorum nazlana nazlana getiriyor uçmuş fiyatlarla gübreyle birlikte otlanıyor heryer böcekler de dadanıyor ilaç ayrı bir külfet atmasan olmuyor atsan ayrı bir dert hele köstebek yok mu ne patates bırakıyor ne de soğan sarımsak tam yetiştirdik diyoruz sağolsun talan ediyor velhasıl zor iş hele köyde yetişmediysen

2.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ayasofya abi pılını pırtını topla gel köye, şehirde yaşayaman artık.
    Ben iyi bi köy aramaya başladım, suyu bol toprağı verimli olması öncelik.
    ekecem nohutu mercimeği fasülyeyi patatesi soğanı sarımsağı, bir tane süt veren cinsi Hollanda ırkından saf inek alıcam. on tanede yumurta cins tavuk saf ırk.
    Sonra ekmek elden su gölden.
    Zam gelmişmiş, fiyat artmışmış çokta kafayı takma, sağlığın gider
    sabah ineği sağarsın, mis gibi taze organik süt, kümese girer alırsın 2 tane çok gezen köy yumurtası organik, ordan bahçeye atlar çeşit çeşit yeşillik koparır salata yaparsın
    Al sana mis gibi kahvaltı
    Hollanda tipi ineği neyle doyurucaksin git Kars' tipi yayılan inek al sütü bedava az süt verir lakin masrafı az kışın yer senden. Hollanda tipi ineğe günlük en az 80 TL yedireceksin sütçü gelmezse peynir yoğurt yapılacak zamanında gelmezse süt kesilir. Az öz sana yetecek kadar besle. Ha bide onun çıkardığı gübre var kamyonla çıkartır. En iyisi yayılan inek.

Cebinde emeklilik parası olmayan
    Sırtında konforu olan köylülük yapamaz...
    Romantizm den öteye gidemez..
    Eşi çocukları bırakması gerek..
    100kişi gider
    99 u geri döner..
    Konforlu hayatta kedi köpek beslenir..
    Gönül ister ki her evde keçi beslenip bebeler keçi sütü içsin..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    Peki bunlar o kadar kolay mı 2 ördek aldım 10 tane de tavuk birde MANDU denen haramzadelerden tavuk kümesi (tavsiye etmiyorum sakın almayın )bunlara kışın yem yetiştiremedim yazın az oluyor harcama ama kışın bir yumurta 10 TL ye mal oluyor suları donar kışın eşeleyecek yer bulamazlar haftada bir kümes temizle ineği düşünemiyorum bile köydekilere 1 kilo süt İçin 20 de versen hakkı.. zor iş valla hele sebze ekmek yetiştirmek kolay iş değil organik olsun diye hayvan gübresi alıyorum nazlana nazlana getiriyor uçmuş fiyatlarla gübreyle birlikte otlanıyor heryer böcekler de dadanıyor ilaç ayrı bir külfet atmasan olmuyor atsan ayrı bir dert hele köstebek yok mu ne patates bırakıyor ne de soğan sarımsak tam yetiştirdik diyoruz sağolsun talan ediyor velhasıl zor iş hele köyde yetişmediysen
    uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş.

o işleri yapmayan bilmez. harcarsın da harcarsın sıkıntı bitmez. çok fazla emek harcarsın, yemi veterineri şu bu derken paranı harcarsın, ömrünü harcarsın.

tam bitti derken bir salgın hastalık gelir sürüyü yutar gider (tavuk falansa neyse, büyükbaşsa ayvayı yedin)

yani herşey çok pahalı kendi boğazımı doyurayım, 10-15 hayvan besler işin içinden çıkarım derken 10-15 boğaza daha bakmak zorunda kalırsın.

5.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Cebinde emeklilik parası olmayan
    Sırtında konforu olan köylülük yapamaz...
    Romantizm den öteye gidemez..
    Eşi çocukları bırakması gerek..
    100kişi gider
    99 u geri döner..
    Konforlu hayatta kedi köpek beslenir..
    Gönül ister ki her evde keçi beslenip bebeler keçi sütü içsin..

Geçmiş yıllara kadar dayımın kızı havalar ısındı mi köye gider bağ bahçe kendi ve çocuklara yetecek kadar eker her hafta çocukları gelir çocukları asgari ücrete yakın alıyor piknik gibi iki gün orada yatarlardi. Şuan ki yakıt fiyatları onların bütçeyi zorlar. Benim planda yattı. Köyde bedava yaşarsak aldığım maaşı da çocuklarin yakıt parasına gönderirsem o zaman torun tombalak huzur dolu hafta sonları olur. Köyde su beleş elektrik öyle her aleti çalıştırmak için sıkıntılı kesinti çok oluyor. Onun harici huzur ve sessizlik var

Git müdür köy iyidir.
    Ama başkalarını çoluk çocuğu doyurmak için değil..
    Emekli maaşını yemek için iyidir..

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

çinli bilge sun tzu'nun savaş sanatı kitabını iki kere türkçe tercümelerinden okumuştum. şimdi bir de ingilizce tercümesini bitiriyorum.

başka bir ingilizce tercümeye de yakında başlayacağım.

öğrendiğim en güzel şeyler:

-kaybı minimum kazancı maksimum yapacak yolları bul,

-duygularını kimseye gösterme, duygularının da esiri olma.

8.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    Sana kimse kulak vermemeli. Yoksa aç kalacaksın. Tezek kokusu çekmeden süt içemezsin.

https://girisimcikafasi.com/sagir-kurbaga-hikayesi/

Hepimiz başarılı olmak isteriz ancak çevremizden gelen olumsuz kelimelere olumsuz insanların yorumlarına inandırırız. Tamamen negatif olan bir insan, konu ne olursa olsun her zaman söyleyecek kötü ve olumsuz bir şey bulur ve bizi yapmak istediklerimizden soğutabilir. İşte bu yüzden sizi negatif yönde etkileyen her neyse bir kenara bırakın ve yapmak istediklerinize odaklanın.

Zamanın birinde bir gün kurbağaların yarışı varmış. Hedef; çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Bir sürü kurbağa da arkadaşlarını seyretmek için toplanmış ve yarış başlamış.
    Gerçekten seyirciler arasında hiçbiri yarışmacıların kulenin tepesine çıkabileceğine inanmıyormuş. Sadece şu sesler duyulabiliyormuş:
    "Zavallılar! hiçbir zaman başaramayacaklar!''
    Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. İçlerinden sadece bir tanesi inatla ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş. Seyirciler bağırmaya devam ediyorlarmış:
    "Zavallılar! hiçbir zaman başaramayacaklar!"
    Sonunda bir tanesi hariç, hepsinin ümitleri kırılmış ve bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Diğerleri hayret içerisinde bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşmış ve sormuş;
    "Bu işi nasıl başardın?" diye.
    Kurbağa cevap vermemiş.. Bir daha sormuşlar.. Yine cevap vermemiş..O anda farkına varmışlar ki; kuleye çıkan kurbağa sağırmış!
    Siz de hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğinizi söyleyen söz ve kişilere karşı hep sağır kalın.
    Olumsuz düşünen insanları duymayın!..
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

Sayfa 363/1007 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •