Sayfa 366/490 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon
Arama sonucu : 3917 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Sadece yandaşların kazandığı sistem ne kadar sürdürülebilir?...

İnsanın aklı almıyor
    O değil de... bizimkiler hangi ileri zekalının gazına geldiler de 300mw gaz santrali kapatip 900mw santral kurdular

O dönem ne olmuş da herkes gaza geldi?

2012-2014 arasında önüne gelen herkes neden peş peşe 800-900mw gaz santralleri kurdu?

2.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    O değil de... bizimkiler hangi ileri zekalının gazına geldiler de 300mw gaz santrali kapatip 900mw santral kurdular

O dönem ne olmuş da herkes gaza geldi?

2012-2014 arasında önüne gelen herkes neden peş peşe 800-900mw gaz santralleri kurdu?

Ben de anlamaya çalışıyorum.

Eylül 2012 gaz fiyati 2.81 $
    Bugun 2.35$

Su anki firat 2012 yılından bile ucuz.
    Peki nasıl bir hata yaptılar?
    Çok verimli modern bir santral fiyat avantajı sağlar diye mi düşünüldü?
    Projeksiyon yaparken elektik fiyatlarını mı yanlış tahmin ettiler?

Akenerji özelinde bir de Çekler var. Adamlar zaten premium ödeyip Akene ortak oldular, ve akabinde bu yatırım kararını beraber aldılar.

Akıl tutulması desek .. 1 milyar dolarlık Akıl tutulması mı olur dersin.

.

Doğalgaz patlaması taner yıldız'ın enerji bakanlığı dönemine denk geliyor.
    2009-2015...

2014 yılından bir haber...
    Yeteri kadar doğalgaz santrali yapıldığını ifade eden Bakan Yıldız, “Şu ana kadar lisans verdiklerimizden, doğal gaz santrali yapmak isteyenlerin önünü kapatmayacağız. 2012 Haziran ayından önce teşvik alanların teşviklerini kaldırmayacağız. Bu bizim yatırımcıya verdiğimiz güvence açısından çok önemli. Ancak, yeni doğal gaz santrallerinin yapılmasını teşvik etmiyoruz” dedi.

DOĞALGAZIN ELEKTRİK ÜRETİMİNDEKİ PAYININ % 33'E İNDİRİLMESİ HEDEFİNE DEVAM

İthal edilen doğal gazın verimli kullanılması kaydıyla meskenlerde ve sanayide kullanılmasını istediklerini açıklayan Yıldız, “Elektrik üretimindeki payının yüzde 33’lere kadar düşürülmesi hedefimizden şuanda vazgeçmiş değiliz. Bu hedefimizde devam edeceğiz ama kurak yıllardan dolayı, yağmurun yerine getiremediği herhangi bir üretim santrali varsa onunda yerine mutlaka elektrik üretmemiz lazım” dedi.

https://www.enerjigunlugu.net/yildiz...giz-11362h.htm

2013-2017 arasi devreye giren 6gw dgkcs var

5. İspanyol'a sorunca herkesi fırçalıyor.

Ben de yapay zekaya sordum. :-)

Boş yapmanın kitabını yazmışsın havada bulut

7. En azından senin gibi geçmişe takılıp,hep aynı teraneleri yazmıyorum.

USTA biz sana geleceği de anlatıyoruz ama senin anlamaya kapasiten yetmiyor ki...

Hemen yanıbaşında nurtopu gibi bir nükleer santral kuruluyor. Alım garantili. 1200mw..
    Yarin öbür gün 2400 3600 4800 olacak.

Egemer zaten 300-500mw uretiyor. Akkuyu bittiği zaman kime elektrik satacaksın?

Gelen yanıta bak... sanırsın adam AK-ENERJI değil , AK-KUYU hissesi sahibi... öylesine bilinçli bir yatırımcı

Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Senin tek derdin Erzin 7x24 full çalışsın mı ? Keşke çalışsa. Nükleere geç bile kaldık. 30-40 senedir gündemde. Tabi ki olsun.
    Türkiye de yerinde durmayacak elbette. Her geçen gün elektrik talebi artacak. Eski santraller peyder pey devre dışı kalacak.
    bu kafayla AK-bank da AK-enerji' nin bankası sanıyor olabilir... veya akSA aslinda sabancinin enerji şirketi diyebilir...

Yapacak bir şey yok. Ümitsiz vaka

Sayfa 366/490 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •