Sayfa 366/882 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466866 ... SonSon
Arama sonucu : 7050 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Yav arkadaş ne manüplasyoncuymuş be , adam 3 gün karşılıklı işlemle hisseyi soluksuz düşürdü. bütün hisse hakkındaki olumlu havayı dağıttı.

2. Çok kabaca hesapla , 12.02 den başlattığı düşüş , tekrar eski yerine geldiğinde, bu işi yapan kişinin elinde muhtemelen 200-300 bin lot daha fazla hisse olacak, hemde 11.xx maliyetli . vade max 2 hafta . ytd

3.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Çok kabaca hesapla , 12.02 den başlattığı düşüş , tekrar eski yerine geldiğinde, bu işi yapan kişinin elinde muhtemelen 200-300 bin lot daha fazla hisse olacak, hemde 11.xx maliyetli . vade max 2 hafta . ytd
    Peki biz burda işte obo, isteyen satsın alttan alsın derken millet 12 ve üstünden satsaydı, yani bu düşüşteki kadar tahta yapıcı mallansaydı sence bu düşüş olur muydu?
    Tüm yorumlarım hayali, rakamlarım farazi, lafügüzaf, örnek filandır.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir, her koyun kendi bacağından asılır.

4.  Alıntı Originally Posted by birtasarimci Yazıyı Oku
    Peki biz burda işte obo, isteyen satsın alttan alsın derken millet 12 ve üstünden satsaydı, yani bu düşüşteki kadar tahta yapıcı mallansaydı sence bu düşüş olur muydu?
    kesinlikle olmazdı. yürür giderdi.
    Benim kendi adıma kızdığım sey, alım satım yerlerinde aceleci davranıp cephanesiz kalmak. yoksa adamın ne yaptığı, şirketin ne olduğu aşikar

5. bilanço okuması iyi olan bir arkadaş geçen senenin (veya ilk 9 aylıkta görünürmü)bilanço sunu baz alarak amortisman giderlerinin ne kadar olacağı hakkında bilgi verebilirmi. Bu önemli

6.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku

Aralık ayı ihracat rakamları açıklanmış. Twitter’da Barış bey her zamanki gibi sağ olsun paylaşmış. Toplamda 3. Çeyreği de geride bırakmış. Gayet güzel bir yıl sonu bilançosu bizi bekliyor inşallah.

Barış beyin hesabına göre 400 milyon civarı çeyreklik kar gelecek. 1.940 milyon ciro son 7 çeyrek brüt kar marjı ile ( %14) hesaplarsak 271 milyon kar + 82 milyon ypp karı + 60 milyon Vestel’den alınacak faiz =412 milyon

Hadi 300 milyon olsun yıllık 750 milyon net kar.

Düşünün 750 milyon net kar var ama piyasa değeri 2.031.100.000 tl.
    Bu kar gelirse an itibariyle fk 2,7’ye düşüyor bilanço sonrası.

1 ay kaldı şurada. Göreceğiz bakalım...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Emtia fiyatlarındaki azalış 2019 1.ceyrek sonuçlarında kendini gösterecektir. döviz bu civarda kalırsa 1. ceyrekler arasında en yüksek karlılığı görebiliriz. 2018 12 aylık için amortisman giderleri önemli. yeni yatırımları şişirip amortisman giderlerini arttırabilirler mi? kafamda soru işareti

7.  Alıntı Originally Posted by Volkanika Yazıyı Oku
    Gerçekten yazık. Bes deyince millet sanıyor ki profesyonel ekonomistler onlar için çalışıyor. Sattıkları yere bakın ne kadar profesyonelce. Bu ihracat rakamları onlara gelmiyor demek ki...
    Üzülüyorum bu bes e otomatikman katılan gariban halka.

Herkes kendi bildiğini yapar, yapmalı. Başkasının dediğiyle gaza gelen neyde başarılı olur ki borsada olsun.*
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Dikkat ettim, benim anladığım şöyle yapıyorlar: Bes cilerde hin. beklentisi olan bir hisseyi topluyorlar. sonrasında muhtemelen patronla anlaşıp %35-40 ını yapay alım satımlarla patrona devrediyorlar . sonra hisse yükselmeye başlayınca o 35-40 tan olan kayıplarını telafi edip kara gectiklerinde hepberaber ky ye bırakıyorlar. söför , bahcıvan, aşçı hepsi hizmetçiyi düdüklüyor

8.  Alıntı Originally Posted by birtasarimci Yazıyı Oku
    Benim gördüğüm bu forumda son düşüş hareketinde 12 tl altında hiç satan olmadi ama alım yapan bayağı bir yatırımcı var. Aynı durum twitterda da geçerli.

Satanlar belli .Emeklilik fonları va az bir miktar yabancı.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 366/882 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •