Onemli Gunler Banner
Sayfa 37/1195 İlkİlk ... 27353637383947871375371037 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 289 - 296 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

1. kesin hollandalılardır

Memento mori

2. 5 İmam Daha Gençlik ve Spor Müdürü Olarak Atandı
    Diyarbakır’da İl Müftülüğü kadrosunda görevli 5 imam açıktan atama yoluyla 5 ilçeye Gençlik ve Spor Müdürü olarak atandı. Atamalar kentteki eğitim camiasında büyük tepkilere neden oldu.
    ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER TEPKİ GÖSTERDİ

Atamalar, özellikle de atanamayan öğretmenler başta olmak üzere eğitim camiasında büyük tepkilere neden oldu. İmamların kendi meslekleri dışında farklı kurumlara liyakatten uzak biçimde atamalarının haksızlık olduğunu belirten eğitimciler, İmamlar vaaz versin, camilerde namaz kıldırsın. Herkes kendi işini yapsın. 2 milyon nüfuslu bu kentte bu alanda uzmanlaşmış kadro sıkıntısı mı var da gidip Diyanet kadrosundan atama yapılıyor. Herkes kendi işini yapsın diye tepki gösterdiler.
    Bağlar, Sur, Kocaköy, Lice ve Kulp Gençlik Spor İlçe Müdürlüklerine imamların atanması da bu zincirin son halkasıdır. Her dönem diyanete aktarılan devasa bütçelerle bu denli kadrolaşmalar yaratılıyor.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Diyarbakır 1 No'lu Şube Başkanı Zülküf Güneş imam atamalarıyla ilgili SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “İktidarın görevi toplumun din ve vicdan özgürlüğünü sağlayarak, laiklik ilkesine göre hareket etmektir. Ancak yaşananlara bakıldığında kurumlarda yaratılan siyasallaşma her geçen gün daha da pervasızlaşıyor†dedi.

Güneş şöyle devam etti:
    Farklı kurumlarda atamalar KPSS ile yapılıyorken Diyanet İşleri Başkanlığı istisnai kadrolarla dilediği kişilere istihdam yaratarak kurumlar arası geçişlerle diğer kurumlara aktarıyor ve yönetici yapılıyorlar. Binlerce beden eğitimi ve spor meslek yüksek okulu mezunu varken böylesi bir kadrolaşmanın yapılması çok manidar. İmamların görevi toplumun manevi değer ve sıkıntılarıyla ilgilenmektir.

Böyle bir atamanın yapılması toplumun din ve inanç özgürlüğüne de müdahaledir. Bu atamalarla Müslüman olmayan yurttaşların bu kurumlara güven duygusunun da zedelendiğini söyleyebiliriz. Her konuda olduğu gibi liyakat esas alınarak bu alanda eğitim almış mezunlar varken böylesi atamalar kabul edilemez.
    https://www.medyafaresi.com/haber/be...tirildi/985464
    “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın”
    Mustafa Kemal ATATÜRK

İstanbul Valiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Orası tarihi bir alan, çevresindeki kültür varlıklarına erişim kısıtlanır" açıklamasını gerekçe göstererek İBB'nin Sultanahmet Meydanı'ndaki ramazan etkinliklerini yasakladı.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

AnadoluOtoyolu, BoluDağıTüneli'nin Düzce girişinde meydana gelen heyelan nedeniyle güzergâh Ank. yönünde 3 şerit, İst.yönünde 1 şerit olmak üzere trafiğe kapatılmıştır.

Trafik İstanbul istikametinde Abant'tan, Ankara istikametinde ise Kaynaşlı'dan #D100'e aktarılacaktır

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,633
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    İstanbul Valiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Orası tarihi bir alan, çevresindeki kültür varlıklarına erişim kısıtlanır" açıklamasını gerekçe göstererek İBB'nin Sultanahmet Meydanı'ndaki ramazan etkinliklerini yasakladı.
    Sonrada bak gördünüzmü ramazan etkinlikleri bile yapamıyor derler,zaten zaman daraldı imtihan yakında başlar

6. Memento mori

Ne zaman bitecek bu savas acaba?

On kez yazdım
    Yedi sene üç ay bir fit
    Şu an bir ay bir hafta iki fit geride kaldı
    Hesab edersin

Sayfa 37/1195 İlkİlk ... 27353637383947871375371037 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız