Sayfa 370/392 İlkİlk ... 270320360368369370371372380 ... SonSon
Arama sonucu : 3135 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

200 mwh tavan fiyatı beğenmeyen var, bu fiyattan senelik üretimi satsa yaklaşık 70 milyon euro ediyor.
    Peshqeshit HES 54.185 mwh
    Fangut HES 117.533 mwh
    Fangut Cansuyu HES 3.035 mwh
    sadece 6 aylık üretim, 200 mwh/eurodan 35 milyon euro
    senede 70 milyon euro gelir demek. kar marjı da iyileşiyor haliyle. giderler elektrikten fiyatından hızlı artmadığından...
    rahat 50 milyon euro dışardan net kar yazar, hep 200mwh/eurodan arnavutluk üretimini satabilse..
    Reel varlıklar -altın gümüş enerji gıda sonraki 10 yılı domine edecek..
    matbaada dolar euro basarak refah üretmeye çalışan ülkelere hayatta bol şans.
    Putin fişeği yaktı Çin de emtia depoluyor.

2. Tweet
    Yeni Tweetleri göster
    Sohbet
    Yunus Şahin
    @YUNInvest
    Ayen Enerji yatırımcı ilişkilerine dünkü FT haberi ve von der Leyen'in açıklamalarının şirketi ne kadar etkileyeceğini sordum. Şirket bu yıl boyunca planlanmış üretiminin ikili anlaşmalar yoluyla satıldığını dolayısıyla bir tavan fiyat uygulansa da etkilenmeyeceklerini belirtti

3. 08 sept. price 4.81 euro..dünkü macar enerji borsasında oluşan ortalama fiat..

Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    08 sept. price 4.81 euro..dünkü macar enerji borsasında oluşan ortalama fiat..
    bu avrupa birliği kararına alternatif enerji üreticileri itiraz edecek.. 200 euro demeyle de 200 olmayacak.. orada 250 euro dan altını beklemiyorum.. enflasyon yolda ve polisiye tedbirlerle bu iş durmaz.. ECB nin gözü yiyorsa faiz artırsın hemde 500 baz puan..

5. AB nin yapılan toplantısındaki konuların hiç biri Ayen için handikap oluşturmuyor zaten ikili anlaşmalarla güncel fiyatlarla elektriği satıyor kaldıki Arnavutluk ab üyesi değil içeride karışan ne yapacağını bilemeyen şimdiden kışın ateşi basmış durumda bir topluluk var bu durumdan en karlı yine Ayen çıkacaktır .Toplulukta uygulayacağı yaptırım ayarı uygulamalar ayeni ilgilendirmiyor Bu tahtacıya yaradı puslu hava avantajı ile istediği ortamı buldu 9 aylık net kar beklentim 900 milyon istediği kadar eğip büksün su akar yolunu bulur YTD.

6.  Alıntı Originally Posted by Birbilen Yazıyı Oku
    AB nin yapılan toplantısındaki konuların hiç biri Ayen için handikap oluşturmuyor zaten ikili anlaşmalarla güncel fiyatlarla elektriği satıyor kaldıki Arnavutluk ab üyesi değil içeride karışan ne yapacağını bilemeyen şimdiden kışın ateşi basmış durumda bir topluluk var bu durumdan en karlı yine Ayen çıkacaktır .Toplulukta uygulayacağı yaptırım ayarı uygulamalar ayeni ilgilendirmiyor Bu tahtacıya yaradı puslu hava avantajı ile istediği ortamı buldu 9 aylık net kar beklentim 900 milyon istediği kadar eğip büksün su akar yolunu bulur YTD.
    NNF’den Yunus Şahin, şirketten aldığı bilgiler doğrultusunda açıklamayı bu sene etkilenmeyecek şeklinde yaptı. Arnavutluk AB üyesi olmasa da genellikle satışın yapıldığı Macaristan AB üyesi. Ayrıca Arnavutluk, İsviçre değil ki Avrupa’nın en fakir ülkelerinden. AB sınır getirirse Arnavutluk’ta fiyatlar çok daha düşük olur. Söz konusu düzenleme geçerse seneye de bu seneki gibi iyi performans devam eder sadece aşırı yüksek karlar gelmez bu da son günlerdeki düşüşüm temelden uzak spekülatif düşüş olduğunu gösterir.
    Son düzenleme : meteor78; 09-09-2022 saat: 23:29.

hisse başı 5 lira kar yazmaya başlarsa bunu 40 da bile tutamazlar..

8. fiat kısıtlaması ile ilgili çıkan tüm tantanalar boş çıktı..dün borsa fiatı 4.04 euro/kwh.. Ayen testiyi doldurmaya devam ediyor..Bu arada euro da değerlendi..

Sayfa 370/392 İlkİlk ... 270320360368369370371372380 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •