Sayfa 376/394 İlkİlk ... 276326366374375376377378386 ... SonSon
Arama sonucu : 3150 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: KCHOL - Koç Holding

1.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Endekste grafikteki gibi bir formasyon tahmini olanlar var ..

olup olmama ihtimali para babalarının elinde biz takip edelim ..
    Sarı bölge önemli, bakalım üzerinde tutunabilecek miyiz, kötü yaaa. Sarının altında OBO kurallarına tam uymasa da benzer bir görünüm var, dikkatli olalım, hedef 7600 olur bir anda...
    Kıracaklarımızı kırdık, bi sarı kaldı

2.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku

formasyon kırılımı ile son durum bu saatlikte hedefimiz 8070 bandı altı 7850 .
    8070 altı kapanışta bu grafın günlüğe yansımasını paylaşırım.
    Küçük beyinciğinle al ver yapma
    para yönettiğim için az yazmaya çalışıyorum.
    ama ardaki ince nüansları vakti geldiğinde sorarım bilirsin beni

3. TEKNİK ANALİZE göre: bir kanalın aşağı yada yukarı kırılımı sonrasında o bandın derinliği kadar kırılım yönünde hareketin devamı BEKLENİR deniliyormuş.

Dolayısı ile bugünkü seviyelere göre hem yükseliş trend kanalının alt bandı olan hem de fibo % 61.8 desteği olan 7959 çok çok önemli.
    Bu seviyenin altında iki kapanış mı yapacağız, yoksa burası destek olarak çalışıp buradan dönecek miyiz onu takip edeceğim

Hisse bazlı bakıldığında bazı sektör ve hisselerde %15 lere varan düzeltmeler görüldüğünü de gözardı etmeden hisse bazlı bakmanın ve karar vermenin önemli olduğu bir dönemdeyiz.

ÖZETLE; TL bazlı endekste de, DOLAR bazlı endekste de seçim sonrasından beri oluşan bir trendin karar aşamasındayız.
    Bu trendin kırılıp kırılmayacağını, kırılırsa hacimli mi hacimsiz mi olacak, altında çoklu kapanış yapıp yapmayacağımızı takip edeceğiz.

Teknik düzeltme yaşıyoruz.
    Siz inansanız da inanmasanız da bu teknik düzeltme ve hep çalışır Bazılarımız bundan para kazanır. Bazılarımız kaybeder.

Borsayı kötülemeden önce çantandakileri önüne dök ve savaşa hazır mısın bir bak biliyorsunuz Her zaman istediğimiz olmaz...

Önemli

Sinüs Dalgası, grafikte trend olup olmadığını veya döngü modunda olduğunu gösteren gelişmiş matematiğe dayalı bir teknik analiz aracıdır. Trenddeki muhtemel kaymaların yanı sıra, trendli bir hareketin başlangıç ​​ve bitişini tanımlamaya yardımcı olur.

Hisse senedi portföyü oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı önemli adımlar var.

Adım 1 Çeşitlendirme:. Portföyünüzü farklı sektörlerden ve varlık sınıflarından oluşacak şekilde dağıtarak riski azaltabilirsiniz.
    Tüm yumurtaları aynı sepete koymamak önemlidir.

Adım 2 Temel Araştırma:. Her hisse senedinin arkasındaki şirketi ve sektörü iyi anlamak, uzun vadeli başarı için gereklidir. Kazanç raporları, büyüme potansiyeli gibi faktörleri göz önünde bulundurun

Not: Genel görüş bu yöndedir, Türkiye borsasında grafik ağır basar

Adım 3 Teknik Analiz:. Grafikler ve göstergeler kullanarak hisse senedinin fiyat hareketlerini analiz edin. Alım-satım noktalarını belirlemek ve trendleri yakalamak için önemlidir.

En önemli adım burasıdır.
    Adım 4 Risk Yönetimi:. Her yatırımın beraberinde risk taşıdığını unutmayın. Yatırım yaparken ne kadar risk alabileceğinizi belirleyin ve buna göre portföyünüzü oluşturun.

Adım 5 Uzun Vadeli Düşünce:. Sabır, yatırımda önemli bir faktördür. Anlık dalgalanmalardan etkilenmeden uzun vadeli hedeflerinizi gözetin. Büyümenin zaman alabileceğini unutmayın.

Adım 6 Portföy Güncellemeleri:. Piyasa koşulları değiştikçe portföyünüzü gözden geçirin. Kazançlarınızı kilitlemek ve zararları minimize etmek için gerektiğinde düzenlemeler yapın.

Adım 7 Profesyonel Yardım:. Eğer yatırım dünyasında yeniyseniz veya daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, bir finansal danışmanın yardımını alabilirsiniz. Tecrübeli bir rehber her zaman faydalı olabilir

Hesaplarında hisse tiyosu paylaşanları takip etmeyi bırakın

Adım 8 Duygusal Kontrol:. Piyasada duygusal kararlar vermek yerine, stratejinize sadık kalın. Panik satışları veya aşırı hırslı alımları önlemek için soğukkanlılığınızı koruyun.

Adım 9 Sürekli Öğrenme:. Yatırım dünyası sürekli değişiyor, bu yüzden öğrenmeye devam edin. Kitaplar, makaleler, seminerler ve çevrimiçi kaynaklarla kendinizi geliştirmeye devam edin.

Yabancı kaynakları mutlaka tarayınız. Dil bilmiyorsanız öğrenin, öğrenemiyorsanız çeviri yapın

Teknik, indikatörler veya trendden ibaret değildir bunu unutmayın.

O mumlara sadece doji marubozu topaç çekiç olarak bakmayın.
    Mumlarin her biri yatırımcı psikolojisini ifade eden "psikolojik mumlardır."

4. Adem beyden ÖNEMLİ uyarılar .. Masamızın bir köşesinde bulunsun.

Kıssadan hisse.
    Tepede bu MUM'ları gördüğünüzde dikkat edin.
    Bu MUM yapıları çok da hayra alamet değildir.

Amerika tarafından açıklana her hangi bir veri, Tüm dünyada etkili oluyor.
    Adamlar Dünya ülkeleri üzerinde ekonomik anlamda öyle bir güç kurmuşlar ki, savaş yapmadan her ülkeyi ekonomik olarak zora sokup hizaya sokabilirler.

7950 altı kapanış bizi acıtır umarım bugün çarşamba kredileri dökmek için bu hareket olmuştur ve yarın döner.
    Ama stratejisi olanın ummasına gerek yok o gözlerini kapar vazifeyi yapar.
    8300 üstü kapanış gelmeden her yukarı atak tepkidir.
    İz süren stop 7950 altı kapanış benim için.

5. Düştükten sonra yazmak kolay

zor olan düşmeden önce oluşacakları öngörmek Bunu geliştirmeye bakın başarırsanız düşerken de yükselirken de ne yapacağınızı bilirsiniz 8400 den geleceği seviyeleri söylemiştik ilki geldi bile.

'Yabancı hisse fonlarına geçeyim ama biraz Türkiye hisse senedi olsun birazda VİOP işlem tarafında elim ayağım olsun. " derseniz iki ayrı tablo paylaşıyorum.
    Bir tanesi en çok yabancı hisse taşıyanlar diğeri en çok VİOP işlem yapanlar.
    Siz hangisini tercih edersiniz?

6. 📣Katılım Endeksi Nedir?

⚡Katılım Endeksi, Borsa İstanbul (BIST) üzerinde, faizsiz yatırım ve katılım bankacılığı prensiplerine göre işlem gören hisse senetlerinden oluşan bir borsa endeksidir.

⚡Katılım endeksleri de İslami bakış açısına uygun nitelikte faaliyet gösteren şirketlerin hisse senetlerinden oluşur.

📌Katılım Endeksinin Temel Amacı ve Hedefleri Nelerdir?

⚡Katılım Endeksinin temel amacı, İslami finans ilkelerine uyan yatırımcılar için bir yatırım karşılaştırması veya referans noktası sağlamaktır.

📌Katılım endekslerinin ana hedeflerini ise şöyle sıralayabiliriz:

⚡İslami finans ilkelerine uyumluluk
    ⚡Etik yatırım seçenekleri
    ⚡Performans ölçümü
    ⚡Çeşitlendirme fırsatları
    ⚡Pazar geliştirme ve standardizasyon

📌Katılım Endeksi Nasıl Oluşturulur?

⚡Katılım endeksleri oluşturulurken Türkiye Katılım Bankaları Birliği bünyesinde yer alan Danışma Kurulu ile işbirliği yapılır.

⚡Endekste yer alacak şirketlerin uygunluğu, Danışma Kurulu tarafından oluşturulan “Pay Senedi İhracı ve Alım-Satımı Standardı” ve bu standardın uygulamasına yönelik detayları içeren “Katılım Finans İlkelerine Uygun Faaliyet Gösteren Şirketlerin Belirlenmesinde Esas Alınacak Rehber” doğrultusunda değerlendirilir.

⚡Değerlendirme işleminde, “Standart” ve “Rehber” dikkate alınarak oluşturulan “Katılım Finans İlkeleri Bilgi Formuna verilen yanıtlar esas alınır.

⚡Bu yanıtların güncelliğini korumak şirketlerin sorumluluğundadır. Katılım endekslerine yeni giren bir şirketin Bilgilendirme Formunda yer alan sorulara verdikleri yanıtları, şirketlerin halka arz izahnamesinde bulabilirsiniz. İşlem gören şirketlerinin bilgilerini ise periyodik olarak güncellenen Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden takip edebilirsiniz.

📌Katılım Endeksinin Kapsamı Nasıl Belirlenir?

⚡Katılım Endeksleri oluşturulurken dinin haram kıldığı sektörler listeden çıkarılır ve kalan şirketlerin finansal oranlarına bakılır.

⚡Finansal oranları yeterli olan işletmeler filtrelenerek endeks kapsamına alınır. İlk aşamada Endeks dönemi başlangıcı itibarıyla Yıldız Pazar, Ana Pazar veya Alt Pazar’da yer almayan şirket payları kapsam dışı bırakılır.

📍Şirketlerin toplam faizli kredilerinin piyasa değerine oranı %33’ü, faiz getirili nakit ve menkul kıymetlerinin piyasa değerine oranı %33’ü ve bahsedilen faaliyet alanlarından elde ettiği gelirlerinin toplam gelirlerine oranının da %5’i aşmaması gerekir. Bu oranları aşan şirket payları kapsam dışı bırakılır.

📌Katılım Endeksinde Yer Alan Şirketlerin Faaliyet Alanları Nelerdir?

⚡Katılım Endeksinde yer alan şirketler, faaliyette bulundukları sektöre ve sermaye yapılarına bakılarak belirleniyor. Şirket esas sözleşmesinde aşağıdaki faaliyetlerin yazılı olduğu şirketlerin hisseleri kapsam dışında bırakılıyor:

📍Alkollü içki üretim ve ticareti

📍Tıbbi gayeler dışında uyuşturucu maddelerin üretim ve ticareti

📍Kumar ve kumar hükmündeki faaliyetler
    Domuz ve mamullerinin üretim ve ticareti

📍Faizli finans işlemleri

📍Para ve/veya para hükmündeki varlıklar arasında yapılan vadeli işlemler

📍Ahlaka ve İslami değerlere aykırı yayıncılık

📍İslami değerlerle bağdaşmayan eğlence, otelcilik vb. faaliyetler

📍Çevreye ve canlılara büyük zararı olan faaliyetler

📍İnsan fıtratını değiştirmeye yönelik biyolojik/genetik faaliyetler

📍Sağlığa zararlı tütün ürünleri üretim ve ticareti

📌Katılım Endeksi Türleri Nelerdir?
    Borsa İstanbul’da faaliyet gösteren Katılım Endekslerini şu şekilde sıralayabiliriz:

⚡BIST Katılım Tüm Endeksi ( XKTUM)

⚡BIST Katılım 100 Endeksi (XK100)

⚡BIST Katılım 50 Endeksi (XK050)

⚡BIST Katılım 30 Endeksi (XK030)

📌 Dönem, dönem Katılım Endeksinde yer alan şirketlerde değişiklikler olabilmektedir.

📌 Yatırımcıların Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden takibini yapmaları gerekir. (Bist Endeksler)

⚡İçeriğin oluşturulmasında Türkiye Finans internet sayfasından faydalanılmıştır.

Sayfa 376/394 İlkİlk ... 276326366374375376377378386 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •