Sayfa 383/584 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483 ... SonSon
Arama sonucu : 4669 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Sizin dediğiniz şekilde kredili pozisyon açmış olabilir sn yuji, terste kalmış olabilir, ertesi gün kurtarmak adına tekrar kredili işlem yapıp endeks döndüğü için tekrar terste kalmış olabilir.

Katılıyorum,arbitraj fonu bunları yapmamalı ama diğer arbitraj fonlarından getiri olarak ayrışmak adına fazla risk almış olabilir, neticede serbest fon, fondaki miktarda hızlı büyüdü.

Fonu büyütmek adına sosyal medyada her türlü reklamı yap, hergün getiri paylaş vs

Yaşanan durumdan sonra ise, etik dışılık, iletişim eksikliği hepsi var.

Kendi adıma da iyi bir ders oldu. Zarar görenlere geçmiş olsun. Umarım bir daha böyle bir deneyim yaşamazlar.

Hvz fon eski yöneticisi de bugün bu konular ile ilgili yazmış, kendiside açıklama yapmadan ayrılmıştı. İlginç ilginç olaylar, fon piyasamız profesyonellikten çok uzak.

Son zamanlarda yaşananlar, katledilmesi gereken çok yol olduğunu gösteriyor. Fon piyasasına para girdikçe fon sayısı arttıkça daha neler göreceğiz bakalım.
    Peki bu yapılan işlemleri hiç bir kurum denetlemiyor mu? Sen ne yapıyorsun diyen yok mu? Yoksa, bu yapılanlar mevzuata uygunsa yapacak bir şey yok.

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    evet bunlardan tcd ye veda edeli 2 yıl oldu benim , diğerlerini düşünmedim bile .hisse fon işini çoktan bıraktım , hisse direkt alım yeri ve zamana göre yapıyorum , emtia ve yabancı fon lardayim uzun zamandır
    Evet ama işini hakkı ile yapanı da takdir edelim. Bir kaç olumsuz durumdan dolayı aynı kulvardaki bütün herkesi aynı kefeye koyamayız. Lakin mevzuata uygun bile olsa eğer bir suistimal var ise yetkililer tarafından gereken yapılmalıdır.

3.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    ben de ilk burada bir yerlerde yazılınca merak edip inceleyip bir miktar almıştım. sonrasında diğer arbitraj fonlarına göre getirisini yeterli bulmayıp beğenmeyince 2-3 hafta tutup hepsini satmıştım.Şimdi de iyi ki de satmışım diyorum.
    Umarım son 2-3 günde oluşan %5 lik zararı kısa zamanda telafi ederler. bir kere %5 lik zarar bir arbitraj fonunun kuruluş mantığına amacına ters! isteseler bile mevzuta uygun gidince o zararı yapamamaları lazım diye düşünüyorum. (denetleyici kurumların görevlerini yaptığını/yapacağını varsayıyorum.)
    İnsanın içine bir kez kuşku düştümü herhangi bir fon ne getirirse getirsin onun anlamı kalmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Açıklama bile yapamayacak rezil bir durum yaşanıyor demek ki.Spk nın görevini yapıp tepelerine çökmesi lazım.
    Acaba SPK'ya başvuran oldu mu?

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Peki bu yapılan işlemleri hiç bir kurum denetlemiyor mu? Sen ne yapıyorsun diyen yok mu? Yoksa, bu yapılanlar mevzuata uygunsa yapacak bir şey yok.
    Kurumların halini anlamak için yediğimize içtiğimize çalıştığımız ortamlara bakmak yeterli güncel örneği siyanürlü dağ yığının altında kalan 9 canımız. Şirket kendi memleketinde yapamadığı yöntemle burada altın arıyor yetkili kişiler ise her zamanki gibi.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    #HDA portföy dağılım raporunda 3 milyon tl fon işletim gideri ve 2.5 milyon tl de alım satım ve diğer masraflar var. Kısacası Bu fonun yıllık işletim+masraf gideri %6 civarında. Yani adam son bir kaç gün fonun canına okudu ama risksiz komisyonları yazdı kendine.
    HDA reklami karsima cok ciktigi icin merak edip arastirmistim.
    Bu Ergun Tekgule yonetim ucreti cok yuksek degil mi diye twitterdan bir kac kere sormustum, beyefendi tenezzul edip cevap dahi vermedi. O zaman vermistim notunu.

7. BHI yatırımcısını da tekrar uyarmak isterim.
    "Arbitraj fonu, piyasa riski yok" gibi bir durum bugün itibariyle yok.
    Dikkatli olunuz.

8.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    BHI yatırımcısını da tekrar uyarmak isterim.
    "Arbitraj fonu, piyasa riski yok" gibi bir durum bugün itibariyle yok.
    Dikkatli olunuz.
    Sn. mertazor uyardığınız için teşekkürler. Şu an dediğiniz gibi standart hisse yoğun fon gibi yönetiliyor.

Belki bist100'ün eksi yazdığı/ya da yazacağını tahmin ettikleri bir günde viopta short açıyorlar.

Bist100 endeksinin eksi kapadığı günün ertesi günü fonun açıkladığı fiyatları takip etmek lazım.

Sayfa 383/584 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •