Sayfa 384/948 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484884 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    1 Milyon LOT oldu sattığı mal.
    YF genelde yabancı takası için işlem yapıyor... Bugün takasta +115000 de Yatırım Finansman...

2. bu gün için 2,50 ve üzeri bir kapanış çok şık olacak...2,50 psikolojik bir seviye oldu..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Ziraatın biraz önce bastığı mal 200 K. tamamı vatandaşın, çünkü kesintisiz tek tuşta satmış.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

4.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Ziraatın biraz önce bastığı mal 200 K. tamamı vatandaşın, çünkü kesintisiz tek tuşta satmış.
    Sn İzci ben hala bu vatandaşın mal satmasını anlamlandıramıyorum.
    İlk başta tamam nakde ihtiyacı vardı 3 te 1 ini satar durur dedim ama devam ediyor.
    Kafamda deli sorular?
    Bilemiyorum Altan durumları yani?

5.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Alıcı ky korksunda , by niye nazlanırki, zaten toplamaya kalksa çok daha pahalıya mal eder , hazır mal işte , kelepir kelepir....

6.  Alıntı Originally Posted by knox Yazıyı Oku
    Sn İzci ben hala bu vatandaşın mal satmasını anlamlandıramıyorum.
    İlk başta tamam nakde ihtiyacı vardı 3 te 1 ini satar durur dedim ama devam ediyor.
    Kafamda deli sorular?
    Bilemiyorum Altan durumları yani?

Hani vatandaş amacına ulaşıyor sanırsam...Sizin gibi kafasında deli sorular olanlar çoğunluktadır tahminimce...Hani bir bakıma kader anı misali gibi......Sadece sesli düşündüm...Herkes yatırımını kişisel kararına göre vermeli...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

7.  Alıntı Originally Posted by knox Yazıyı Oku
    Sn paradox
    Ürettiğim malı 5 liraya pazarlamaya versem oda 10 tl ye satsa grubun cirosunu 15 mi hesaplayacağız bu durumda?
    bu yazdıgınız konsolıdasyon standartlarına aykırı. uc tane sırket dusunelım . sılverlıne endustrı , sılverlıne mutfak , sılverlıne pazarlama. bu uc sırket bırbırı arasında kdv lerını odemek sartı ıle mal sevkıyatı satısı yapabılırler. sırketler kendı aralarında sattıkları bu satısları eger konsolıdasyon durumu var ıse , sırketler bırbırlerı arasındakı satıslarını elımıne etmek zorundalar. uc sırketın konsolıdasyonunu dusundugunuzde , sırketler arası satıslar onemlı degıldır. onemlı olan sırketın ucuncu sahıslara ne kadarlık mal sattıgıdır. yoksa ıkı tane sırket kurup 1 mılyonluk malı 1000 kere kendı sırketın arasında al sat yapıp dondursen toplamda 1 mılyar tl lık cıroya sahıp ıkı sırket yaratmıs olursunuz. dolayısıyla burada nıhaı tuketıcıye ya da bayılere yapılan satısı dusunmek lazım . konsolıdasyon esasları

borc-alacak elımınasyonu
    ıstırak - sermaye elımınasyonu bunlar bılanco elımınasyonlarıdır.

satıs - malıyet elımınasyonu kar zarar tablosu elımınasyonudur

stok - kar marjı netlemesı ıse hem gelır tablosunu hem de bılancoyu etkıyelen elımınasyonlardandır

Sayfa 384/948 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484884 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •