Onemli Gunler Banner
Sayfa 384/1013 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484884 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Valla ne desemki.. Bilmem ki..

Beklemek lazım..

Ben de, domates 10 kuruşa düşüsün de iki kasa alıp salça yaptırayım diye bekliyorum epeydir..

Beklemek lazım.. Belki düşer..

iPhone cihazımdan kafayı kullanarak gönderildi.
    ne yapalım bekliyeceğiz artık

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bence Rusya kimyasal silah ile İsrail'e göz dağı verdirdi zira Rusya Suriye İsrail gerilimi sonrası artacak petrol ile zor durumda ki ekonomisini ayağa kaldırmayı planlıyor Trump'ın yumuşak karnı İsrail ve Rusya Trump'a buradan yaklaşıyor olabilecek bir Suriye İsrail gerilimi Arap ülkelerinin Suriye karşıtı politikasını zayıflatacak Rusya'nın tek istediği Ortadoğu'da kaos ve artacak petrol fiyatları ABD nin tek derdi de İsrail'in güvenliği bu savaştan altın kazançlı çıkabilir TL her halükarda bu savaşın mağlubu dolar ise Altın'a göre biraz daha riskli bir durumda

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Suriye'deki dengelerin bozulması, en çok Suriye harekatı başartı ile tamamlanmıştır deyip, bir bardak su içen Türkiye'nin işine geliyor.

Onun içindir, Erdoğan'ın, Suriye'ye müdahale ederim diyen Trump'ın arkasından keyifle atılıp, "aman lafta kalmasın bizde yardım ederiz" sözü...

Suriye'deki son durum, Putin'in ABD ile elele Kürtlerin arkasında durmaları hiç ama hiç işine gelmiyordu, Suriye politikaları yüzlerine gözlerine bulaşan reisin.

Bakalım, umduğu gibi gidecek mi?

ABD ile Putin bozuşup, bizimkinin hoşlanacağı bir durum ortaya çıkacak mı?

Şunu unutmayalım...Kürtleri hangi süper güç bırakırsa bıraksın. Sadece birinin desteklemesi yeter bizim kıllarına dokunamamamız için.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ABD'nin Suriye'yi vurması hakkında "ABD'nin bu operasyonunu değerlendirdi: Askeri üssün vurulması olumludur, anlamlıdır. Rejim uluslararası alanda cezalandırılmalı" dedi.

Günaydın..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ABD'nin Suriye'yi vurması hakkında "ABD'nin bu operasyonunu değerlendirdi: Askeri üssün vurulması olumludur, anlamlıdır. Rejim uluslararası alanda cezalandırılmalı" dedi.

Günaydın..

Avuturalya bile " ABD bizi bilgilendirdi." açıklaması yaparken... Bizimkilerin "bilgilendirme" açıklaması yapamamasına ne diyeceğiz..

Demek ki; burnumuzun dibinde bilgimiz dışında bir şeyler oluyor.. Haberimiz uyanınca oluyor...

Günaydın Türkiyem..

Günaydın milletim... Ahiret hayatınızı sağlama alın milletim.. N'olur n'olmaz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Yakın plan Görüş Açısı...

Grafikte değişiklik yaptım..

Cam göbeği mavisinin adını Boncuk Mavisi, Civciv sarısının adını Saman Sarısı olarak değiştirdim..

Lütfen grafiği bu değişkliklere göre okuyunuz..

Not: Iııı.. hımmm... Not mot yok size..

Rabobank/Matys: Dolar/TL'de ilk hedef 3.7860 olabilir-bloomberght.com
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgisi ve yorumlar Kişiseldir. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Osman Bey Yazıyı Oku
    Rabobank/Matys: Dolar/TL'de ilk hedef 3.7860 olabilir-bloomberght.com
    Civciv sarısının adını Saman Sarısı olarak değiştirmekle iyi etmişim.. Saman Sarısı çizgisi tam da adamın dediği yerden geçiyor..

8. Unzaptable :

1.Tarih 21 Aralık 2000 Perşembe. 2001 devalüasyonundan tam 2 ay öncesi. Program Ntv de, adı Ekodiyalog; http://arsiv.ntv.com.tr/news/54759.asp

2. Katılımcılar Deniz Gökçe, Asaf Savaş Akat ve Mahfi Eğilmez....

3. Önemli Dipnot; 3 Ekonomist de sözlerine itimat ettiğim, Türkiye'nin en iyi ekonomistlerindendir...

4. Deniz Gökçe söze şöyle girer; Şu milletimizin devalüasyon korkusunun ne kadar yersiz olduğu konusunu biraz konuşalım. Ne diyorsun sen..?

5. Söylediğim gibi Deniz Gökçe, şuan ekonomi propagandisti ekran palyaçolarından kat be kat iyi bir ekonomist. Peki neden yanıldı???

6. Ve neden bu yanılgısını, paranın devalüe edildiği 21 Subat tarihinden bir hafta öncesine kadar ısrarla sürdürebildi???

7. 2 ana sebebi var; 1. Merkez Bankasının 'rezerv gücü' hakkında yanıltılmıştı.....!!!!

8. 2.Uluslararası aktörlerin nasıl şekil alacağı, ellerinde kaç para olduğu ve ne kadar miktarı kaçıracakları konusunda aldatılmıştı....!!!

9. Yoksa Merkez Bankası, elindeki rezerv güç ve uluslararası yatırımcılar hakkında gerçek olmayan raporlar mı sunmuştu?

10. Peki bu yanılsamanın, dönemin MB Başkanı Gazi Erçel'in devalüasyondan 1 gün önce yaptığı operasyonla alakası??? http://www.hurriyet.com.tr/ercele-ne...rmasi-39237380

11. Yanıltılan sadece Deniz Gökçe değildi, tüm bir ülkeydi.. Bunları takdirinize bırakıyorum. Bizi ilgilendiren tarafı ise günümüz..

12. MB'nin net rezervi nedir? Bu net rezervle önümüzdeki 1 senelik Dolar savaşı kapasitesi nedir? Seneden vazgeçtim, 3 aylık?

13. Yabancı yatırımcının piyasalardaki payı nedir? Hangi yüzdeyle zehirlidir, tahmin?

14. MB 2001 yılından daha mı güvenilir? Fikri olan?

15. Paramız devalüe oldu çoktan. 3 ayda 2.90 dan 3.83 lere geldik. Benim gelmek istediğim nokta 'Siyah Kuğu'...

16. Aşırı yüklü propagandist siyasetin etkisi altındaki MB'nin ve hakeza TÜİK'in önümüze koyduğu menüyü elimin tersiyle itiyorum!!!!!

17. Dalgalı kurun dahi dalga rezonansının söneceği bir noktaya ilerlediğimizi ifade etmeye çalışıyorum...

18. Dolarda 4 seviyelerinin, MB nin ve piyasanın dolar kırılganlığı sonucu 'Zaman Atlaması' na sebeb olacağını düsünüyorum...

19. 2 kuruşla başlayıp 10 kuruşlara yükselen volatilitenin, 50 kuruşları bulabileceğini korkarak ifade etmeye çalışıyorum...

Sayfa 384/1013 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484884 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •