Sayfa 384/1003 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484884 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. ACC'nin tasfiye edilip İstanbul Portföy 4. hisse fon adını almasına izin verilmiş.

2. Dovizi dusukten toplayalim da yurtdisi islemleri ve eurobond alimi icin firsat oluyor

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. UPH gun sonu tahmini deger %+1.03
    Saygilar.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    AOY'un yeni izahnameye göre benchmark aldığı yenilenebilir enerji kompozit endeksin dolar bazında son 5 yıllık getirisi %100 civarı.

Ak portföy maalesef genelde kıyaslarının hep gerisinde kaldığı için %75 olsa ( yıllık yaklaşık 5 ila 10 gerisinde kalıyor diğer fonları kıyaslarının, onu baz aldım ) 5 yılda , yıllık dolar bazlı 15% eder .

Yeni ve alternatif enerjinin gelecekte daha iyi performans göstereceğini beklemek de çok hayalci olmaz. Çok kaba bir projeksiyonla iyi görünüyor.

İlk 1 ay bu benchmark endeks ile takip edeceğim, yine endeksinin abuk subuk çok altında kalırsa girmem ama, en azından birebir yansıtmayı ya da biraz altında kalmayı başarırsa çok iyi olur, umarım yansıtabilir.

Şu işlere/fon çeşitlendirmeye iyi kurumlar neden girmez bir türlü anlamıyorum. Bu benchmarkı rahat yenebilecek kurumlar var. Neyse hiç yoktan iyidir.

Fon yönetim ücreti oranını da epey yükseltmişler. ( eski %2 yeni %2.90)
    21 ocakta başlayacakmış. Meraklıyım. Bu kadar yönetim ucreti de yukselttiğine göre, artık ak portföy bir zahmet biraz aktivite yapar diye umuyorum, ama sanmıyorum. Yine de bekliyorum bakalım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    21 ocakta başlayacakmış. Meraklıyım. Bu kadar yönetim ucreti de yukselttiğine göre, artık ak portföy bir zahmet biraz aktivite yapar diye umuyorum, ama sanmıyorum. Yine de bekliyorum bakalım.
    https://etfdb.com/etf/PBD/#performance

Saygilar.

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    https://etfdb.com/etf/PBD/#performance

Saygilar.

Evet 5 yıllık %240 bu ama kendileri ardour global alternatif energy indice'i baz alacağız dediler diye onunkilere göre hesapladım yaklaşık. Bakalım.
    Linkini attığın etf'yi koyup kıpırdamasa bile yeter aslında.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. Bazen iç sese kulak vermek lazımmış.Nnf yi oph ile değiştirmiş olsaydım %4,5 ekstra karım olacaktı. Sayın hell oph fonu cidden başarılı görünüyor çok iyi tespit. En kısa zamanda nnf-oph exchange olayını yapmak farz oldu.Valör işi bakalım bize kar mı yazacak zarar mı?

8.  Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    Bazen iç sese kulak vermek lazımmış.Nnf yi oph ile değiştirmiş olsaydım %4,5 ekstra karım olacaktı. Sayın hell oph fonu cidden başarılı görünüyor çok iyi tespit. En kısa zamanda nnf-oph exchange olayını yapmak farz oldu.Valör işi bakalım bize kar mı yazacak zarar mı?
    Evet ama nnf de taşıyorum. Hala da başarılı buluyorum benim kriterlerime göre. Aylık ortalama %2 endeks üstü relatifini saglıyor benim için. Gayet yeterli şimdilik. Hatta bence piyasanın 3. en iyi hsyf'si olduğu kesin artık.
    Elimdeki 4 hsyf 'de de çok sıkıntı yok. En az 3 aylık düşünmek lazım. Trafikte geçtiğimiz şeridin tıkanması gibi fazla değişiklik iyi değil aslında
    Zaten uzun vadeli bozulma görüldü mü zor toparlanıyor. 3 yıl taşıdıgım mps'yi değiştirmem gibi. Hisselerdeki gibi temel nedenlere bakmak gerek. Yönetici değişikliği, strateji değişkliği vs. gibi.

Sayfa 384/1003 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484884 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •