Sayfa 387/574 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487 ... SonSon
Arama sonucu : 4590 madde; 3,089 - 3,096 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Gece yarısı bile bir gözü kapta olan ve bilgi aktaran ortağımıza teşekkürler.

2. Bir konu daha; ilaç şirketi ( Monrol'un yaninda) önemli bir faaliyeti olan bir şirkete dönüştüğünden borsa dışına çıkarma veya birleşme gibi senaryolarla kısa vadede ilgilenmeyeceklerini düşünüyorum. Yani bu konudaki çekincelere bir son verilebilir.

3. Genel müdürünün geçen yıl verdiği bir röportajda ( eski bir Eczacıbaşı calisani) Amgen'in bugüne kadar Turkiye'ye 800 milyon dolar yatırım yaptığı anlaşılmış. Iki şirketleri var. Devredilen şirket 2 fabrikası olan, Turkiye'deki tek penisilin üreticisi ve bazı urun gruplarına ve biyo teknolojiye odaklanmış bir şirket.

4. Ben de baktım. Hem ilaç hammddesi hem de ilaç üretiyorlar. Çok ciddi potansiyelleri var. 100 civarı ilaç üretiyorlar. Ama şirketi satıyorlar. Biliyorsunuz ki üzerinize şirket almak bu asetler kadar borcunu da almak demektir. Bunu bu ülkede en iyi çaycılar, ofisboylar bilir. Bir de e devlet üzerinden kimlik bilgileri çalınanlar. Bu şirketin borcu var mı. Bu şirketi niye böyle ucuza devrediyorlar. Bilançosunu görmek gerekir. Bu inceleme yapılmadan söylenen her şey boş lakırdı olur.

Yoksa baktığımızda eczacıbaşı muhteşem bir iş yapmış gözüküyor. Hele bir de devletin ilaç üretimine destek politikası değişirse tam 12 den vurmuş olur.

5.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Ben de baktım. Hem ilaç hammddesi hem de ilaç üretiyorlar. Çok ciddi potansiyelleri var. 100 civarı ilaç üretiyorlar. Ama şirketi satıyorlar. Biliyorsunuz ki üzerinize şirket almak bu asetler kadar borcunu da almak demektir. Bunu bu ülkede en iyi çaycılar, ofisboylar bilir. Bir de e devlet üzerinden kimlik bilgileri çalınanlar. Bu şirketin borcu var mı. Bu şirketi niye böyle ucuza devrediyorlar. Bilançosunu görmek gerekir. Bu inceleme yapılmadan söylenen her şey boş lakırdı olur.

Yoksa baktığımızda eczacıbaşı muhteşem bir iş yapmış gözüküyor. Hele bir de devletin ilaç üretimine destek politikası değişirse tam 12 den vurmuş olur.
    Tahmin yürütüyorum. Amgen artık yerel bürokrasiyle ülke riskleriyle uğraşmak istemedi. Eczacıbaşı ile 2004 den beri süren lisans anlaşmaları var. Fabrikaları devredip lisans anlaşmaları, know how transferi gibi işler üzerinden alışverişiş devam ettirecekler. Evet alacaklarını tahsil edemediyse şirketin biraz borcu da olabilir. Borçlar konusu anlaşma yapılan fiyatın içindedir, buna şüphem yok.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. bloomberg'de bile konusu geçmedi, ne enteresan değil mi? sınırlı sayıda kişiler hariç, piyasa uyuyor.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

8.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Tahmin yürütüyorum. Amgen artık yerel bürokrasiyle ülke riskleriyle uğraşmak istemedi. Eczacıbaşı ile 2004 den beri süren lisans anlaşmaları var. Fabrikaları devredip lisans anlaşmaları, know how transferi gibi işler üzerinden alışverişiş devam ettirecekler. Evet alacaklarını tahsil edemediyse şirketin biraz borcu da olabilir. Borçlar konusu anlaşma yapılan fiyatın içindedir, buna şüphem yok.
    Ben de tam böyle düşünüyorum. Adamların ruh hali bu olmalı. Yoksa niye devretsinler. Eczacılar bir hükümet değişikliğinden sonrasına oynuyor olabilir.

Sayfa 387/574 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •