Sayfa 387/573 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487 ... SonSon
Arama sonucu : 4577 madde; 3,089 - 3,096 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,755
    İSDMR de açığa satış şu anda yapılamıyor.. ereğli de yapılıyor.. Yani aslında kiralık vermeniz beni ilgilendiren bir durum değil.. Ama burda ısrarla yazmakta bence hoş değil...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,755
    İş yatırım, 2023 de ereğlinin 19,3 tl temettü dağıtacağını tahmin ediyormuş...

https://twitter.com/gercekyatirmci/s...04573964308480

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    İSDMR de açığa satış şu anda yapılamıyor.. ereğli de yapılıyor.. Yani aslında kiralık vermeniz beni ilgilendiren bir durum değil.. Ama burda ısrarla yazmakta bence hoş değil...
    human01 abim ama böyle bir seçenek de varmış ben yeni öğreniyorum. Bana kalırsa viopu shortlamayı vs toptan kaldırırım sadece spot kalır ama bunlar da var maalesef. Ve bence 100bin ve üzeri lot sahibi insanlar değerlendirebilir. YTD.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Beyler hisse kiralık vermek açıkcılara yarar.. Yapacaksanız tabiki kimse karışamaz.. Ama burda dillendirmeniz yatırım yapanlar açısından pek hoş olmuyor.. Hisse kiralamak açıkçıya buyur açığa sat demektir. Sadece nacizane bir dost tavsiyesi.

Birde şöyle bir şey var... Her şey bittide bir hisse kiralık vermemiz mi kaldı? Bu kadar ince hesap düşünmeyin derim. Bence değmez.. ama tabiki taktir sizin.
    Değerli dostum şimdi çok sayıda lotu var kişinin ne yapsın bomboş 1 sene boyunca bekletsin mi? Bir de şöyle düşün hem çok lotu var hem de nakit sorunu yok tasarruf sorunu yok yani ilave alım yapma imkanı da var. Elindekileri verip açığa satanlar olduğu zaman tasarrufu ile nakdi ile daha ucuza hisse alma imkanı da olmaz mı? Esasında bütün mevzu hissenin fiyatına mi odaklanmak gerekir eldeki lot sayısına mi? Ben mesela portföyün TL değeri ya da dolar değeri şu olmuş bu olmuş inan zerre umrumda değil takip dahi etmem. Ama portföyümde bulunan hisse adedini artırabilmek benin açımdan hayatı önemde bir konu. Çünkü nereye yatırım yaptığımı ne kadar sürede yaptığımı ortak olduğum şirketin kar dağıtımı politikasının ne olduğunu biliyorum

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku

İzninle düzeltme yapalım 19.3 TL değil 19.3 milyar yani hisse başı 19.3/3.5 hesabı ile 5.5 TL

6. Satın Mr. Steel kastım siz değildiniz ama madem siz üstünüze aldınız sizin yazınıza atıfla yazayım ; Siz size ait olan taşlarla sizin kuşlarınızın vurulmasını kabul ediyor olabilirsiniz. Ortada vurulan bir kuş olduğunu dahi düşünmüyor olabilirsiniz. Hatta satmak aklımdan bile geçmiyor dediğiniz hisselerinizi satmak isteyenlere kiralayıp satılmasını sağlayarak kendinizle de çelişebilirsiniz. Dediğim gibi bu sözlerim bunları bilip kabul edenlere değil.

Altını çizdiğim gibi madalyonun diğer yüzünü işin acemisi olup sabah akşam fiyat düştü vs diye kendini harap eden ve edecek yapıda olanlara anlattım. İnsanların bunları da bilmesi gerekiyor.

Bu bahsini ettiğiniz tayfa 30 yılda çok kapımı çaldı benim; bir kez olsun bunlara prim vermedim. Ben de kendi taşımla kendi kuşumu vurdurmam. Benim derdim kuşun vurulması değil yaşayıp palazlanması. Ne oradan gelecek paraya ne de birilerinin canını yakarak kazanılan öyle paraya ihtiyacım ver. Bunlar da konuyla alakalı benim duruşumdur.

Syg
    Az insan çok huzur

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku

Bunun 12 milyarını bizden almaları lazım. Yani alırlar mı bilmiyorum ama öyle düşündüm. 12/2,9=4,13

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,755
     Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Değerli dostum şimdi çok sayıda lotu var kişinin ne yapsın bomboş 1 sene boyunca bekletsin mi? Bir de şöyle düşün hem çok lotu var hem de nakit sorunu yok tasarruf sorunu yok yani ilave alım yapma imkanı da var. Elindekileri verip açığa satanlar olduğu zaman tasarrufu ile nakdi ile daha ucuza hisse alma imkanı da olmaz mı? Esasında bütün mevzu hissenin fiyatına mi odaklanmak gerekir eldeki lot sayısına mi? Ben mesela portföyün TL değeri ya da dolar değeri şu olmuş bu olmuş inan zerre umrumda değil takip dahi etmem. Ama portföyümde bulunan hisse adedini artırabilmek benin açımdan hayatı önemde bir konu. Çünkü nereye yatırım yaptığımı ne kadar sürede yaptığımı ortak olduğum şirketin kar dağıtımı politikasının ne olduğunu biliyorum
    Dostum dediğim gibi yapıp yapmamak sizin taktiriniz. Ama burda kısa ve orta vadeciler de vardır.. Ereğli için geçerli bir durum. Benimkini sadece bir tavsiye olarak ele alın.. Ama bence elinizdeki malın bereketini düşürmekten başka bir işe yaramaz.. Ama dediğim gibi belkide yorum yapmama lazım.. Ama sadece dostane bir uyarı. Malınızı başkasına kiralamak bence az da olsa riskli. Dediğim gibi sadece bir görüş.. Birde kiralama yaptığınızda imzaladığınız sözleşmeyi incelediniz mi? Bence ona da bakmalısınız.

Sayfa 387/573 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •