Sayfa 387/490 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487 ... SonSon
Arama sonucu : 3914 madde; 3,089 - 3,096 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

GÖLLER VE DENİZLERDE İMARSIZ TESİS KURULUMU

Teklifin Kıyı Kanununda öngördüğü değişikliğe göre; ..... denizler, baraj gölleri, suni göller ve tabii göllerin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca yenilenebilir enerji kaynak alanı olarak ilan edilen alanlarında imar planı yapılmaksızın yenilenebilir enerji üretim santralleri kurulabilecek.

Mevcut düzenlemede ancak imar planı kararıyla ve sadece denizlerde yenilenebilir enerji üretim santralleri yapılabiliyor.

HİDROELEKTRİK TESİSLERİ İMARSIZ HİBRİTE DÖNÜŞEBİLECEK

Ek olarak içme-kullanma suyu temin edilen rezervuarlar ve sulak alanlar ile kıyı ve sahil şeritleri hariç olmak üzere baraj gölleri, suni göller ve tabii göllerde imar planı yapılmaksızın, Elektrik Piyasası Kanununa göre hidrolik kaynaklara dayalı önlisans veya üretim lisansı sahibi tüzel kişiler tarafından yenilenebilir enerji kaynağına dayalı birden çok kaynaklı üretim tesisi kurulabilmesi de önerildi.

Bu konuda bazı belediyeler büyük avantalar istiyorlar.. güneş paneli alanini insaat alani olarak gorup bina dikilecekmis gibi ruhsat parasi isteyen bile oluyormuş

Bunun gibi sığ kağıtta algoritma yemez beyler...

Hele hele yüklü gireni fena yapıştırırlar.

Ihtiyacın olmayan parayla girilecekse girilir.

Alıntı Originally Posted by DARTHvader Yazıyı Oku
    bist100 4 saatlikte bayrak formasyonu yükseliş en az 9000 e kadar kesin. abonelere endex tiyoları

https://youtu.be/v7Xut5GJyIk
    Endeks 9000 olur biz 5...

Tuvalet kagidina zam gelirse başka

Haberler müthiş. egemer para basıyor

Sizin yapacağınız yatırımın....

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) verilerine göre, 1-31 Ocak 2024 döneminde ülke genelindeki tüm kaynaklardan yıllık %9,64 artışla 29,23 TWh elektrik üretildi.
    2023 yılının ilk 31 gününde bu rakam 26,66 TWh’in üzerinde kaydedilmişti.**

GAZ SANTRALLERİNDE ÜRETİM %48 AZALDI
    2023 yılı Ocak ayında 7,00 TWh elektrik üreten doğal gaz santralleri bu yılın aynı döneminde yıllık %47,56 azalışla 3,67 TWh üretim gerçekleştirdi.*

6.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Haberler müthiş. egemer para basıyor

Sizin yapacağınız yatırımın....

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) verilerine göre, 1-31 Ocak 2024 döneminde ülke genelindeki tüm kaynaklardan yıllık %9,64 artışla 29,23 TWh elektrik üretildi.
    2023 yılının ilk 31 gününde bu rakam 26,66 TWh’in üzerinde kaydedilmişti.**

GAZ SANTRALLERİNDE ÜRETİM %48 AZALDI
    2023 yılı Ocak ayında 7,00 TWh elektrik üreten doğal gaz santralleri bu yılın aynı döneminde yıllık %47,56 azalışla 3,67 TWh üretim gerçekleştirdi.*
    Doğalgaz spot fiyatına bak
    Bizim ödediğimiz fiyata bak

Nefes almamıza izin vermiyorlar

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Doğalgaz spot fiyatına bak
    Bizim ödediğimiz fiyata bak

Nefes almamıza izin vermiyorlar
    Olur mu öyle şey?

15 milyon lira vermisler ya egemere

Yıllardır memleketi soyan Enka'ya bile 60milyon gitti kapasite mekanizmasindan

%100 kapasitede calisan yandaş kömür santralleri bile bizden cok destek aldı...

Karbon piyasası oturana kadar tek çare bu santralleri tek tek taşıyıp götürmekti. Onu da beceremediler. Hadi şimdi bekleyin 3 yıl daha. O zamana kadar da akkuyu devreye girecek, yine 1/3 alacak

Ülkede 25000mw gaz kapasitemiz var... 10 yildir takip ediyorum, daha saatlikte en kurak en rüzgarsiz yaz gününde rekor kirdiginda bile 15000'i geçtiğini görmedim . 11000 bulursan öp ve başına koy.

2022 ekim...

Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku
    Hatay Erzin Santrali Yukarıburnaz mahallesi 596/10 parselde inşa edilmiş. Bu parselin büyüklüğü 350250,68 m2 .. Parselin yaklaşık 3te 1'i santral için, 3te 1i ise şalt sahası için kullanılmış. Yaklaşık 120000 m2 'lik bir alan hibrit güneş santrali yapmak için uygun. Bu yaklaşık 10 MW bir GES büyüklüğüne tekabül ediyor. Ayrıca yönetmelikte birleşik arazilerinde kamulaştırılarak GES için kullanılabileceği belirtilmekte. Bitişik tarım dışı HAM TOPRAK niteliğindeki 596/21 parselde 314237 m2. Buraya da yaklaşık 25 MW GES yapılabilir.

Geçen aylarda Karıyer.net 'te yapılan ilan ile alınan personelin bu çalışmalar için olduğunu tahmin ediyorum.

Dünyada halihazırda tüm şiddeti ile devam eden enerji krizinin yarattığı fırsatlarla bilançonun hızla düzelmesi ile birlikte yakın zamanda Erzin ve Burç Bendi ile başlayarak Hibrit GES ile büyüme yolunda adım atacaklarını zannediyorum.

Saygılarımla

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Kanun teklifi komisyondan geçti: Denizler, baraj gölleri ve tabii göllerde, imar planı yapılmaksızın enerji üretim santralleri kurulacak

Sayfa 387/490 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •