Sayfa 388/563 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon
Arama sonucu : 4501 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    7,923
    ici bos teneke gibisin ,disaridan vurunca ses var ama ? gerisi tın

buraya belliki ozel tayin edilmissin, investingte artik kontrol edilecek tayfa kalmadi mi ?guler basliginda yazan 5-6 kisi vardi zaten ! bu kadar az yatirimci icin ne gerek vardi ?
     Alıntı Originally Posted by ŞAHONUN PUNGARI Yazıyı Oku
    Bir sürü birşey söyledin , ama içerik olarak hiçbirsey söylemedın. halada ortaya cümleler koyup günün sonunda kıvıracak zemın hazırlıyorsun kendıne, bugun yazdıklarını 6 ay sonra oku, ben çıkacakda dedım dersın, çıkmayacakda.. senın netlıgın ve bılgın yok dostum. ellı kere bu hafta tahsıslı onayı dıye yazdın cıkmadı, ben bır kez yazdım bu hafta onay gelecek cıktı, bır kez yazdım bugun fıat gelecek cıktı.. sen hep yuvarlak cumleler,. varsa netlıgın yaz. yoksa susu ve otur..
    Son düzenleme : hayek; 26-09-2021 saat: 00:33.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    7,923
    siz rtalb temettusu icin 4-5 lira beklentiniz oldugunu belirtmissiniz sn.kulyutar ?

kabaca 43 milyon sermaye olduguna gore ? siz o zaman yil sonu minimum 175 milyon maximum 215 milyon kar bekliyorsunuz dogrumudur ? ya da ben mi yanlis anladim ? (6 aylik kar 61.2 milyon)

bunu hangi kalemler ile olusacagini kisaca ozetlermisiniz ?
     Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    Kimin borcu cash para ile silindi ise ona yarar en çok..

Diğer yandan, yılsonu beklentisi hisse başı 4=5 TL olan rtabl hissesinde payını artırdı Glryh. Misal ;

Tahsisliden gelen1.8milyon lot x 4.5 TL= glryh nin cebine girer 8.1 milyon lira kar
    "yatırım tavsiyesi değildir"

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    siz rtalb temettusu icin 4-5 lira beklentiniz oldugunu belirtmissiniz sn.kulyutar ?

kabaca 43 milyon sermaye olduguna gore ? siz o zaman yil sonu minimum 175 milyon maximum 215 milyon kar bekliyorsunuz dogrumudur ? ya da ben mi yanlis anladim ? (6 aylik kar 61.2 milyon)

bunu hangi kalemler ile olusacagini kisaca ozetlermisiniz ?

"yatırım tavsiyesi değildir"
    Sn külyutarın avukatı değilim ve şahonun oungarının hesabı doğru ise( ilk 6 ay 4.1 milyon kit satıldı ,7-8-9 aylar 6.3 milyon kit satıldı)
    O zaman rtlab 6 aylık kar 63 a1cap 46 ise ve a1cap aynı performansı gösterse, diğer etkenleri saymayalım ve a1cap aynı kar performansını, rtlab 7-8-9 kit satışını 9-10-12 aylarda yaparsa)
    Rtlab salt kar ilk 6 ay 63-46*0.44=düz 43 milyon kendi kazanmış ama bu kar 4.1 kitten. Kalan 6 ay kit satışı şahonun pungarı hesabından 12.6 kit olursa 132 milyon tl eder. Toplarsak 132+43=175 milyon tl eder. A1 cap yıllık 92 milyondan 92*0.44=40 milyon kar a1captan gelir total 215 milyon tl den 215/43 hisse başı 5 tl eder.
    Güler ne yollar? Hisse başı 1 tl yollayabilir.
    Herşey şahonun pungarının hesap kitabının doğruluğuna bağlı
    Uğraşmak istemediğimden kit satışları hesaplamıcam. Şahonun pungarı doğru hesaplamıştır diyorum

Veehasıl kelam güleri beleş buluyorum

Ayrıca rtlab borç kalmaması ayrı bir olgu neden 200 mikyon üsti yollamaesınki? Ortam müsait.

6.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Veehasıl kelam güleri beleş buluyorum
    Patronla birlikte Güler çok pahalı kimse elini sürmüyor..
    Mal çok ucuz..hesap ortada..
    Ama var bir planları..
    Bu kadar açık açık baskı benim hoşuma gitmeye başladı..
    Ben güleri bu baskısından sevdim..
    Seveni çok ama yanaşanı yok..
    SAHİPLİ GÜZEL GELİN..

SM-A515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Patronla birlikte Güler çok pahalı kimse elini sürmüyor..
    Mal çok ucuz..hesap ortada..
    Ama var bir planları..
    Bu kadar açık açık baskı benim hoşuma gitmeye başladı..
    Ben güleri bu baskısından sevdim..
    Seveni çok ama yanaşanı yok..
    SAHİPLİ GÜZEL GELİN..

SM-A515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen değerli ortağım.

8. Piyasada 21,50 den işlem gören bir hisseye, defter değerinin 5 katı yüksek fiattan tahsisli ile ortak olan, ve bu durumda bıle hisse fiatının % 15 üstü fiattan mal alan, % 99 halka açık güler yatırım holdıngın küçük yada buyuk, bireysel yada kurumsal yatımcılarının itiraz etme hakkı yok mu ? sen defter degerı 5 tl olan bır hısseyı nasıl olurda 24,32 tl den alırsın. ayrıca 24,32 tl den aldıgın hısse fiatı pıyasada 21,50 tl den işlem göruyor, bu durumu güler yatırımcıları hem SPK ya e devlet uzerınden hemde cımere şikayet olarak yazsalar ve ılaveten dava açma sürecine gitseler ne olur ? bendede bir mıktar guler var, bu durum kabul edılebılır mı ? dava açma ve şikayetler ses getırmez mı ? benım malıyetım çok yuksek olsaydı, ınanın hem spk ya yukarıda yazdıgım nedenlerden ötürü, hem cimere şikayet yazar. hemde dava aaçardım.. bir ustune ustluk dalga gecer gıbı guler yatırımcısının gonlunu almak ıcın hısse fıatını yukseltmıyorlar..MALIYETINIZ YUKSEK ISE ŞİKAYET VE DAVA YOLUNA GIDINIZ. ( defeter degerının 5 katı- pıyasa fıatnın % 15 uzerınde bır tahsıslıyı % 99 halak acık bır sırkette kıme sordunuz da yaptınız ?? kımın parasını verıp neden aldınız, bıreysel olarak bu tahsısılıyı kabul edecek bır dışarıdan ortak varmıdır ??

Sayfa 388/563 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •