Sayfa 39/1013 İlkİlk ... 2937383940414989139539 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 305 - 312 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

2. Bora Bey eğer dolar 3,53-3,55'e kadar düşer en fazla diyorsanız bence üçün beşin hesabını yapmadan yaklaşınca almakta fayda var ancak 3,30-3,40'lı seviyelere düşer mi acaba noktasındaysanız ona bir şey diyemeyeceğim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by turkuaz Yazıyı Oku
    Bora Bey eğer dolar 3,53-3,55'e kadar düşer en fazla diyorsanız bence üçün beşin hesabını yapmadan yaklaşınca almakta fayda var ancak 3,30-3,40'lı seviyelere düşer mi acaba noktasındaysanız ona bir şey diyemeyeceğim.

Analiz grafik pek anlamam ama hesabım kuvvetlidir.

Malum eski hesap uzmanıyım...

Samimice şöyle ifade edeyim.

Mesele üç beş değil... Bence geldiğimiz nokta doların müstakbel arzcılarının psikolojik olarak sıkılmaları ihtimalinin kuvvetlendiğini düşündüğüm bir evredeyiz.

Burada dayanışma (elinde dolar olanların ekonomiye aynı gözlükle bakmaları) koparsa, cephe dağılır diye düşünüyorum.

Bu düşünce ile beklemekteyim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Mesleğe başladığım ilk yıllarda İzmir Hatay'da otururduk.

Apartmanın altındaki dükkan sahibi çok hoş bir insandı.

Aldığım şeylerin fiyatını hesaplarken kurşun kalem ve defter kullanırken ben kafamdan ondan önce toplayıverirdim...

Aynı sonucunu kendisi de bulunca bana her defasında "tabi sen hesap uzmanısın" derdi...

Hesap uzmanlığını, o öyle anlıyıordu. Hiç düzeltmedim..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,220
    saatlik graf hedefi 3.67 üstünü gösteriyor ve hareket başladı bence.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Tevekkeli 100 dolarlık bir banknot bozdurdum...

Aldattim oni...

Eğer dolar kuru burdan döndüyse referanduma kadar belli bir seviyeye çıkıp tekrar aşağı gevşemeli diye düşünüyorum.Böylece bu olumlu havayı bozmamış olurlar,teknik olarak yukarı tepki verdi denir, ancak yabancı alıcılar hazır borsa bu kadar yükselmiş ve dolar bu kadar düşmüşken hala bizim piyasada kalmayı arzu ederler mi?

8. Fed Yetkilisinin Konuşmasıyla Doların Yönü Yukarıya Döndü 1 saat önce
    ABD Merkez Bankası yetkilisinin, faiz artırımı hakkında "Mart kadar yakın" ifadesini kullanması üzerine piyasalarda doların yönü yukarıya döndü.

ABD Merkez Bankası yetkilisinin, faiz artırımı hakkında "Mart kadar yakın" ifadesini kullanması üzerine piyasalarda doların yönü yukarıya döndü. Fed'in önceki gece açıklanan tutanaklarının ardından 3.55 lira düzeyine kadar gerileyen dolar 3.5875 liraya çıkarken, euro da 3.78 liradan dönüp 3.80 liranın üzerine yükseldi.

Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker'ın ABD'de yeni faiz artırımının "Mart ayı kadar yakın bir zamanda" yapılması gerektiğini söylemesi üzerine, dolar küresel piyasalarda güç kazandı.

Doların yeniden yükselişe geçmesinin ardından Borsa İstanbul'da hisse senedi fiyatlarında düşüş hız kazandı ve BIST 100 Endeksi yüzde 1.37 düşüşle 87 bin 921 puana kadar geriledi.

http://www.sondakika.com/haber/haber...-yonu-9301660/
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

Sayfa 39/1013 İlkİlk ... 2937383940414989139539 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •