Sayfa 39/1002 İlkİlk ... 2937383940414989139539 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 305 - 312 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Müthiş o zaman. TL den umudu kesene kadar kalsın PPZ de bir miktar. Kanun değişirse zaten o anda bozdururuz, neticede valörü yok.

İyi ki bu forum var. İnanılmaz faydalı bir başlık. Çok teşekkür ederim yazanlara.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Evet sonsuza kadar sıfır stopaj olacak.
    Tabi yeni bir karar çıkar da eskilere de stopaj getiriyorum derse o başka.

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Dolar konusu bence çok abartılıyor.

Bence bu adam atma alma gönderme olaylarını çok ani şekilde RTE bilerek yapıyor, bunların kesin şahsi veya vakıf veya gizli yatırımcı paraları var ve çift yönlü kaldıraçlı FX oynuyorlar.

Geçen bir başka başlıktada yazdım, bence TVF nin çok gizli yurtdışı FX portföyü var. Zaten kanunen sorgulanamıyor. Gizli.

Hayal edin, Pozisyonu açıyorlar, sonra gündemi olumlu olumsuz belirliyorlar onu gönderiyorlar bunu alıyorlar, bir bakıyorsun işler iyi, bir bakıyorsun kötü, tam Türkiye battı diyorlar.

Şak diye net hata noksan kaleminden onlarca milyar $ para geliyor.

İddia ediyorum bence bunlar piyasayı çift yönlü yurtıdışından bir yerlerden alıp FX satıyorlar.

Düşünsene geçen hafta cuma günü dolar aşağı vurdu 7.20 ye düştü, başkanı kovacağını sadece ve sadece sen biliyorsun, gündüz kaldıraçlı FX longları JÖLELİ açtı, gece RTE başkanı şutladı, yani bu para 1 milyar $ olsa 1x100 kaldıraçlı, al doları cuma 7.20 den yurtdışından, kapa pozisyonu sabah 8.20 den. Hesaplayın bakalım kaç milyar $ kar ediyor bu işlem? Bu sadece bir tanesi.

Paraya bak arkadaş. Jöleli eğer bu dediklerimi yurtdışından Varlık fonu adına yapmıyorsa ne olayım.

Öbür haftalarda tam Türkiye battı bitti derken şak diye net hata noksan gelecek yine. Nerden geliyor olan bu net hata noksan? Belli değil. Ama geliyor ve ülke her battı denediğinde yine geliyor. Sebil yani. 19 senedir batmadı gitti.

Bankaya gidip döviz alamayan oldu mu 19 senedir? Olmadı. Demek ki bunların adamları haberleri ve piyasayı yönlendiriyorlar, sonra Jöleli ve adamları FX de malı götürüyorlar.
    Aynen katılıyorum. Başka bir izahatı olamaz çünkü bu işin.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Yani sonuçta dolar 4000den 24000e gelmiş : 6 kat artmış

Borsa 250 000den 1 200 000'e gelmiş : Yaklaşık 5 kat artmış doğru mu.
    aferin hocam sunu demek isterdim
    simdi ikiside yatay. borsa dolar
    Canlar gider heyyyy

4. fonu arsa gibi dusunmek lazim.
    fonun asil yatirimcisi gunluk kontrol etmez
    hadi iyi gunler
    Canlar gider heyyyy

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Dolar konusu bence çok abartılıyor.

Bence bu adam atma alma gönderme olaylarını çok ani şekilde RTE bilerek yapıyor, bunların kesin şahsi veya vakıf veya gizli yatırımcı paraları var ve çift yönlü kaldıraçlı FX oynuyorlar.

Geçen bir başka başlıktada yazdım, bence TVF nin çok gizli yurtdışı FX portföyü var. Zaten kanunen sorgulanamıyor. Gizli.

Hayal edin, Pozisyonu açıyorlar, sonra gündemi olumlu olumsuz belirliyorlar onu gönderiyorlar bunu alıyorlar, bir bakıyorsun işler iyi, bir bakıyorsun kötü, tam Türkiye battı diyorlar.

Şak diye net hata noksan kaleminden onlarca milyar $ para geliyor.

İddia ediyorum bence bunlar piyasayı çift yönlü yurtıdışından bir yerlerden alıp FX satıyorlar.

Düşünsene geçen hafta cuma günü dolar aşağı vurdu 7.20 ye düştü, başkanı kovacağını sadece ve sadece sen biliyorsun, gündüz kaldıraçlı FX longları JÖLELİ açtı, gece RTE başkanı şutladı, yani bu para 1 milyar $ olsa 1x100 kaldıraçlı, al doları cuma 7.20 den yurtdışından, kapa pozisyonu sabah 8.20 den. Hesaplayın bakalım kaç milyar $ kar ediyor bu işlem? Bu sadece bir tanesi.

Paraya bak arkadaş. Jöleli eğer bu dediklerimi yurtdışından Varlık fonu adına yapmıyorsa ne olayım.

Öbür haftalarda tam Türkiye battı bitti derken şak diye net hata noksan gelecek yine. Nerden geliyor olan bu net hata noksan? Belli değil. Ama geliyor ve ülke her battı denediğinde yine geliyor. Sebil yani. 19 senedir batmadı gitti.

Bankaya gidip döviz alamayan oldu mu 19 senedir? Olmadı. Demek ki bunların adamları haberleri ve piyasayı yönlendiriyorlar, sonra Jöleli ve adamları FX de malı götürüyorlar.
    Kendileri adlarina kullanılıyorsa çok fena. Umarım işlemler ülkem hayrına yapılıyordur.

6. Varlık fonu adına işlem yapıldığını düşünüyorum. Sadece bir his. Jöleli ortada görünmüyor.

Mantığıma uymayan kısım zaten bu adamların 100 taneden fazla sağlam uzman dış danışmanları var. 24 saat ulaşılabilir. Her yaptıkları hareketi ince ince hesap ettiklerini düşünüyorum.

Millet bunları salak zannediyor, ama belki de öyle görünmek istiyorlardır, karda yürü izini belli etme.

BİST te yabancı payı %69 lardan %44 kere indi, kim aldı yabancıların bu kadar sattığı malı. Borsa çökmedi tam tersine arttı. Kaliteli HSYF alanlar dolar alanlardan daha mı fazla zararda? Hayır daha fazla kar etti.

Bir yerlerden devamlı kayıtdışı para geliyor. Ama nereden? Nasıl? Sadece zihni sinir düşünüyorum ve bence böyle diyorum. Sadece bir hayali değerlendirmedir.

Ocakta cari açık 1,9 milyar dolar oldu
    Cari açık ocakta 1,9 milyar dolar, son 12 ayda 36,6 milyar dolar oldu. Ocakta 3,8 milyar dolarlık kaynağı belirsiz para girişi dikkat çekti.
    https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...-oldu-6307529/

Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Kendileri adlarina kullanılıyorsa çok fena. Umarım işlemler ülkem hayrına yapılıyordur.

7. Son 4 gundur ikiside iyi getiriyor
    Ppz filden yarim tik onde
    Tercih senin
     Alıntı Originally Posted by olgunus Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bol kazançlar ppz ve fil son gün getirileri nedir sizce yeni girişte hangisi tercih edilmeli malum stopaj dan dolayı fona geçmek mantıklı duruyor teşekkürler
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Odeo bunu nasil yapiyor tefasta saat.14 te para cikiyor.banka 14.30 dan once cepten hesaba geciyor.
    Bunu hicbibanka bana yapmadi.
    Finans.fiba.hsbc kac senedir fon alis satis yaptim.
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 39/1002 İlkİlk ... 2937383940414989139539 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •