Sayfa 39/116 İlkİlk ... 2937383940414989 ... SonSon
Arama sonucu : 927 madde; 305 - 312 arası.

Konu: BIMAS - BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.

1,8 TL net temettü. Üzücü.

Geçmiş olsun...
    Burada atıp tuttuğum yazıp çizdiğim hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir.
    Borsada öğrendiğim tek şey SAkının, SAkındırın...

3. Bana göre tablolar oldukça olumlu esasında. Ceza için 718 milyon karşılık ayırıp gider yazmasına rağmen ortalama beklentilerin (318 milyon) iki katı kadar 639 milyon net kâr açıklamış. 2021'in ilk çeyreğinde 684 milyon, ikinci çeyreğinde 725 milyon ve önceki çeyrek 884 milyon net kâr açıkladığı düşünüldüğünde gayet iyi bir rakam aslında. Diğer yandan nakit akışı daha da güçlenmiş. Brüt kâr marjı yükselmiş. Faaliyet kârını ve devamını törpüleyen şey gelen ceza olmuş. En başta söylediğim gibi genel görünüm pozitif kanımca ancak hisseye yansıması nasıl olur bilmiyorum. Aşağı da bassalar yukarı da alsalar şaşırmam. Temettü cücük kalmış bu arada.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

4. "2021 karına 700 mly cezayı ekleyip 2020 karına böldüm.. Yıllık %39,37 kar artışı.. Cemal Demirtaş hoca dönemlik 650 kar bekliyordu 639 geldi. Piyasa konsensüsü 300 küsürdü."
    Kuşlu sitede bir ortağımızın yorumundan alıntıdır.
    Şahsi görüşüm ise bimin enflasyona karşı korunma hikayesine önümüzdeki çeyrek iyi bir performans sergileyeceği. Belli bir süredir kağıdın hikayesi yoktu. Şu an ise büyüme hikayesi oluştu. Rusya'da yatırımı var, turizmden veya dogalgazdan etkilenir vs. gibi bir durumu da yok. Nispeten de ucuz. Kendimce trajedi ettiğim hesaptaki bakiye ile belirli bir bantta bir müddet gidip gelmesini kovalayacağım. 80x sat 74x al gibi bir banda oturursa güzel olur. Temettü olayına ise ben takılmadım. Bi ton ceza yemişiz zaten. Ona rağmen iyi bile verdi. Bizim ne dediğimiz önemli değil. Bakalım piyasa ne diyecek. Ortaklara hayırlı olsun bilanço.

5. Satislarda yuzde 55 artis bekleniyormuş. 100 milyar ciro yapar, 5 milyar net kar etse 7-8 hbk hedefi var yonetimin. Bakkal hesabima yakin.

6. 700 milyon cezayı da yokmuş gibi koyunca hisse başı 6 tl gibi bir kar var. FK 15 den alırsam kabaca Yaklaşık 90 lira gibi ederi var benim için.
    71.50 altına inmedikçe orta vade taşınabilir, nacizane fikrim. ytd

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Kaç senedir yerinde sayan kağıdın temettüsüne bakılır kimse kusura bakmasın. 2.5 senengeriye gidin dolar nerede altın nerede veya eski fişlere bakın. Hem primlenmiyor hem de temettü vermiyor. Faize koysan daha çok kazanacak yatırımcını nasıl burda tutmaya ikna edebilirsin ki???

8. MSCI, Rusya'yı gelişen piyasalar endeksinden çıkarıyor

Bize pozitif yansıyacaktır..

Sayfa 39/116 İlkİlk ... 2937383940414989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •