Sayfa 394/1230 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,145 - 3,152 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Abilerim kardeşlerim. Herkese merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Yaşım 25. Normal yollardan emekli olmak bizim jenerasyonumuz için çok zor,çok uzun zaman. Son zamanlarda temettü emekliliği tabirini çok sık gördüm ve araştırdım kendi çapımda. Siz tecrübeli yatırımcılardan tavsiye bekliyorum izlemem gereken yol hakkında. Kendi çapımda temettü veren Uzun vadeli kagıtlara baktım ve radarıma adana,eregli,isyat takıldı. Elimde yaklaşık 10 bin nakitim var ve her ay 700 tl civarı hisse almaya ayırabilirim. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli nasıl bir portföy oluşturabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    Abilerim kardeşlerim. Herkese merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Yaşım 25. Normal yollardan emekli olmak bizim jenerasyonumuz için çok zor,çok uzun zaman. Son zamanlarda temettü emekliliği tabirini çok sık gördüm ve araştırdım kendi çapımda. Siz tecrübeli yatırımcılardan tavsiye bekliyorum izlemem gereken yol hakkında. Kendi çapımda temettü veren Uzun vadeli kagıtlara baktım ve radarıma adana,eregli,isyat takıldı. Elimde yaklaşık 10 bin nakitim var ve her ay 700 tl civarı hisse almaya ayırabilirim. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli nasıl bir portföy oluşturabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Cok calisacaksin cok kazanip az harcayacaksin..
    Aradaki fark ile su kagitlardan her ay duzenli olarak esit miktarda fiyatina bakmadan alacak ve isine gideceksin..
    Gelen temettulerle de alim yapacaksin.
    Bunu en az 20 sene, tercihen daha uzun, yani 45 yasina kadar sabirla, azimle bikmadan yapacaksin.
    Kagitlar ise sunlar (Siralamanin bir onemi yok):
    Tuprs
    Froto
    Eregl
    Hekts
    Soda

Allah yolunu acik etsin...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Cok calisacaksin cok kazanip az harcayacaksin..
    Aradaki fark ile su kagitlardan her ay duzenli olarak esit miktarda fiyatina bakmadan alacak ve isine gideceksin..
    Gelen temettulerle de alim yapacaksin.
    Bunu en az 20 sene, tercihen daha uzun, yani 45 yasina kadar sabirla, azimle bikmadan yapacaksin.
    Kagitlar ise sunlar (Siralamanin bir onemi yok):
    Tuprs
    Froto
    Eregl
    Hekts
    Soda

Allah yolunu acik etsin...

Syg,

Sn dudu

Sizin gibi düşünüyorum ve 4 aydır aksa eregl hekts sasa soda toaso biriktiriyorum.
    Bir kaç sorum var cevaplarsanız mutlu olurum.
    froto/toaso konusunda hata mı yapıyorum ?çarpanları daha düşük olduğu için toaso yu seçmiştim.Sizce neden froto?Öğrenmek için soruyorum yanlış anlamayın.
    Bir de uzun vadeli yatırımda bankaların sizce yeri nedir ?
    Teşekkürler şimdiden
    Saygılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by çaylakyatırımcı Yazıyı Oku
    Sn dudu

Sizin gibi düşünüyorum ve 4 aydır aksa eregl hekts sasa soda toaso biriktiriyorum.
    froto/toaso konusunda hata mı yapıyorum ?çarpanları daha düşük olduğu için toaso yu seçmiştim.Sizce neden froto?Öğrenmek için soruyorum yanlış anlamayın.
    Teşekkürler şimdiden
    Saygılar
    Ben Froto tercih etmistim vakti ile.
    Toaso da tercih edilebilir..
    Bankalardan 2000-2006 arasinda guzel para kazandim ben de..
    Bilmiyorum isteyen banka da biriktirebilir bir tane..
    Gelecek 10 yilda bankalar daha iyi performe edebilirler gecmis 10 yildan..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Selamlar,
    Ford’un ürün portföyünde sedan olarak sadece Mustang’i bırakacak olması, binek olarak sadece SUV gamına yönelecek olması hisseyi nasıl etkiler?
    Hafif ticari ile döndürebilir mi?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by çaylakyatırımcı Yazıyı Oku
    Sn dudu

Teşekkürler şimdiden
    Saygılar
    sn dudu kadar sabrın varsa onu dinle. sasa iyi performans gösterdi, devam eder mi? bende soru işareti. benim gördüğüm tr de ekonomi düzelince daha ucuz araba satan toas öne çıkıyor, sıkıntılı zamanlarda froto. bir atatsözü, alırsın ford, olursun lord. bir tık ford önde olsa da, şuan için grafik bana toaso yu tercih etmek lazım der.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben Froto tercih etmistim vakti ile.
    Toaso da tercih edilebilir..
    Bankalardan 2000-2006 arasinda guzel para kazandim ben de..
    Bilmiyorum isteyen banka da biriktirebilir bir tane..
    Gelecek 10 yilda bankalar daha iyi performe edebilirler gecmis 10 yildan..
    Syg,
    Teşekkürler görüşeriniz için.Toaso biraz da bilinçaltıma girmiş çocukluktan babam 15-20 sene önce toaso ykbnk alırdı.Biz de öyle devam heralde

saygılar

8.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sn dudu kadar sabrın varsa onu dinle. sasa iyi performans gösterdi, devam eder mi? bende soru işareti. benim gördüğüm tr de ekonomi düzelince daha ucuz araba satan toas öne çıkıyor, sıkıntılı zamanlarda froto. bir atatsözü, alırsın ford, olursun lord. bir tık ford önde olsa da, şuan için grafik bana toaso yu tercih etmek lazım der.
    Sasanın faaliyet raporları ve gelecek öngörülerine göre daha çok yolu var.Bakalım gerçekleşecek mi?Ben belirli bir miktarı tutma taraftarıyım.Açık söyleyeyim bazen hayal geliyor uzun vadede o getiriler ya da yapamam gibi düşünüyorum.Fakat faiz sürdürülebilir değil ,döviz/altın da sadece olanı koruyor.Evlerin fiyatlarının olması gerekenden yukarıda olduğunu düşünüyorum.Bireysel emeklilik sistemine güvenmiyorum.Sonunda da kala kala altın döviz bist100 den oluşan sepete kalıyoruz
    Teşekkürler görüşleriniz için
    Saygılar

Sayfa 394/1230 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •