Sayfa 396/1001 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku
    Usd da oluşan haftalık grafiği ömründe gören var mı ? Geçmiş zamanlarda bu şekilde bir oluşum hiç oldu mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Dostum saatliklere bak.
    İğne barları görüyor musun.
    Baraj da var.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    çoktan seçmeli kerameti kendinden menkul pek kıymetli dostum dimitris efendi ;

Adem dediğimiz vakit biz sadece bu dünya planetinde yaşamı deneyimleyen insanları kast etmiyoruz... Gerek bizim galaksimize benzer gerek benzemez bir çok farklı yaşam deneyim imkanlarında İnsan ( beni adem ) dediğimiz yaşam formu mevcuttur... Her insan buğday yemez yani... Beni ademi sadece bu dünya yaşantısındaki dar anlamı ile kısıtlamayalım... İnsan formu dışında da oturup muhabbet edebileceğin değişik varlıklar yok mu , var ... O başka bir mevzu... Dikkat ederseniz orada ne soruyor Ibn Arabi'ye İnsan olan farklı bir yerde mevcudiyetini sürdüren varlık ; '' beni ademin buğday yiyen nesli misiniz ? '' Burada şöyle de bir nüans var ki çok önemli , dünya planetindeki insanlar beni ademin diğer nesillerinden habersiz iken , diğer İnsan olan varlık bizim neslimizin farkında ki yoksa siz şu nesilden misiniz diye soruyor...

Cevap nedir acaba bir fikriniz var mı diye sormuşsunuz ... Bir çok beni adem varlığı var , tekamül ihtiyacına göre beslenmeleri ya da hiç bir şeyden beslenmemeleri mümkündür gıda olarak... Ibn Arabi'nin o gün konuştuğu varlık gıda alan beni ademden idi... Aldığı yanıt burada ne o zamanki insan aklının tahayyülünde edebileceği ne de bugünki ilim koşullarında insanların kabullenebileceği bir realite olmadığı / olamayacağı için açıklamam...
    Beni Adem' i Adem'in soyundan gelenler( ? ) olarak sınırlamıyorsak cevap şıkları cok dallanıp budaklanıyor.

Dinsel mitolojik dairesinde tahminlerde bulunsak en yakın seçenek Metatron efsanesi olur galiba. Düşmüş melekler yani.

Sonra uzaylılar olur ki . Bir uzaylının bu terimlerle sohbet edeceğine inanmıyorum. 7 bin yıllık Adem milyon yaşındaki insanın atası olamaz .

Sonra ise melek harici ruhani varlıklar olur .

Son seçenek ise simgesel bir anlatımla verilmek istenen bir ders vardır. Çünkü sohbetin başlangıç noktası Z kuşağıydı.

Aklıma geldiğince ancak bu kadar sınırlayabildim şıkları.

3.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku

Adem dediğimiz vakit biz sadece bu dünya planetinde yaşamı deneyimleyen insanları kast etmiyoruz... Gerek bizim galaksimize benzer gerek benzemez bir çok farklı yaşam deneyim imkanlarında İnsan ( beni adem ) dediğimiz yaşam formu mevcuttur...

Her insan buğday yemez yani... Beni ademi sadece bu dünya yaşantısındaki dar anlamı ile kısıtlamayalım... İnsan formu dışında da oturup muhabbet edebileceğin değişik varlıklar yok mu , var ...
    Alemlerde yasayan varliklarin en mutekamil olani, bizim gezegenimizdeki insandir.

Cunku, artik onun reenkarnasyonu icin son duragidir, gittiginde ya sinavi gececek, ya da yeniden bedenlenecektir.

Tabiki baska galaksilerde, insana benzer varliklar olabilir.

Burada canli varlik diyoruz, mesela Platon'daki canlilar, bizim kuf dedigimiz varliktan daha geri seviyededir.

Tabi o canlilar la muhabbet edebilirsin, sakinca yok, ancak entellektuel yetiskinlik duzeyleri bu sohbete ne kadar uygundur ?

Burada bazen troller gelir yazar, ne kadar anlatirsak anlatalim, adam bir milim terakki gostermez, o biliyordur, dini,ahlaki, namusu vs.

Her seyi bilir o, mutludur, hatta gelir bu sayfalarda bizleri dine filan davet eder.

O nedenle muhabbet edebilecek seviyede insanlar arariz.

Aslinda yaptigimiz entellektuel elitizmdir, dogrumudur ayri konu, ancak ben muzik olarak arabesk dinleyen dunya guzeli bir kadinla bir kahve dahi icemem.

4. Outer space teki akıllı canlılar

Doğal iri buğday bamyayı Ufaltmağa
    Doğal ufak garbuz kavun elma armudu büyütmeğe

Yoksa yencek miktar yeycekle nufusu besliyemiyon yetmiyo beslemelere

Gen bilimindeki sırları o dönem ademin oğulları ve kızları işe paylaşarak

Yani , Ademoğluna menfaatsiz yardım etti
    Peki niye? Bunu çözen tosun her daim borsa da kazanır ben daha çözümlüyemedim

Sağlık bakanlığı covid-19 durum raporu:

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku

Aslinda yaptigimiz entellektuel elitizmdir, dogrumudur ayri konu, ancak ben muzik olarak arabesk dinleyen dunya guzeli bir kadinla bir kahve dahi icemem.
    Hah budur işte. Zamanında iyi etmişim.

Bakan Koca : Burdur ve Gümüşhane’de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Outer space teki akıllı canlılar

Doğal iri buğday bamyayı Ufaltmağa
    Doğal ufak garbuz kavun elma armudu büyütmeğe

Yoksa yencek miktar yeycekle nufusu besliyemiyon yetmiyo beslemelere

Gen bilimindeki sırları o dönem ademin oğulları ve kızları işe paylaşarak

Yani , Ademoğluna menfaatsiz yardım etti
    Peki niye? Bunu çözen tosun her daim borsa da kazanır ben daha çözümlüyemedim
    Muazzez İlmiye Çığ 'ın bize anlattıgı uzaylılar bugünün tanrılarının ilk halleri gibi görünüyor.
    Yani bilmemizi istemiyorlarsa bilmenin imkanı yoktur . Yahut alacaklarını çoktan alıp gitmişlerdir.

Ya da biz kendi mizacımızda olan karanlığı onlara yansıtıyoruzdur. ( bkz :Freud ) Adamlar sadece yardımcı olmaya çalışan sevgi pıtırcıklarıdır. İnanması çok güç değil mi . Ne pis bir canlı türü olduk biz yav.

Sayfa 396/1001 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •