Sayfa 397/690 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497 ... SonSon
Arama sonucu : 5516 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

Aslında ben adamların psikolojisini düşünüyorum bu kadar operasyon çekmişsin en son bedelli den kalan 14 milyon lot için bile 1.04 den dünyanın parasını yatırmışsın,sonra aşağı çekmişsin 0.83 e e bekliyorsun mal gelmiyor aksine mal kaptırıyorsun,o.93 e çekiyorsun 0.93 0.98 atraksiyonunu yapıyorsun çıkmayacak işte diye moral bozuyorsun ama malın çoğu sende e bu seviyelerden istediğin kadar topluyamıyorsun,ve operasyon çekmek için uygun zaman değil rusya olayı alevlenirse kafana mal yersin yukardan millet katılmaz,aslında onlar da çoktan yatırımcı oldular.Bekleyecekler el mahkum)))))))

Meksika açmazındayız burdan çıkış yok)))))

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Bunlar hisseyi yükseltecekleri zaman dahi insanları huzursuz etmek için bu tür kararları alırlarki, hisseyi alanın akşam yatakta karnı ağrısın, karın ağrısından uyuyamasın.. Türkiye’ de soygun yapacaksan banka soymaya gerek yok, kur bir şirket borsaya açıl, altın hissen olsun yüzde 60-70-80-90 hatta 99 oranında hisselerini millete ittir, temettü verme devamlı bedelli yapıp para topla, topladığın paraları ihalelerle, yatırım görünümlü alım satımlarla, kredilerle kendi cebine pompala. Hapis yatmak yerine saygın iş adamı diye anılırsın.. Bu hisselere büyük portföy asla koymam, küçük al sat, heyecan olsun diye sadece. Büyük portföyü hak eden 20-30 kadar saygın şirket var, bunlar kurumsal şirketler, özkaynakları ile büyüyen şirketler. Bunlar gibi tokatçı şirketler değiller, bunların kasaları para dolu olsa ne olur, size koklatmazlar.
    İmza.
    Ama asıl suçluda güccük yatırımcı)
    Pörtföyün yüzde 10 u bile fazla bu tür şirketlere.

misal büyük şirket derken hangi şirket alınır

5. Sn. Asedi, patron kağıtlarından özsermaye karlılığı ile kendilerini finanse edemeyen şirketlere yüzde 10 dan daha fazla bir oranda portföyden pay ayrılmaması uygun olur, lütfen bu kağıttan zararda etseniz bu pahalı dersi edinmiş olun. Örnek İHLAS şirket daha geçen yıl yüzde 90 bedelli yaptı hisse 50 kuruşlarda oysa daha geçen yıl KY her bir lot için 90 kuruş ödedi, para bilançoda buharlaştı eridi gitti. Bu tip kağıtlar bataklık gibidir. Şimdi gelelim KLGYO ya.. al/satlarla güç topluyorlar. Sn. Hkm artık maliyetleri 1.11 değil maalesef..Al satlarla maliyeti sıfırlıyorlar. Düşüncem maliyetleri asgari 10 kuruş aşağı gelmiştir yani 1 TL civarıdır artık. Ben bile al satlarla lotumu yüzde 10 a yakın artırdım onlar fazlasını yapmıştır. Yani 1.11 maliyete çok güvenmeyin o her gün daha aşağı geliyor. Tahta yapıcı özellikle kağıda yapışmış KY yi döküp yeni maliyetler oluşturmak ister onun için de tahtayı ara ara aşağı yukarı çalkalar, bu hissede tek bulunma amacım budur uzun vadeli hayeller asla değil çünkü bugüne kadar yedirmeyen bundan sonra da yedirmez. Yaptıkları yapacaklarının garantisidir. YTD
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

6. ALARK, ASELS, ARCLK, CIMSA, ENKAI, ENJSA, EREGL, KCHOL, KORDSA, THYAO, TOASO, TTRAK
    Benim favori 12 hisse senedim bunlar, bu yıl kazandırmasa seneye 2 kat kazandırırlar.
    Özsermayeleri ile büyürler, KY tokatlamakla işleri olmaz.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    misal büyük şirket derken hangi şirket alınır
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

Hayırlısı diyelim,kısmet artık.

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    ALARK, ASELS, ARCLK, CIMSA, ENKAI, ENJSA, EREGL, KCHOL, KORDSA, THYAO, TOASO, TTRAK
    Benim favori 12 hisse senedim bunlar, bu yıl kazandırmasa seneye 2 kat kazandırırlar.
    Özsermayeleri ile büyürler, KY tokatlamakla işleri olmaz.
    Thyo arçelik ve alarko uzun süre taşıdığım şirketler ben hayırlarını görmedim.Grafiklerde bunların da kan kusturduğu çok uzun süreler olduğunu size göstrebilirim de gerek yok.Konu uzar gider.Bence ortada bir oyun var ,şansa bağlı bazen kazanıyorsunuz bazen kaybediyorsunuz.Misal trgyo işgyo ve sngyo bunun kategorisinde sayılırlar yıllarca onlar da inletti son üç yılda hepsi bekleyenleri zengin etti,en uydurukları sngyo son 3 yılda 20 kat arttı.Ben bunda da böyle bir hikaye belki olur diye bekliyorum.Olmazsa da canımız sağolsun.Ama borsada çok da kurumsal ve güvenilir şirket bence yok dediğiniz şirketlerin de tahtacıları var,tahtaların hiçbiri sahipsiz değil.

Sayfa 397/690 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •