Sayfa 397/1003 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 31 Mart 2021 tarihine kadar iktisap edilen, değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, serbest fonlar ile unvanında "döviz" ibaresi geçen yatırım fonları hariç olmak üzere, yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara uygulanacak tevkifat oranı yüzde 0 olarak belirlendi.

Arkadaşlar uzun vade düşündüğüm vede stopaj muafiyetinden faydalanmak için elimde bulunan aşağıdaki fonları satıp tekrar alma kararı verdim.Belirttiğim fonların tebliye uyduğunu düşünüyorum ama son ikisinde GBC ve YTD için biraz şüphem var.Konuya vakıf arkadaşların düşüncelerini öğrenmek isterim.
    GTA ALTIN GARANTİ
    TCA ALTIN KATILIM ZİRAAT
    RBA ALTIN KATILIM
    KZL ALTIN KATILIM
    KTM KT KATILIM
    RBK ALBARAKA KATILIM
    GBC AZİMUT YABANCI FON SEPET
    YTD YKB YABANCI FON SEPET

2.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Neden? Sizin degerlemeniz nedir bu sirketler icin? Cok mu pahalilar sizce?
    Bedelliye giden şirketlerin selası okunmuş demektir. Bu yüzden yaklaşmıyorum. ne zaman bu iki patron hissesini satarlar o zaman girerim mac'a.

3. Hektaş'da bedelli yapmıştı.Fiyatı 5 liradan 16 liraya geldi.Sermayemizi 2 senede 3'e katladı.
    Selası okundu derken ?

4.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    hiç bir zaman tek yerde %100 olmadığım için kalan TL ler fonda duruyor.

elde olmayan mal kıymetlidir.

eski merkez bankası başkanı durmuş yılmaza göre rezervin geri toplanması 5 yıl sürer.
    sorun bence rezerv sorunu değil...
    önceki yönetim faizi arttırmayarak dolar satarak dövizi tutabileceğini sandı ama piyasa üstün geldi.
    halbuki dolar satacağına faizleri yükseltip ya da mevcut faizleri birden bu kadar indirmeseydi dolar bu hadlere gelmezdi.
    şimdi çok daha büyük bir sorun var ... dolarizasyon....
    bunu da vatandaşa ya güven telkin ederek (reform ve söylemlerle ancak bu iş orta uzun vadede olur)
    ya da faiz ekstra arttırarak güvence verip dolarları bozmalarını sağlayacaksın.
    zaten dth ların yarısı çözülse rezerve fazla ihtiyaç düşmez...
    ben bir süre 1. seçenekle mecbur gidilmesinin gerektiğini düşünenlerdenim. 2. seçenek kısa vadede çözüm getiremez...
    ha yaparlar mı,? onu şimdiden söylemek zor...
    selamlar..

selamlar...

5.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Hektaş'da bedelli yapmıştı.Fiyatı 5 liradan 16 liraya geldi.Sermayemizi 2 senede 3'e katladı.
    Selası okundu derken ?
    tavan serisi bittikten sonraki süreçten bahsediyorum. Daha da belini doğrultamıyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    tavan serisi bittikten sonraki süreçten bahsediyorum. Daha da belini doğrultamıyorlar.
    Sirket degerlemesi ama tavan serisinden farkli olmali degil mi sizce de? MAC fon tavanlari sevmiyor hatta bence Haydar bey o serilerde erken satiyor (ornegin TSKB). Baska bir durum var bence bu hisselerin durumda.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

7. UPH 1 aylik getiri siralamasinda zirve olmus. Takip eden biri vardi sanirim burada.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

8. Vakıfbank hala stopaj kesintisi yapıyor.

Sayfa 397/1003 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •