Sayfa 398/1003 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Vakıfbank hala stopaj kesintisi yapıyor.
    İş bankası da alıyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Vakıfbank hala stopaj kesintisi yapıyor.
    Hocam belki hata yapıyorsunuz diye teyit için soruyorum.
    Kesinti yapılan fonu 23 Aralık'tan sonra mı aldınız ? 23 Aralık'tan önce alınanları kapsamıyor.
    Sattığınız fon zaten portföyünüzde bulunan bir fon ile aynı mıydı ? Çünkü daha önce o fondan var ise elinizde en eski giren satılır. İlk giren ilk çıkar yani.( FIFO kuralı ) 23 Aralık'tan sonra bile aldıysanız, o fonun en eski alınmış lotları satılır.

Buna rağmen kesinti var ise ilginç gerçekten.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Kesinti yapılan fonu 23 Aralık'tan sonra mı aldınız ? 23 Aralık'tan önce alınanları kapsamıyor.
    Sattığınız fon zaten portföyünüzde bulunan bir fon ile aynı mıydı ? Çünkü daha önce o fondan var ise elinizde en eski giren satılır. İlk giren ilk çıkar yani.( FIFO kuralı ) 23 Aralık'tan sonra bile aldıysanız, o fonun en eski alınmış lotları satılır.

Biliyorum, o nedenle tüm ppf yi dün satıp aynı gün alış yaptım. Bugün tümüne satış girdiğimde stopaj kesintisi yapıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 31 Mart 2021 tarihine kadar iktisap edilen, değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, serbest fonlar ile unvanında "döviz" ibaresi geçen yatırım fonları hariç olmak üzere, yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara uygulanacak tevkifat oranı yüzde 0 olarak belirlendi.

Arkadaşlar uzun vade düşündüğüm vede stopaj muafiyetinden faydalanmak için elimde bulunan aşağıdaki fonları satıp tekrar alma kararı verdim.Belirttiğim fonların tebliye uyduğunu düşünüyorum ama son ikisinde GBC ve YTD için biraz şüphem var.Konuya vakıf arkadaşların düşüncelerini öğrenmek isterim.
    GTA ALTIN GARANTİ
    TCA ALTIN KATILIM ZİRAAT
    RBA ALTIN KATILIM
    KZL ALTIN KATILIM
    KTM KT KATILIM
    RBK ALBARAKA KATILIM
    GBC AZİMUT YABANCI FON SEPET
    YTD YKB YABANCI FON SEPET
    Bu kısım kesin mi?

Benim de GBC ve TCA zararda şu an zaten, hazır piyasa da taildeyken satıp yerine koymak mantıklı olur mu acaba? Aynı gün emir girecek kadar kenarda param yok, o yüzden satış sonrası para hesabıma geçip yeniden emir verene kadar risk alıyorum. Ama düşerse de maliyet yönünden avantajlı olur.

5.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    UPH 1 aylik getiri siralamasinda zirve olmus. Takip eden biri vardi sanirim burada.
    UPH yakın takibimde.Piyasanın kötü günündeki hareketlerine bakacağım.
    O günlerde de sağlam durursa eklemeye başlamayı düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 31 Mart 2021 tarihine kadar iktisap edilen, değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, serbest fonlar ile unvanında "döviz" ibaresi geçen yatırım fonları hariç olmak üzere, yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara uygulanacak tevkifat oranı yüzde 0 olarak belirlendi.

Arkadaşlar uzun vade düşündüğüm vede stopaj muafiyetinden faydalanmak için elimde bulunan aşağıdaki fonları satıp tekrar alma kararı verdim.Belirttiğim fonların tebliye uyduğunu düşünüyorum ama son ikisinde GBC ve YTD için biraz şüphem var.Konuya vakıf arkadaşların düşüncelerini öğrenmek isterim.
    GTA ALTIN GARANTİ
    TCA ALTIN KATILIM ZİRAAT
    RBA ALTIN KATILIM
    KZL ALTIN KATILIM
    KTM KT KATILIM
    RBK ALBARAKA KATILIM
    GBC AZİMUT YABANCI FON SEPET
    YTD YKB YABANCI FON SEPET
    Neden altın fonlarını bu kadar cesitlendirdiniz?

7. Arkadaşlar elinde IPJ fonu olan var mı? Bu fon iş bankasına ait. Fonu iş bankasından aldığım ve de o banka ile çalıştığım halde fon fiyatını çarşamba gününden sonra portföyümde güncellememişler. MT sine tlf ettim. tabi onun da bu konular hakkında bilgisi yok. bir sorayım dedi. Sonra geri döndü. Arkadaşlarının verdiği cevap yurt dışı piyasalar kapalı v.s salı günü normale döner demişler. ben de dedim ki sizi başlarından savmışlar çünkü biz olacak bir şeyden değil gerçekleşmiş bir şeyden bahsediyoruz. O zaman haklısınız dedi. Koca bankada bir muhatap bulamıyoruz. Çok enterasan bir durum.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku

vakıfbanktan 24/12/2020 de ppf alıp 25/12/2020 de sattım stopaj kesintisi yaptı.

Sayfa 398/1003 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •