Sayfa 398/573 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498 ... SonSon
Arama sonucu : 4577 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Ayazağa önünde hiç engel kalmadı. Bugüne kadar hiç kap atmadılar zaten. Ölü talidi yapıyorlar.

Yeni şirket alımı için en sağlıklı finansman karo % 25 in geri alınması. Diğer seçenekler çok suı kaldırır. Şimdi onları tartışıp kafa bulandırmayalım. Olduğunda tartışırız. Kimileri hemen paniğe kapılıyor. O yüzden sakince bekleyip iyimser olalım.

Ayazağa kentsel dönüşüm kapsamında imiş araştırdım.
    Aylık olarak kiralama yapıyorlar.
    Ne kadar metrekare olduğunu arastiriyorum bulursam burada paylaşırım
    Yt.tv.degikdir.
    Sagliklar

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Yt.tv.degikdir.
    Sagliklar
    Kentsel dönüşüme ait yerlerin imar planlarını çevre ve şehircilik bakanlığı yapıyor.
    Acaba bu planlar askıya çıktımı vede kesinleştimi bir bilgi yok faaliyet raporlarında.
    yt.tv.degildir.
    Sagliklar

4. Eczacıbaşı Ilaç hissesinin fiyatını bugünkü görünümle 50.lira bile yapsalar bir kısmını tutmaya devam ederim. Ağırlığının düşme hızı biraz da hedefteki diğer şirketlerin, yatırım araçlarının durumuna bağlıdır. Eğer makul ve mantıklı hareket ederse spekulatorle çatışmayacağım. Benim ilaç hissesinde gördüğüm potansiyel hedefimdeki diğer hiselerde pek yok bunun için biraz daha çalışması lazım, ısrarla burada tekrar ediyorum

5.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Yt.tv.degikdir.
    Sagliklar
    76 dönüm. İlacın Ayazağa arsası. Belediye zaten planları yaptı. Bakanlıkla ilgisi yok. Bakanlık bazen keyfi olarakl bir parsele istediği imarı veriyor. Mesela Kartal'da İstmarine projesi böyle yapıldı.

6.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Eczacıbaşı Ilaç hissesinin fiyatını bugünkü görünümle 50.lira bile yapsalar bir kısmını tutmaya devam ederim. Ağırlığının düşme hızı biraz da hedefteki diğer şirketlerin, yatırım araçlarının durumuna bağlıdır. Eğer makul ve mantıklı hareket ederse spekulatorle çatışmayacağım. Benim ilaç hissesinde gördüğüm potansiyel hedefimdeki diğer hiselerde pek yok bunun için biraz daha çalışması lazım, ısrarla burada tekrar ediyorum
    50 tl çok iyi bir fiyattır. Neredeyse 3 usd. Diğer banka ve holdinglerin değerini düşününce çok avantajlı arbitraj imkanı olur bu. Tabi diğerleri aynı kalırsa.

7. Sırat köprüsünden geçiyoruz. Dün 5 yıllık cds bir günde %10 artmış. Hisse fiyatları çok büyük bir baskı altında.. Sonsuza kadar böyle gitmez ama gelebilecek olan hasarın büyüklüğü de bilinmiyor. Böyle bir durumda hisseleri çeşitlendirmek gerekirdi ama ilaç hissesinin aşırı ucuzluğu çeşitlendirmeyi mümkün kılmıyor.

8. Türkiye'nin bugünkü durumu zaten bize o bahsettiğimiz arbitraj imkanını verecek. "Normal" bir Türkiye'de o arbitraj imkanını yakalayamazdık. Anlı şanlı bankalar, holdingler kelepir hala. Bu arada büyük sarsıntı olursa kimse ayakta kalamaz. O yüzden sırat köprüsü benzetmeniz yerinde bir benzetme.

Sayfa 398/573 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •