Sayfa 4/11 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Arama sonucu : 83 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Teknik ve Temel Momentum

1. super super

2. sn hissecanbaz temel teknık momentum hısselerını tespıt ederken kullandıgınız sıstem hakkında bılgı verebılırmısınız...

ISYAT AGHOL JANTS takıp mı edelım

3. teknik olanların ömrü 3 gün, temel olanlar uzun tutulabilir (kişini kendi kararı). Faaliyet karları ve satış rakamları karşılaştırmasında trende bakıyorum. Karışık bir yöntem. Ancak hisseleri önceden tahmin etmede çok etkili. En azından rahat uyunacak hisseler. Borsa sıkıntılı bir kanaldan geçiyor, o nedenle çok sağlam hisselerde durmak gerekiyor. Yoksa... umulmayanı ummak gerekiyor böyle ortamlarda.

Temel yöntemime güveniyorum, hisse düştükçe alım yapıyorum. Panik yok. Rahatım. Bazen dayanamıyor, teknik momentuma dalıyorum. Mesela bugün banvit daldım. Ancak teknikte trend başlamaz ise senetle boşanıyorum.

Alıntı Originally Posted by acdc Yazıyı Oku
    sn hissecanbaz temel teknık momentum hısselerını tespıt ederken kullandıgınız sıstem hakkında bılgı verebılırmısınız...

ISYAT AGHOL JANTS takıp mı edelım

4. Grafik nasıl gönderiliyor bilmiyorum. Ancak BIST yeni bir ayılık moduna giriyor. Herkes buralar dip diye konuşuyorlar, inşallah dibin dibini göstermezler. O nedenle temkinli olmak lazım.

5. Mesela BERA bugun biraz sıkıntılandı, daha düşük maliyetlenme yapılabilir gözüküyor. Hissede problem yok, ama borsa problem.
    Karı ara ara cebe koymak lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by hissecanbaz Yazıyı Oku
    teknik olanların ömrü 3 gün, temel olanlar uzun tutulabilir (kişini kendi kararı). Faaliyet karları ve satış rakamları karşılaştırmasında trende bakıyorum. Karışık bir yöntem. Ancak hisseleri önceden tahmin etmede çok etkili. En azından rahat uyunacak hisseler. Borsa sıkıntılı bir kanaldan geçiyor, o nedenle çok sağlam hisselerde durmak gerekiyor. Yoksa... umulmayanı ummak gerekiyor böyle ortamlarda.

Temel yöntemime güveniyorum, hisse düştükçe alım yapıyorum. Panik yok. Rahatım. Bazen dayanamıyor, teknik momentuma dalıyorum. Mesela bugün banvit daldım. Ancak teknikte trend başlamaz ise senetle boşanıyorum.
    cok tesekkurler sn hissecanbaz...momentum gostergesınımı kullanıyonuz

7. Keşke o kadar basit olsa:-)

Mesela:-)
    Fml( "alsatsysmn")<Ref(Fml( "alsatsysmn"),-1) AND C>O AND Ref(O,-1)>Ref(C,-1) AND Ref(O,-2)>Ref(C,-2) AND Fml( "alsatsysmn")<1.29 AND Fml( "alsatsysmn")>-1.29 AND Ref(Fml( "alsatsysmn"),-5)>-1.3 AND Ref(Fml( "alsatsysmn"),-1)<1.4 AND Ref(Fml( "alsatsysmn"),-2)<1.4 AND Fml( "Crossover") >-0.05 AND Fml("momi(2)")<400000

20 sene yükselen alçalan mum çubuklara baktığında 3 günü kabaca tahmin edebiliyorsun.

Bizim borsada MACD çok kullanılıyor, ona farklı versiyonları farklı hisselerde sonuç verebiliyor.
    Yani sürü nasıl hareket ediyor ise, sende onu bilirsen pozisyon alabilirsin. Yoksa basit momentum indikatörlerinde teknikçi avlarlar..

Alıntı Originally Posted by acdc Yazıyı Oku
    cok tesekkurler sn hissecanbaz...momentum gostergesınımı kullanıyonuz

8.  Alıntı Originally Posted by hissecanbaz Yazıyı Oku
    Keşke o kadar basit olsa:-)

Mesela:-)
    Fml( "alsatsysmn")<Ref(Fml( "alsatsysmn"),-1) AND C>O AND Ref(O,-1)>Ref(C,-1) AND Ref(O,-2)>Ref(C,-2) AND Fml( "alsatsysmn")<1.29 AND Fml( "alsatsysmn")>-1.29 AND Ref(Fml( "alsatsysmn"),-5)>-1.3 AND Ref(Fml( "alsatsysmn"),-1)<1.4 AND Ref(Fml( "alsatsysmn"),-2)<1.4 AND Fml( "Crossover") >-0.05 AND Fml("momi(2)")<400000

20 sene yükselen alçalan mum çubuklara baktığında 3 günü kabaca tahmin edebiliyorsun.

Bizim borsada MACD çok kullanılıyor, ona farklı versiyonları farklı hisselerde sonuç verebiliyor.
    Yani sürü nasıl hareket ediyor ise, sende onu bilirsen pozisyon alabilirsin. Yoksa basit momentum indikatörlerinde teknikçi avlarlar..
    sizi takip edecegim daha cok da teknık momentum hisselerde sn hissecanbaz...cok tesekkurler aynen devam

Sayfa 4/11 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •